Zaostrenie snímky

Béatrice de Guignéová | Šťastný pár

Keď sa povie svadobná fotografia, väčšinou si predstavíme mladomanželov na krásnom mieste, možno v prírode, na pláži či v parku, pričom snímka je zachytená počas zlatej hodiny a svetlo je obzvlášť krásne. Ja v rámci svojej práce snímam rovnako nádherné fotografie, pretože sú nepochybne dôležité, no radšej rozprávam príbehy. Teší ma, keď sa pár nebojí vyskúšať niečo nové.

Túto snímku som zachytila počas párového fotografovania v lete. Manželia oslavovali výročie svadby a pri tejto príležitosti sa rozhodli pre špeciálne fotografovanie, a to najmä preto, že ho nemali vo svoj veľký deň. Mali šancu si tak obliecť šaty, ktoré mali oblečené na svadbe. No namiesto klasických svadobných fotografií chceli vyskúšať niečo intímnejšie, a tak som ich nasnímala v spálni, ktorá bola takmer úplne zahalená do tmy. Okamih medzi nimi som zachytila fotoaparátom Alpha 1 od spoločnosti Sony s pripevneným objektívom Distagon T* FE 35 mm f/1,4 ZA.

silueta nevesty a ženícha, ktorí sa chystajú pobozkať

© Béatrice de Guigné | Sony α1 + FE 35mm f/1.4 ZA | 1/200s @ f/1.4, ISO 800

Fotoaparát mi poskytol vysoké rozlíšenie, ktoré som potrebovala na vytvorenie nádherných výtlačkov, a zároveň si poradil aj so slabým svetlom. Je to fotoaparát, na ktorý sa môžem spoľahnúť v každej situácii bez ohľadu na to, či snímam v štúdiu alebo v exteriéri, či objekt pózuje alebo sa pohybuje. Poradí si so všetkým. Pri snímaní takýchto portrétov používam 35 mm objektív, pretože mi umožňuje priblížiť sa k objektu a zároveň zachytiť časť scény, ktorá mi pomáha vyrozprávať príbeh.

Pri snímaní s clonou f/1,4 v takýchto svetelných podmienkach sa dá zaostrenie ľahko stratiť a iné fotoaparáty by zaostrili na najkontrastnejší bod. Je obdivuhodné, že fotoaparát Alpha 1 dokáže aj pri snímaní siluety používať detekciu tvárí a automatické zaostrovanie na oči podľa toho, čo vidí. Vďaka tomu sa môžem lepšie sústrediť na emócie a pózu snímaného objektu a zároveň viem, že fotoaparát sa postará o zaostrenie.

Túto fotografiu mám najradšej preto, lebo nejde o typickú snímku, ktorú by ste čakali od svadobného fotografa. Ide o fotografiu, ktorá odráža osobnosť páru a city, ktoré k sebe prechovávajú. Ako fotografka cítim, že mám povinnosť reagovať na pár, snažiť sa ich pochopiť a lepšie spoznať. A presne tým sa vyznačuje táto fotografia: reaguje na pár a rozpráva ich príbeh podľa ich želaní.

Vybrané produkty

Béatrice de Guigné

Béatrice de Guigné | France

„Vydajme sa na dobrodružstvo a zabudnime na svoje limity“

Súvisiace príbehy

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Ľutujeme, vyskytla sa chyba

Gratulujeme, máte prihlásený odber