α7R

Uskutočnená realita

Fotoaparát α7R Full Frame veľkosti do dlane. Snímač 36,4 Mpx 35 mm Full Frame v tele s polovičnou hmotnosťou v porovnaní s digitálnou zrkadlovkou sa stáva novým štandardom pre dokonalý kreatívny nástroj.

Iba telo

ILCE-7R

MOC

2 265,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Je k dispozícii nový softvér pre model α7R

Zdokonalenie fotoaparátu pre ešte ľahšie snímanie.

Nový štandard

Najmenší a najľahší fotoaparát 35 mm Full Frame s vymeniteľným objektívom na svete. Model α7R s rozlíšením 36,4 Mpx nie je pojmom len medzi kompaktnými fotoaparátmi, ale medzi fotoaparátmi vôbec. A s najnovším procesorom BIONZ X od Sony a odstráneným dolnopriepustným filtrom ponúka model α7R jedinečne realistické detaily. Pripravte sa, že nasnímate realitu ako nikdy predtým.

Logo snímača Exmor R® CMOS
Snímač Full Frame 36,4 Mpx

Tento úžasný nový snímač má všetky prvky potrebné na tvorbu špičkových záberov: vysoké rozlíšenie a citlivosť, extrémny dynamický rozsah, neprekonané detaily a nízky šum.

Logo Bionz X
Špičkové spracovanie

Zažite špičkové výsledky vďaka najnovšiemu procesoru BIONZ X™ od spoločnosti Sony: vernejšie vykreslenie farieb, lepšia redukcia šumu a rýchlejšie sériové snímanie.

Snímajte bez kompromisov

Priblížte sa pomocou špičkového snímača Exmor®

Náš najnovší snímač Exmor® využíva vyššiu rýchlosť paralelného spracovania signálu a jeho rýchlejšiu konverziu. Bez problémov zachytíte detaily potrebné na náročné profesionálne účely.

PROCESOR BIONZ X

Prirodzené zábery pri každom svetle

Lepšia reprodukcia detailov a redukcia difrakcie vytvárajú prirodzenejšie obrysy a znižujú rozmazanie svetlých bodov. Využite 16-bitové spracovanie s potlačením šumu a 14-bitový výstup vo formáte RAW.

Nádherný tvar. Robustné funkcie.

Profesionálne prevedenie z každého uhla

Pri tvorbe modelu α7R sa spoločnosť Sony snažila nájsť rovnováhu medzi precíznym ovládaním, ktoré potrebujú profesionálni fotografi, a ergonómiou podľa ich predstáv. Výsledkom sú precízne vyrobené ovládacie prvky, robustné funkcie, bohaté možnosti prispôsobenia, nahrávania a pripojenia – to všetko v odolnom a ľahkom tele o 25 % menšom ako špičkové digitálne zrkadlovky.

Fotoaparát zobrazený v rukách
Formát Full Frame, kompaktná veľkosť

Vďaka hmotnosti len 465 g s batériou je model α7R približne o polovicu ľahší ako špičkové digitálne zrkadlovky. A zároveň vďaka menším rozmerom už môžete mať obe - prenosnosť aj kvalitu súčasne.

Vyhotovenie vnútornej konštrukcie
Nízka hmotnosť, dlhodobá trvanlivosť

Vďaka vyhotoveniu modelu α7R z horčíka, najľahšieho konštrukčného kovu na svete, bude fotoaparát, ktorá máte so sebou dnes, s vami aj zajtra.

Rýchlosť sa spája s precíznosťou

Inovatívne rýchle inteligentné automatické zaostrovanie

Rýchlejší procesor BIONZ X a nový algoritmus na priestorovú detekciu objektov spoločne optimalizujú ovládanie objektívu. Vylepšenia zahŕňajú aj presnejšiu detekciu očí a automatické zaostrovanie so zameraním.

Automatické zaostrovanie na oči

Pri tvorbe špičkových portrétov táto funkcia zaručí dokonalú ostrosť tváre, aj keď je čiastočne odvrátená od fotoaparátu, s nízkou hĺbkou poľa vďaka zdokonalenej detekcii očí, ktorá sa dokáže zamerať na jedinú zreničku.

Automatické zaostrovanie so zameraním

Jednoducho udržiavajte pohyblivé objekty zaostrené pomocou tejto zdokonalenej technológie, ktorá nastaví cieľovú veľkosť snímky podľa charakteristiky objektu, využije širokú plochu AF a zaručí použitie optimálneho bodu zaostrenia.

Možnosti nastavení automatického zaostrovania

Vďaka flexibilnému automatickému bodovému zaostreniu si môžete vybrať rôzne veľkosti plochy automatického zaostrenia podľa snímaného objektu tak, aby fotoaparát zaostril na požadovanú oblasť, vrátane širokej a zónovej oblasti zaostrenia.

Šikovný hľadáčik, lepšie zábery

Vďaka 100 % pokrytiu zobrazovacieho poľa, rozlíšeniu 1 024 x 768, vysokému kontrastu, aktualizácii nastavení v reálnom čase a presnému efektu rozostrenia nie je hľadáčik OLED Tru-Finder™ (XGA) len pomôcka pri tvorbe kompozície. Profesionálne funkcie dopĺňa 5 režimov zobrazovania a nastavenie farebnej teploty a jasu.

FILMOVANIE VO FORMÁTE FULL-FRAME

Dajte svoju víziu do pohybu

Fotoaparát α7R so snímačom 35 mm Full Frame, radom objektívov, konektorom slúchadiel a adaptérom XLR vytvára nový štandard filmovania s nízkou hmotnosťou výbavy. Vďaka procesoru BIONZ X so selektívnou redukciou šumu môže aj dokumentárny záznam pri slabom svetle vyzerať ostro a detailne. 

Logo AVCHD
Formáty videa vo vysokom rozlíšení Full HD

Dokonale vyjadrite svoju víziu pomocou formátu AVCHD s rýchlosťou 60 snímok/s a získajte mimoriadne plynulý vzhľad alebo snímajte vo formáte 24p a dosiahnite vzhľad klasického filmu.

Konektor pre slúchadlá
Profesionálne zvukové stopy

Pripevnite pomocou adaptéra XLR externé mikrofóny, merajte úrovne záznamu a monitorujte zvuk vďaka konektoru pre slúchadlá.

NOVÉ OBJEKTÍVY, NOVÉ MOŽNOSTI

Sklo hodné špičkového fotoaparátu

Nový rad objektívov E-mount od Sony prispôsobený vnútornej stavbe nového radu s formátom Full Frame umožňuje naplno využiť potenciál fotoaparátu α7R. Majitelia predchádzajúcej generácie fotoaparátov α môžu využívať celý rad objektívov E-mount alebo objektívy A-mount s adaptérom, čo predstavuje profesionálny rad viac ako 50 objektívov.

Adaptér pre objímku objektívu
Využite výbavu na maximum

Aby boli využité všetky funkcie objektívov s objímkou A-mount, ponúkajú adaptéry rad funkcií vrátane technológie Translucent Mirror.

Objektívy s objímkou A-mount
Rozšírte svoje možnosti s objektívmi A-mount

Adaptér pre objímku A-mount umožňuje fotografovi objaviť možnosti viac ako 30 objektívov existujúceho profesionálnych radu objektívov spoločnosti Sony.

Príslušenstvo pre fotoaparáty
Profesionálne vylepšenia

Vertikálny úchyt, externé mikrofóny, blesky a mnohé ďalšie doplnky – pripravte sa na každý nápad a situáciu.

PRIPOJENIE NFC JEDNÝM DOTYKOM A WI-FI®

Podeľte sa o niečo úžasné

Fotoaparát α7R ponúka dva spôsoby zabudovaného bezdrôtového zdieľania – technológiu NFC na prenos snímok jedným dotykom smartfónu, tabletu alebo počítača s podporou NFC a Wi-Fi® na rýchly prenos z rôznych miest.

Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Zdokonaľte fotografie počítačovými aplikáciami Imaging Edge. Remote umožňuje diaľkové ovládanie snímania, Viewer rýchle zobrazenie ukážok, hodnotenie a výber fotografií z veľkých knižníc snímok a Edit zmeniť údaje RAW a dodať vysokokvalitné fotografie. Získajte zo súborov Sony RAW maximum a spravujte svoju produkciu efektívnejšie.

Capture One (pre spoločnosť Sony)
Capture One pre spoločnosť Sony

Capture One Express (pre Sony) je bezplatný softvér s nástrojmi na úpravu, spracovanie formátu RAW a jednoduchú správu. Zakúpiť sa dá aj softvér Capture One Pro (pre Sony) s ešte väčšou ponukou týchto nástrojov a možnosťou prepojenia pri snímaní.

iMovie
Kompatibilné s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilný s aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.

Špecifikácie a funkcie

  • Snímač Exmor® CMOS Full Frame 36,4 Mpx

  • Procesor BIONZ X zaručí špičkové detaily a zníženie úrovne šumu

  • Systém vymeniteľných objektívov E-mount

  • Rýchle inteligentné automatické zaostrovanie na rýchle a presné stanovenie kontrastu

  • Hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™ s vysokým kontrastom

Kompatibilita objektívu
Objektívy s objímkou E-mount od spoločnosti Sony
Typ snímača
35 mm
Typ snímača
Snímač Exmor® CMOS Full Frame 35 mm (35,9 x 24 mm)
Počet pixelov (efektívny)
36,4 Mpx
Citlivosť ISO
ISO 50 – 25600
Výdrž batérie (fotografie)
Až 340 snímok
Hľadáčik - typ
Elektronický hľadáčik typu 0,5" (farebný)
Typ monitora
Displej TFT LCD 3,0"

Čo sa nachádza v balení

Napájací kábel, Nabíjateľná batéria NP-FW50, Sieťový adaptér AC-UB10, Popruh na plece, Kryt na telo, Kryt pätice pre príslušenstvo, Manžeta okulára, Kábel Micro USB

Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí

Recenzie a ocenenia

Odborníci hovoria