Automatické zaostrovanie na oči: nezabudnuteľný portrét

Pomocou automatického zaostrovania na oči exkluzívne dostupného vo fotoaparátoch Sony dosiahnete jasné zaostrenie a kvalitnejšie portréty. Revolučný nástroj pre každého – profesionálov aj nadšencov fotografovania.

Oko je dverami do duše portrétu 

Iskra v oku. Je to znak každého skvelého portrétu, pohľad do duše fotografovanej osoby. Výnimočné automatické zaostrovanie na oči od spoločnosti Sony prináša túto mimoriadnu silu do všetkých vašich portrétov, pričom neustále sleduje nielen osobu, ale samotné oko – takže dosiahnete pôsobivé zábery od momentiek až po profesionálnu portrétovú fotografiu. 

AF na zvieracie oči v reálnom čase

AF na zvieracie oči v reálnom čase

Fotografovanie domácich aj divých zvierat je teraz omnoho jednoduchšie. Funkcia AF na oči od Sony sa rozšírila aj na svet zvierat. Teraz dokáže automaticky zisťovať a sledovať oči zvierat aj ľudí. 

Kľúč k skvelým portrétom

Miláčik profesionálov

Pri objektíve s dostatočnou svetelnosťou rozdiel medzi výnimočným portrétom a bežným záberom nemusí byť väčší než dĺžka mihalnice. Profesionáli vedia, že iskra v dokonale zaostrenom oku dodá snímke život viac ako hocičo iné, preto je automatické zaostrovanie na oči od spoločnosti Sony skutočne prelomovou inováciou.

  • ŠportŠport
  • ŠportŠport

Automatické zaostrovanie na oči

Spoľahlivé sledovanie očí za každých podmienok

Snímajte skvelé portréty s ostrými očami. Automatické zaostrovanie na oči využíva pozoruhodne širokú oblasť automatického zaostrovania fotoaparátov od spoločnosti Sony a detekciu očí a poskytuje vám nepredstaviteľnú slobodu kompozície, vďaka čomu môžete objavovať kreatívne výrazové prostriedky ako ešte nikdy.

Čiastočne zakrytá tvár

Čiastočne zakrytá tvár

Sklopený pohľad

Sklopený pohľad

Podsvietenie

Podsvietenie

Nasadené okuliare

Nasadené okuliare

Interiér

Interiér

Malé objekty

Malé objekty

Vylepšené automatického zaostrovania na oči v reálnom čase

Vylepšená funkcia Eye AF v reálnom čase

Oči objektu možno detegovať po polovičnom stlačení spúšte. Následne sú v režime AF-C sledované bez prerušenia s výnimočnou presnosťou. Pri snímaní videozáznamov sa vďaka AF na oči v reálnom čase nemusíte sústreďovať na zaostrovanie, ale len na objekt.

Výber ľavého alebo pravého oka subjektu

Výber ľavého alebo pravého oka subjektu 

Teraz máte možnosť vopred si z ponuky vybrať možnosť Left Eye, Right Eye alebo Auto, vďaka čomu sa môžete viac venovať kompozícii. Tieto výbery možno priradiť vlastným tlačidlám a prepínať medzi možnosťami uprostred fotografovania. 

Nové zaostrenie s detekciou očí

Bezzrkadlové vyhotovenie otvára priestor inováciám

[1] Bežná digitálna zrkadlovka [2] Bezzrkadlový fotoaparát od spoločnosti Sony

Bezzrkadlové vyhotovenie otvára priestor inováciám

Sony ako popredný výrobca obrazových snímačov ponúka technológie spracovania obrazu a snímačov, ktoré ťažko prekonať. Umožňujú sledovať osoby v reálnom čase, určiť presnú polohu oka a dokonale zaostriť. Body AF s vysokou presnosťou – omnoho širšie ako na bežných digitálnych zrkadlovkách – pomáhajú sledovať objekty v celom zábere a verne ich nasnímať.

Know-how pretavené do pokročilého dizajnu

Nie všetky bezzrkadlové fotoaparáty sú rovnaké. Automatické zaostrovanie na oči od Sony je výsledkom desaťročí priekopníckych krokov v technológiách zobrazovania – od pokroku v oblasti obrazových snímačov, procesorov a objektívov až po softvérové algoritmy na detekciu očí.

Know-how pretavené do pokročilého dizajnu

 [1] Objektív [2] Obrazový snímač [3] Procesor na spracovanie obrazu [4] Softvérový algoritmus 

Objavte fotoaparáty s automatickým zaostrovaním na oči od spoločnosti Sony

Fotoaparáty s vymeniteľným objektívom

Kompaktné fotoaparáty