Víťaz súťaže vo fotografovaní jesene

 

Opäť nás zaplavili tisícky fotografií zo všetkých kútov Európy. Keďže každý poňal túto tému trochu inak, vybrať víťaza bolo zložité. No porota sa nakoniec zhodla na nádherne pokojnom zábere vytvorenom Nikolaiom Alexievom (@nikolaialexiev).

„Snímku som odfotografoval pri Lago di Braies, známom severotalianskom jazere nachádzajúcom sa v Alpách. Sníval som o návšteve tohto miesta, keďže som videl, ako krásne ho zachytili iní fotografi.“ „Prvýkrát som bol pri jazere uprostred dňa. Obklopujú ho obrovské útesy a štíty, no dá sa k nemu ľahko dostať. Preto sa tam nachádzalo mnoho ľudí a nemohol som fotografovať. Rozhodol som sa, že ho teda navštívim opäť skoro ráno na ďalší deň, aby som zachytil pokojnú jesennú atmosféru.“
drevené lode pri móle na pokojnom jazere

© Nikolay Alexiev | Sony α7R + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/50s @ f/13, ISO 100

 

Nikolai vytvoril snímku svojím fotoaparátom Alpha 7R a objektívom Sony FE 16 – 35 mm f/2,8 GM od spoločnosti Sony.

„Fotoaparát má pevné telo a snímač s vysokým rozlíšením, ktorý zachytáva množstvo detailov v svetlých a tmavých oblastiach. Pri fotografovaní krajiny mi pomáha množstvo funkcií. Počas jasných slnečných dní napríklad využívam elektronický hľadáčik a nakloniteľný displej. Pomáhajú najmä pri fotografovaní nízko nad zemou.“

„Ďalšie ráno som sa vrátil k jazeru. Scenéria bola pokojná. Vzal som fotoaparát a pokúsil som sa zachytiť panoramatickú snímku štyroch vertikálnych záberov. Chcel som ukázať všetky prvky vrátane nádherných lodí v popredí, dreveného móla a štítov a útesov v pozadí. Čerešničkou na torte boli pestrofarebné lesy zo začiatku októbra.

Výhrou v súťaži sa Nikolai stal hrdým vlastníkom fotoaparátu Alpha 7R IV od spoločnosti Sony.

„Budem ho všade nosiť so sebou. Teším sa na to, ako ho budem používať, obzvlášť v nadchádzajúcich zimných mesiacoch. Jeseň a zima sú pre mňa tými najinšpirujúcejšími ročnými obdobiami. Dúfam, že urobím mnoho skvelých snímok,“ povedal nadšený Nikolai.

Sledujte nás na Instagrame Sledujte Alpha Universe na Instagrame

Sledujte α Universe na Instagrame, kde nájdete aktuálne tipy, príbehy a informácie o súťažiach

 

Finalisti

Blahoželáme aj Magdalene Szałajkovej (@rysiowydomfotografie) a Ardovi Acarovi (@ardaacarphotography), ktorých vynikajúce fotky získali druhé a tretie miesto v súťaži.

malé dieťa držiace prútený kôš v jesennej scenérii

© Magdalena Szałajko | Sony α7 III + 85mm f/1.4 GM | 1/320s @ f/2.0, ISO 100

 

 

oranžové pohorie zahalené hmlou v jesenné ráno

© Arda Acar | Sony α7R III + 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS | 0.4s @ f/25, ISO 50

 

Ak chcete vyhrať fantastické ceny od spoločnosti Sony v našej ďalšej súťaži, uistite sa, že sledujete konto @alphauniversebysony.eu na Instagrame, kde nájdete novinky a rady týkajúce sa produktov Sony Alpha.

Vybrané produkty

Súvisiace príbehy

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Ľutujeme, vyskytla sa chyba

Gratulujeme, máte prihlásený odber