Víťaz súťaže vo fotografovaní leta

 

Keď Európu ovládli dlhšie dni a kratšie noci, požiadali sme vás, aby ste sa s nami podelili o svoje najlepšie fotografie zachytávajúce podstatu leta. Ako to už býva zvykom, zaplavili nás tisícky fotografií z každého kúta Európy a neboli sme sklamaní. Jedna snímka však našich porotcov oslovila najviac.

Víťaznú fotografiu zachytil španielsky fotograf Pedro Grimaldi.

„Zachytil som ju v Uluwatu na Bali. Chcel som vytvoriť niečo nezvyčajné a spojiť posledné svetlo dňa s nežnou krásou mora. Použil som fotoaparát Alpha 7 III od spoločnosti Sony s objektívom 50 mm f/1,8 a snímal som pri maximálnej clone. Fotoaparát som, samozrejme, nezabudol vložiť do vodotesného puzdra.“
dve ruky vychádzajúce z mora

© Pedro Grimaldi | Sony α7 III + FE 50mm f/1.8 | 1/8000s @ f/1.8, ISO 800

Výsledná snímka je dokonalá a je skvelou ukážkou toho, ako aj jednoduché prvky dokážu vytvoriť úžasnú fotografiu. Napriek jej jednoduchosti na ňu Pedro nedokáže prestať myslieť.

„Celé som to mal naplánované. No aj tak to nebolo jednoduché, lebo okamih, keď je svetlo najlepšie, trvá veľmi krátko. Vždy sa snažím pracovať s prirodzeným svetlom a keďže leto má zo všetkých ročných období najlepšie svetlo, rád som to využil. Výsledok je naozaj nádherný.“

„Pri pohľade na túto fotografiu môžete priam cítiť teplý letný morský vánok. Hoci ide o veľmi jednoduchú fotografiu, dokonale zachytáva podstatu leta,“ povedal hovorca spoločnosti Sony.

Pedro sa ako víťaz súťaže stal aj hrdým vlastníkom fotoaparátu Alpha 7R IV od spoločnosti Sony, ktorý plánuje používať spolu so svojím fotoaparátom Alpha7 III.

„Fotoaparát Alpha7 III od spoločnosti Sony sa podľa mňa skvele hodí do každého terénu. Hoci nejde o najnovší model, stále mi umožňuje snímať fotografie aj videá v úžasnej kvalite. Neviem sa dočkať, keď začnem fotoaparát Alpha 7R IV používať v štúdiu a v rámci projektov vyžadujúcich vysoké rozlíšenie. Už teraz sa teším na jeho obrovský výkon!“

 

Sledujte nás na Instagrame Sledujte Alpha Universe na Instagrame

Sledujte α Universe na Instagrame, kde nájdete aktuálne tipy, príbehy a informácie o súťažiach

 

Finalisti

Tesne za Pedrovou víťaznou snímkou nasleduje dokonale načasovaná fotografia od Cuneyta Gumushaneliho (@cuneytgumushaneli) zachytávajúca teplovzdušný balón letiaci medzi dvomi skalnatými morskými útesmi a nádherná podmorská fotografia od Benjamina Riquelmea (@benjaminriquelme_) zachytávajúca bozkávajúci sa pár potápačov pod vodou.

teplovzdušný balón medzi dvoma skalami

© Cuneyt Gumushaneli | Sony α7 III + 28-75mm f/2.8 | 1/320s @ f/14, ISO 400

 

 

bozkávajúci sa pár potápačov pod vodou

© Benjamin Riquelm | Sony α7 III

Sledujte alphauniversebysony.eu na Instagrame, aby ste sa mohli zúčastniť na našej ďalšej súťaži a inšpirovať sa tými najlepšími snímkami od fotografov používajúcich zariadenia od spoločnosti Sony z celej Európy.

Vybrané produkty

Súvisiace príbehy

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Ľutujeme, vyskytla sa chyba

Gratulujeme, máte prihlásený odber