Snímajte úchvatné zábery s Xperiou

Spojili sme sa s profesionálnymi fotografmi, aby sme vám ukázali, ako môžete smartfónom Xperia zachytávať rôzne vysokopresné zábery.

Dokonalé fotografie s aplikáciou Photography Pro

Zvládnite umenie fotografie pomocou ovládacích prvkov fotoaparátov Alpha od spoločnosti Sony. Jednoducho vyberte pre svoju snímku správne nastavenia vrátane režimu snímania, ohniskovej vzdialenosti, rýchlosti uzávierky, citlivosti ISO a expozície.

Displej smartfónu Xperia zobrazujúci rozhranie aplikácie Photography Pro s fotografiou modelky pózujúcej na streche v meste.
Xperia 5 IV | Buďte kreatívni. Buďte kompaktní.
Portrét páru fotografov Ippei & Janine pri vode
Zoznámte sa s Ippei & Janine

Ippei & Janine je pár fotografov žijúci v Tokiu. Zameriavajú sa na fotografie s filmovým nádychom, prirodzené a emotívne exteriérové fotografie životného štýlu, aj na fotografie pre páry a rodiny. Ich práce zverejnili tucty mediálnych publikácií po celom svete a použili v nespočetných reklamných kampaniach.

© Ippei & Janine Photography. Všetky obrázky zachytili profesionálni fotografi Ippei & Janine. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 5 IV.

Xperia 5 IV | Buďte kreatívni. Buďte kompaktní.
Xperia 1 IV | Rýchlosť je všetko
Portrét Pierra Lamberta, ako sa vykláňa z okna a drží fotoaparát
Predstavujeme vám Pierra Lamberta

Pierre Lambert je zapálený fotograf a filmár, ktorý cestuje po svete a zaznamenáva príbehy, ktoré sa pred ním odvíjajú. Prostredníctvom svojich populárnych kanálov na Instagrame a YouTube inšpiruje k nasledovaniu snov v oblasti fotografie a dobrodružstiev, tým že ukazuje zábery zo sveta a ponúka tipy, triky a návody z rôznych miest, od ulíc Tokia až po pláže v Indonézii. 

© Pierre Lambert. Všetky zábery nasnímal profesionálny fotograf Pierre Lambert. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 IV.

Pozrite sa, ako Pierre dokáže zachytiť kúzlo okamihu

Sony Xperia 1 IV je nástroj, na ktorý sa Pierre môže spoľahnúť, keď chce zachytiť emócie v každom pohybe, nech už je to v akomkoľvek prostredí. Tu je dôvod.

Portrét Kohkiho Yamaguchiho pred budovou
Predstavujeme vám Kohkiho Yamaguchiho

Kohki Yamaguchi je fotograf a tvorca videí z Tokia a zakladateľ najväčšej tokijskej fotografickej komunity, @discovertokyo. S viac ako 300 000 sledovateľmi na Instagrame a 60 000 odberateľmi na YouTube vďaka svojej práci spája ľudí zdieľaním krás Tokia. 

© Kohki Yamaguchi. Všetky zábery nasnímal profesionálny fotograf Kohki Yamaguchi. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 IV.

Keď príde ten správny moment, som pripravený

Keď má Kohki poruke smartfón Sony Xperia 1 IV, môže zachytiť pamätné zábery a dodať bežným scénam filmový a viac inšpirujúci pocit a vzhľad.

Portrét Philipa Edsela
Predstavujeme vám Philipa Edsela

Philip Edsel je oceňovaný fotograf a kreatívny riaditeľ so sídlom v Texase. Vo svojej práci zachytáva ľudí v pohybe – či už ide o módu, fitness alebo portréty – a inšpiruje sa umením, dizajnom a energiou, pričom na posun svojho umenia využíva najnovšie technológie.

© Philip Edsel. Všetky zábery nasnímal profesionálny fotograf Philip Edsel. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 IV.

Bližšie a osobnejšie

V tomto videu Philip vysvetľuje, ako mu profesionálne funkcie fotoaparátu v telefóne Xperia 1 IV pomáhajú zachytiť ľudskosť a intenzitu u jeho subjektov.

Xperia 1 IV | Rýchlosť je všetko
Xperia PRO-I | Pán fotoaparát
Portrét fotografa Takašiho Namikiho
Zoznámte sa s Takašim Namikim

Takaši je nielen profesionálny fotograf s vyše 30-ročnými skúsenosťami, ale tiež vedie semináre Alpha od Sony. Rád fotografuje prírodu, predovšetkým kvety, a jeho tvorba na túto tému bola publikovaná v rôznych časopisoch.

© Takaši Namiki. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Takaši Namiki. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia PRO-I.

V prvom rade fotoaparát, potom smartfón

V tomto videu Takaši Namiki prezrádza, prečo je smartfón Xperia PRO-I nielen skvelou voľbou pre začiatočníkov, ale aj ideálnym druhým fotoaparátom pre skúsených používateľov zariadení Alpha, ako je on.

Pozrite sa na Takašiho tvorbu zblízka

V tejto sérii videí Takaši predstavuje niektoré zo svojich nádherných snímok, ktoré zachytil smartfónom Xperia PRO-I, a približuje, ako sa mu podarilo dosiahnuť také ohromujúce výsledky.

Portrét fotografa Danea Isaaca
Zoznámte sa s Daneom Isaacom

Dane Isaac je newyorský komerčný, portrétový a pouličný fotograf, ktorý pochádza z ostrova korenia – Grenady. Dane vďaka svojim skúsenostiam v oblasti architektúry využíva na zachytenie pôsobivých portrétov svetlo a priestor. Na prvom mieste je u neho autentickosť, ktorú sa snaží preniesť aj do svojej práce.

© Dane Isaac. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Dane Isaac. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia PRO-I.

Zachytenie emócie okamihu 

Vždy buďte pripravení tvoriť – tak znie motto Danea Isaaca, a preto so sebou všade bráva smartfón Xperia. Pozrite si toto video a zistite, čím ho smartfón Xperia PRO-I nadchol.

Snímka fotografa Qianliho Zhanga pripravujúceho sa snímať v exteriéri s fotoaparátom s dlhým objektívom na statíve.
Zoznámte sa s Qianlim Zhangom

Qianli Zhang je cestovateľský a pouličný fotograf z Číny, ktorého práca zaviedla do celého sveta. Vyhral súťaž National Geographic Travel Photo, publikoval knihy o cestovateľskom fotografovaní a tiež je zakladateľom online vzdelávacieho programu zameraného na fotografovanie s názvom Beyond the Photo.

© Qianli Zhang. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Qianli Zhang. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia PRO-I.

Nevyhnutné zariadenie pre cestovateľských fotografov 

V tomto videu Qianli Zhang predvedie, aká užitočná je prenosnosť a nekompromisná kvalita obrazu smartfónu Xperia PRO-I pri snímaní v exteriéri.

Rôzni fotografi v rámci kampane #TravelByXperia @SonyXperia na Instagrame
Muž v modrej parke a čiapke pozerajúci sa na piesočnaté krovinaté územie so stromami v diaľke
TaiTai.LIVE.WILD

TaiTai.LIVE.WILD je sociálna sieť, ktorú spravujú manželia so spoločnou vášňou – zachytávať drsnú krásu vzdialených horských oblastí.

Kevin Kurpiers

Kevin pochádza z oblasti Čierneho lesa v juhozápadnom Nemecku a živí sa ako cestovateľský, portrétny a krajinársky fotograf, ktorý nájde inšpiráciu všade, kam vycestuje.

Letecký záber podvečerného mesta na jazere s cestou, mrakodrapmi a zapadajúcim slnkom
Nočný záber zelenej polárnej žiary na tmavej oblohe s majákom a morom v spodnej časti
Arnúlfur

Arnúlfur, ktorý je v online prostredí známy ako That Icelandic Guy, je fotograf a filmár pracujúci s fotoaparátmi Sony Alpha, v ktorého tvorbe sa prejavuje jeho láska k prírode.

Chris Burkard

Chris, ktorý je uznávaným objaviteľom, fotografom, rečníkom a spisovateľom, sa snaží svojou prácou inšpirovať ľudí, aby si vážili a chránili prirodzené prostredie.

Jazero obklopené snehom so stromami a horou v pozadí
Xperia PRO-I | Pán fotoaparát
Xperia 1 III | Viac než len rýchlosť
Fotograf Kazuši Momoi snímajúci fotoaparátom radu Alpha od spoločnosti Sony s dlhým objektívom.
Zoznámte sa s Kazušim Momoiom

Kazuši už viac ako 30 rokov fotografuje na voľnej nohe portréty ľudí z celého sveta. Napísal niekoľko kníh o fotoaparátoch, pomohol vyvinúť prvý fotoaparát Alpha 100 od Sony a vytvoriť k nemu technického sprievodcu. Prednáša o fotoaparátoch Alpha, vystavuje fotografie, zameriava sa na portréty a má bohaté skúsenosti s technológiami od Sony.

© Kazuši Momoi. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Kazuši Momoi. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 III.

Alpha do vrecka

Keď Kazuši Momoi nepoužíva fotoaparát Alpha s vymeniteľným objektívom, verí, že ho smartfón Xperia 1 III dokáže plnohodnotne zastúpiť. Dôvod sa dozviete v tomto videu.

Portrét fotografky Jean Fruthovej
Zoznámte sa s Jean Fruthovou

Jean je jedna z popredných fotografiek bejzbalu. Predtým ako sa stala dvornou fotografkou pre National Baseball Hall of Fame and Museum a ich partnera La Vida Baseball, fotografovala športy v oblasti Bay Area. Jej nezisková organizácia Grassroots Baseball oslavuje a podporuje amatérsku hru po celom svete. Jej kniha s názvom Grassroots Baseball: Where Legends Begin bola vydaná v júni 2019.

© Jean Fruthová. Všetky zábery zachytila profesionálna fotografka Jean Fruthová. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 III.

Portrét fotografa Stevena Irbyho
Zoznámte sa so Stevenom Irbym

Steven John Irby, známy aj ako Steve Sweatpants, sa narodil v Brooklyne a vyrastal Queense. Je pouličný fotograf, kreatívny konzultant, budúci režisér a oveľa viac. Je spoluzakladateľom a riaditeľom časopisu Street Dreams a svoje služby poskytuje rôznym klientom, ako napríklad Sony, Nike, Cartier a The New Yorker. V roku 2020 bol ocenený mestom New York za prínos do umenia a miestnej komunity.

© Steven Irby. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Steven Irby. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 III.

Prečo si akční a pouliční fotografi vyberajú Xperiu 

V tomto videu budú Jean Fruthová a Steven Irby hovoriť o tom, ako smartfón Xperia 1 III ponúka dostatočnú rýchlosť na zachytávanie neopakovateľných okamihov.

Portrét fotografa Weimina Čua
Zoznámte sa s Weiminom Čuom

Weimin Ču, známy ako Thomas Ču, je oceňovaný fotograf krajín pôsobiaci v Čunkingu v Číne. Jeho práca, v ktorej sa zameriava na odľahlé krajiny a ľudí, ktorí v nich žijú, ho zaviedla do celého sveta vrátane Grónska, Pakistanu a Južnej Ameriky. V roku 2019 vyhral hlavnú cenu v súťaži National Geographic Travel Photo a dostal aj do čínskeho rebríčka Forbes 30 pod 30.

© Weimin Ču. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Weimin Ču. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 III.

Dokonalý nástroj na snímanie krajín 

Zistite, prečo si Weimin Ču myslí, že smartfón Xperia 1 III je neoceniteľným nástrojom pri snímaní na odľahlých miestach a v náročných podmienkach.

Rôzni fotografi v rámci kampane #TravelByXperia
@SonyXperia na Instagrame
Záber z diaľky na matku a dieťa v jasných farebných bundách na kamennej cestičke v hustom lese.
Ippei & Janine 

Ippei & Janine je pár fotografov žijúci v Tokiu známy pre svoje prirodzené a emotívne exteriérové lifestylové a rodinné fotografie.

Hsiang Li (Rookie)

Hsiang Li (Rookie), fotograf pre Sony Taiwan, začal svoju kariéru zachytávaním scén a ľudí, na ktorých narazil, keď pracoval ako poštár. 

Pohľad na dlhú rovnú cestu lemovanú poliami s morom v diaľke.
Záber zblízka na osamotený žltý a červený tulipán obklopený červenými tulipánmi
Albert Dros

Albert, fotograf krajín z Holandska, je oficiálnym fotoambasádorom spoločnosti Sony, ktorého práca bola uverejnená na portáloch a v časopisoch, ako napríklad TIME, National Geographic a Adobe.

Xperia 1 III | Viac než len rýchlosť
Xperia 1 II | Smartfón stvorený pre rýchlosť
Fotografia Nicka Didlicka
Zoznámte sa s Nickom Didlickom

Nick je profesionálny fotograf s viac ako 40-ročnou praxou, ktorý fotografoval olympijské hry, finále Stanley Cupu, Super Bowl a mnoho iných podujatí vo viac než 60 krajinách. Je známy športovou fotografiou, získal ocenenia Reuters Journalist of the Year a National News Paper Award a dvakrát bol nominovaný na Pulitzerovu cenu.

© Nick Didlick. Všetky zábery vytvoril profesionálny fotograf Nick Didlick. Všetky zábery boli vytvorené smartfónom Xperia 1 II.

Oživenie akcie s Nickom Didlickom a smartfónom Xperia

V tomto videu Nick rozpráva o funkciách rýchleho snímania smartfónu Xperia 1 II a o tom, ako nimi zachytáva krásu pohybu.

Fotografia Iru Blocka
Zoznámte sa s Irom Blockom

Ira už viac ako 40 rokov cestuje po svete a fotografuje krajiny pre National Geographic. Počas výprav do 10 krajín priniesol vyše 30 príbehov. Svojím objektívom zachytil ohromujúcu krajinu od Sibíri cez Áziu a Južnú Ameriku až po Arktídu. Na Instagrame má zhruba 350 000 fanúšikov.

© Ira Block. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Ira Block. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 II. 

Majstrovské zvládanie krajín s Irom Blockom a Xperiou 

Ira v tomto videu približuje niektoré pokročilé fotografické funkcie smartfónu Xperia 1 II, ktoré mu pomáhajú zachytávať divy v mestách a prírode.

Obrázok Kazušiho Momoia
Zoznámte sa s Kazušim Momoiom

Kazuši už viac ako 30 rokov fotografuje na voľnej nohe portréty ľudí z celého sveta. Napísal niekoľko kníh o fotoaparátoch, pomohol vyvinúť prvý fotoaparát Alpha 100 od Sony a vytvoriť k nemu technického sprievodcu. Prednáša o fotoaparátoch Alpha, vystavuje fotografie, zameriava sa na portréty a má bohaté skúsenosti s technológiami od Sony.

© Kazuši Momoi. Všetky zábery zachytil profesionálny fotograf Kazuši Momoi. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 II.

Zachytenie momentu s Kazušim Momoiom a Xperiou 

V tomto videu Kazuši hovorí o využívaní pokročilých fotografických funkcií smartfónu Xperia 1 II, akými sú automatické zaostrovanie na oči a sériové snímanie rýchlosťou 20 snímok/s, na tvorbu strhujúcich portrétov.

Fotografia Akijo Ogawovej
Zoznámte sa s Akijo Ogawovou

Akijo je obľúbená fotografka domácich miláčikov s bohatými skúsenosťami. Fotografovala ich už viac ako 30 000. Vyučovala aj fotografovanie s fotoaparátom Alpha, moderovala množstvo vlastných fotografických aktivít v Japonsku a získala objednávky na obrázky na zvieracie kalendáre, pohľadnice a katalógy.

© Akijo Ogawová. Všetky zábery zachytila profesionálna fotografka Akijo Ogawová. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 1 II.

Snímanie výrazov s AF na oči zvierat a sériovým snímaním rýchlosťou 20 sn./s 

Akijo v tomto videu vysvetľuje, prečo všetkým majiteľom domácich miláčikov odporúča telefón Xperia 1 II.

Rôzni fotografi v rámci kampane #TravelByXperia
@SonyXperia na Instagrame
Pouličná scéna v tieni
Billy Ha 

Billy sa narodil v Hongkongu a vyrastal v USA. Každou svojou fotografiou sa snaží vyrozprávať príbeh a rád vo svojej práci experimentuje s rôznymi kompozíciami a perspektívami.

Tobias Hägg

Tobias Hägg (na sociálnych sieťach známy ako Airpixels) je švédsky fotograf a kameraman s láskou k dobrodružstvu, objavovaniu nových krajín a rozľahlej prírode.

Malý strom v snehu s ranným slnkom v pozadí
Stromy a hory odrážajúce sa na hladine jazera.
Tiffany Nguyenová

Tiffany, dobrodružná cestovateľská fotografka z južnej Kalifornie, nachádza inšpiráciu na nových miestach a pri spoznávaní neznámych kultúr.

Xperia 1 II | Smartfón stvorený pre rýchlosť
Xperia 5 II | Kompaktný smartfón stvorený pre rýchlosť
Ippei & Janine pri vodnej šmykľavke
Zoznámte sa s Ippei & Janine

Ippei & Janine je pár fotografov žijúci v Tokiu. Zameriavajú sa na fotografie s filmovým nádychom, prirodzené a emotívne exteriérové fotografie životného štýlu, aj na fotografie pre páry a rodiny. Ich práce zverejnili tucty mediálnych publikácií po celom svete a použili v nespočetných reklamných kampaniach.

© Ippei & Janine Photography. Všetky obrázky zachytili profesionálni fotografi Ippei & Janine. Všetky zábery boli nasnímané smartfónom Xperia 5 II.

Zistite, prečo si rodinní fotografi vyberajú Xperiu 

Zistite, prečo Ippei & Janine odporúčajú na zachytávanie spontánnych fotografií plných energie a emócií smartfóny Xperia.

Pozrite si video s ďalšími tipmi na snímanie detí 

Naučte sa zachytávať prirodzené a pútavé zábery svojich detí – od utajenia toho, že na nich mieri objektív, po snímanie rovnakej scény z rôznych perspektív.

Rôzni fotografi v rámci kampane #TravelByXperia
@SonyXperia na Instagrame
Záber na oblohu s dvomi budovami vedľa seba zachytený zdola
Crissibeth Cooperová 

Kreatívne fotografie Newyorčanky Crissibeth sa vyznačujú nádhernou a precíznou kompozíciou, ktorá je často inšpirovaná architektúrou a panorámami miest. 

Laurent Derossi

Laurent Derossi je úspešný parížsky fotograf špecializujúci sa na cestovateľské fotografovanie a fotografovanie miest, pričom najradšej fotografuje svoje domovské mesto.

Parížska ulica s mopedom a kalužou
Xperia 5 II | Kompaktný smartfón stvorený pre rýchlosť