#TravelByXperia

Konto @SonyXperia na Instagrame

Hashtag #TravelByXperia a konto @SonyXperia na Instagrame na oranžovom pozadí
Vydajte sa na virtuálnu cestu okolo sveta so smartfónom Xperia

V roku 2020 sa nám životy a spôsoby presunu z miesta na miesto dramaticky zmenili. V čase, keď fyzické cestovanie pôsobí ako vzdialený sen, prichádza kampaň #TravelByXperia, aby pomohla prepojiť ľudí vo svete na základe ich zmyslu pre dobrodružstvo. Objavujte svet so smartfónom Xperia: od strhujúcich mestských panorám po miestne delikatesy. Nikdy neviete, čo môžete nájsť. 


Objavte čaro Japonska

Nechajte sa pohltiť sviežimi zelenými lesmi na jednej z najstarších pútnických trás Japonska s Ippei & Janine.

© Ippei & Janine. Všetky obrázky zachytili profesionálni fotografi Ippei & Janine. Všetky fotografie sú nasnímané smartfónom Xperia. 

Portrét páru fotografov Ippei & Janine pri vode
Zoznámte sa s Ippei & Janine

Ippei & Janine je pár fotografov žijúci v Tokiu. Zameriavajú sa na fotografie s filmovým nádychom, prirodzené a emotívne exteriérové fotografie životného štýlu, aj na fotografie pre páry a rodiny. Ich práce zverejnili tucty mediálnych publikácií po celom svete a použili v nespočetných reklamných kampaniach.

Ippei & Janine ponúkajú pohľad na svoju cestu po Japonsku

Zážitok z krásy vidieckeho Taiwanu 

Hsiang Li (Rookie) oslavuje rozmanitosť regiónu Hualien na Taiwane od bohatých polí po pôsobivé pobrežia.

© Hsiang Li (Rookie). Všetky fotografie zachytil profesionálny fotograf Hsiang Li (Rookie). Všetky fotografie sú nasnímané smartfónom Xperia.

Portrét fotografa Li Hsianga sediaceho na kamennej stene a držiaceho svoj fotoaparát
Zoznámte sa s Hsiang Li (Rookie)

Hsiang Li (Rookie) sa narodil v regióne Jiali v Tainane a je fotografom pre Sony Taiwan. V roku 2014 začal fotografovať ľudí a obrazy, s ktorými sa stretol, keď robil poštára. Neskôr uverejnil svoje fotky na Instagrame s hashtagom Postman Diary a okamžite vyvolal senzáciu. Li svojimi obrázkami úprimne vzdáva hold svojej rodnej krajine a odhaľuje svoje vrelé city a náklonnosť voči ľuďom a miestam, ktoré robia Taiwan tak jedinečným.

Hsiang Li (Rookie) dôkladne otestoval smartfón Xperia
Objavte ulice Hongkongu

Spoznajte ľudí a ulice Hongkongu pomocou fotografií dokumentárneho štýlu, ktoré nasnímal Billy Ha.

© Billy Ha. Všetky fotografie zachytil profesionálny fotograf Billy Ha. Všetky fotografie sú nasnímané smartfónom Xperia. 

Fotografia Billy Ha
Billy Ha

Billy sa narodil v Hongkongu, detstvo strávil v USA a neskôr sa vrátil domov. V roku 2016 začal fotografovať ulice vo svojom okolí a zameriaval sa na obyčajných ľudí. Jeho práca kladie dôraz na detaily a výrazy chodcov. V súčasnosti sa zameriava na dokumentárne filmy so sociálnou tematikou a rozprávanie príbehov pomocou fotografií. Baví ho zachytávať jedinečné okamihy v správaní ľudí a pri každej fotografii hľadať rôzne kompozície a netradičné uhly.

Billy Ha odhaľuje svoje obľúbené miesta v Hongkongu na fotografovanie

Zažite tulipánovú sezónu v plnej kráse

V Holandsku sú obrazom jari tulipány a fotograf Albert Dros rád zachytáva tento pohľad.

© Albert Dros. Všetky fotografie zachytil profesionálny fotograf Albert Dros. Všetky fotografie sú nasnímané smartfónom Xperia. 

Portrét fotografa Alberta Drosa, ako fotí svojím smartfónom jediný žltý tulipán na poli červených tulipánov
Zoznámte sa s Albertom Drosom 

Albert Dros je profesionálny fotograf krajiny z Holandska. Usiluje sa zachytiť miesta a chvíle pomocou svojej charakteristickej vízie, čím vytvára odvážne obrázky plné života, ktoré niekedy pôsobia priam rozprávkovo. Albert spolupracoval s mnohými značkami vo fotografickom odvetví a je oficiálnym fotoambasádorom Sony. Jeho práce boli uverejnené na najväčších spravodajských portálov a časopisov na celom svete ako TIME, National Geographic a Adobe.

Okúste Paríž

Pozrite si najnovšie fotografie Laurent Derossi z jeho rodného mesta a okúste parížsky život.

© Laurent Derossi. Všetky fotografie zachytil profesionálny fotograf Laurent Derossi. Všetky fotografie sú nasnímané smartfónom Xperia. 

Laurent Derossi pred Eiffelovou vežou
Predstavujeme Laurent Derossi – parížskeho fotografa

Laurent Derossi (@Parisexplorer) je parížsky fotograf z Metz, ktorý sa špecializuje na cestovateľské fotografovanie a fotografovanie miest. Zvedavá a dobrodružná povaha ťahá Laurenta k spoznávaniu ulíc Paríža a k hľadaniu jedinečných perspektív. Laurent sa o svoje fotografie delí na svojom webe a sociálnych sieťach, kde ho sledujú desaťtisíce ľudí.

Vypočujte si, ako Laurent Derossi hovorí o fotografovaní Paríža
Vydajte sa na švédske dobrodružstvo

Prejdite sa spolu s Tobias Hägg nádhernými horami, jazerami a scenériami zimného Švédska.

© Tobias Hägg. Všetky fotografie zachytil profesionálny fotograf Tobias Hägg. Všetky fotografie sú nasnímané smartfónom Xperia. 

Fotografia celej postavy Tobias Hägg
Predstavujeme Tobias Hägg – fotografa zo Švédska

Tobias Hägg (na sociálnych sieťach známy ako Airpixels) je fotograf a kameraman z predmestia Štokholmu vo Švédsku. Tobias miluje dobrodružstvo, objavovanie nových krajín a krásu rozľahlej prírody. Rád cestuje do najvzdialenejších kútov sveta, kde v podobe fotografií a videí zachytáva jedinečné okamihy z nevšedných perspektív. Je jedným zo 14 fotografov s titulom Master of Drone Photography a tiež je porotcom v jednej z najväčších fotografických súťaží na svete – Cewephotoworld.

Vypočujte si Tobiasa Hägga, ako vysvetľuje svoju filozofiu fotografovania 

Vydajte sa do centra New Yorku

Objavte prostredníctvom pouličných fotografií Crissibeth Cooper

© Crissibeth Cooper. Všetky fotografie zachytila profesionálna fotografka Crissibeth Cooper

Fotografia Crissibeth Cooper
Predstavujeme Crissibeth Cooper

Crissibeth Cooperová sa narodila a vyrastala v New Yorku a pre jej fotografie je typická precízna kompozícia, v ktorej často využíva symetriu a zlatý rez. Tiež často sníma vodiace čiary, odrazy, architektúru, miznúce body a panorámy mesta. Jej tvorba sa objavila na Highline a Sony Square v NY a jej kreatívne fotografie nájdete aj na platforme Getty Images. Crissibeth je zakladajúcou členkou komunity Sony Alpha Imaging Collective.

Vypočujte si Crissibethin prístup k zachytávaniu New Yorku
Najlepšie tipy od Tiffany Nguyen
Tiffany Nguyen stojí na ceste
Predstavujeme Tiffany Nguyen

Tiffany je dobrodružná cestovateľská fotografka z južnej Kalifornie s nádherne rôznorodým portfóliom. Do komunity Sony Alpha Imaging Collective sa dostala medzi prvými a inšpiruje sa jej cestami. Jadrom jej práce je objavovanie nových miest a ponáranie sa do neznámych kultúr.


Pridajte sa k #TravelByXperia


Ak sa k nám chcete pridať, jednoducho vytvorte fotografiu nádhernej scenérie, jedla alebo kultúry svojej krajiny zariadením Xperia a uverejnite ju na Instagrame s hashtagom #TravelByXperia. Prostredníctvom oficiálneho instagramového konta @SonyXperia spoločnosti Sony Mobile vyberieme tie najlepšie zábery, o ktoré sa podelíme na našom kanáli a v príbehoch.

 Ak chcete, aby konto @SonyXperia zdieľalo vašu fotografiu, treba urobiť nasledujúce:

Prečítať si a odsúhlasiť zmluvné podmienky pred zapojením sa do kampane.

Uverejniť príspevok s nasledujúcim hashtagom: #TravelByXperia.
Pridať názov krajiny alebo oblasti, napríklad #France.
Pridať názov vášho zariadenia Xperia, napríklad #Xperia1III.

Na modeli nezáleží, je však potrebné fotografovať zariadením radu Xperia. Ak vašu fotografiu uverejníme, budeme vás predtým kontaktovať súkromnou správou na Instagrame. 

Pozrite si zmluvné podmienky