ID článku : S700024939 / Naposledy upravené : 30.03.2018Tlač

Informácie o súboroch na prevzatie pre počítač VAIO

  Tento článok obsahuje prehľad súborov na prevzatie poskytovaných na našej webovej lokalite.

  Všetky dostupné ovládače a aktualizácie pre váš model počítača VAIO nájdete v časti Downloads (Súbory na prevzatie) pre váš model.
  V závislosti od vášho modelu počítača VAIO a jeho predinštalovaného operačného systému môžu byť viditeľné rôzne odseky.  Nižšie je uvedený krátky prehľad.

  Latest Downloads (Najnovšie súbory na prevzatie)

  Táto časť obsahuje všetky dostupné aktualizácie pre váš predinštalovaný operačný systém.  Aktualizáciami môžu byť aplikácie, ovládače, aktualizácie firmvéru súčasti a aktualizácie systému BIOS.
  Pridávajú sa na základe dostupnosti a sú určené hlavne na vyriešenie problémov alebo na pridanie funkcií.

  Väčšina týchto ovládačov je k dispozícii aj prostredníctvom predinštalovanej aplikácie VAIO Update alebo VAIO Care.  Odporúčame, aby ste aktualizácie vždy inštalovali prostredníctvom aplikácie VAIO Update alebo VAIO Care.
  Poznámka: Aplikácia VAIO Update alebo VAIO Care je dostupná iba pre predinštalovaný operačný systém. Ak je v počítači VAIO nainštalovaný iný operačný systém, táto aplikácia nie je podporovaná. 

  Preinstalled Drivers and Utilities (Predinštalované ovládače a pomocné programy)

  Táto časť obsahuje všetky ovládače a základné pomocné programy, ktoré sú predinštalované v počítači VAIO.  Môžu sa použiť na preinštalovanie poškodeného ovládača alebo v prípade, že chcete nainštalovať svoj vlastný operačný systém.
  Snažíme sa ich sprístupniť pre každý model počítača VAIO.  

  Pôvodné ovládače sa môžu nachádzať aj na vašom pevnom disku, väčšinou v priečinku C:\Windows\Drivers alebo C:\Drivers.  Pri starších modeloch ich môžete nájsť na diskoch obnovenia.

  Poznámka 1:  Nie je možné poskytovať podporu pre tieto ovládače.
  Poznámka 2:  V tejto časti nesmieme zverejňovať pôvodné inštalátory pre aplikácie tretích strán.  Ovládače a pomocné programy, ktoré zverejňujeme, sú určené na to, aby váš počítač VAIO fungoval správne, a nie na obnovenie pôvodného predinštalovaného prostredia. 

  OS Downgrade / Upgrade (Prechod na staršiu/novšiu verziu operačného systému)

  Ovládače a pokyny pre prechod na staršiu alebo novšiu verziu (inováciu) operačného systému sú k dispozícii len pre určité modely.    Ak chcete vedieť, aké možnosti sú k dispozícii, pozrite sa, ktoré operačné systémy sú uvedené v časti Downloads (Súbory na prevzatie).

  Všetky aktuálne dostupné ovládače sa nachádzajú v časti na prevzatie pre počítač VAIO.  Ak operačný systém nie je v tejto časti uvedený, znamená to, že ovládače pre tento operačný systém a tento model neexistujú.
  Pre modely s predinštalovaným operačným systémom Windows 8: ovládače pre prechod na staršiu verziu nie sú k dispozícii.

  Operačný systém Linux

  Žiaľ, nie je možné podporovať operačný systém Linux ani preň poskytovať ovládače.  Pomôcť vám môžu iní používatelia v diskusných fórach VAIO.
  • Zaregistrujte svoj produkt

   Získajte prístup k všetkým informáciám, udržiavajte produkt aktualizovaný a využívajte úžasné zľavy

  • Komunita Sony

   Navštívte našu lokalitu Community a podeľte sa o svoje skúsenosti a riešenia s ostatnými zákazníkmi spoločnosti Sony

  • Kontaktovanie podpory

   Kontaktujte tím podpory spoločnosti Sony

  • Oprava a záruka

   Požiadajte o opravu, sledujte ju alebo sa jej dokonca vyhnite