Objektív podľa vašich predstáv

Komplexný rad objektívov od spoločnosti Sony otvára dvere vašej tvorivosti.

čiarová kresba objektívu s objímkou A-mount
Objektívy s objímkou A-mount

Systém s objímkou A-mount, ktorý čerpá z dlhoročných skúseností s objektívmi, ponúka všestranné možnosti pre všetky naše fotoaparáty s objímkou A-mount a E-mount, napríklad populárne modely α77II alebo profesionálne fotoaparáty α99.

čiarová kresba objektívu s objímkou E-mount
Objektívy s objímkou E-mount

Tento rozširujúci sa rad výrobkov určených na použitie s našimi kompaktnými a bezzrkadlovými fotoaparátmi s objímkou E-mount ponúka rôzne možnosti formátu APS-C a Full Frame.

Objektívy Sony G Lens a ZEISS®

Presné objektívy určené pre profesionálov

G Master
G Master

Vysoké rozlíšenie a pôsobivé rozostrenie pozadia ukryté v objektívoch, ktoré budú ešte dlho podávať špičkový výkon v kombinácii s najpokročilejšími telami fotoaparátov.

G Lens (G Lens je ochranná známka a nemá množného číslo)
Objektív typu G

Objektívy G Lens s veľkou clonou ponúkajú množstvo pokročilých riešení a výnimočný výkon. Špeciálne sklo minimalizuje posuny farieb, ku ktorým môže dôjsť pri veľkých clonách, a kruhová clona pomáha vytvoriť pôsobivo rozostrené pozadie.

Objektívy ZEISS®
Objektívy ZEISS®

Spoločnosť Sony spolu so značkou ZEISS vytvorila rad objektívov, aby sprostredkovala viac ako 160 rokov skúseností v oblasti optiky. Vďaka špeciálnemu sklu, povrchovým úpravám a prepracovanej výrobe máte k dispozícii profesionálne tvorivé nástroje.

Pozrieť. Predstaviť si. Zachytiť.

Skúsený fotograf sa pozrie na scénu, predstaví si ju na fotografii a potom rieši technické výzvy týkajúce sa kompozície a snímania. Rozmanitosť objektívov, ktoré sú k dispozícii, poskytuje presné nástroje potrebné na prevedenie predstáv do snímky.

Snímanie portrétov

Objektívy na snímanie portrétov majú širokú clonu a umožňujú vyššiu rýchlosť uzávierky na snímanie v interiéri alebo pri slabom svetle. Väčšia hĺbka poľa zvýrazňuje objekt v porovnaní s pozadím. Tieto objektívy majú ohniskovú vzdialenosť obvykle 50 - 135 mm a clonu F5,6 alebo väčšiu.

Život v prírode

Zostaňte dostatočne ďaleko a predsa nasnímajte svoj záber. Telefotografické objektívy a objektívy s vysokou transfokáciou, najmä s ohniskovou vzdialenosťou od 200 do 500 mm, ponúkajú najlepšie možnosti na snímanie zvierat v celej ich nádhere.

Krajina

Snímky krajiniek sú čisté a detailné po celej ploche. Najlepší objektív na tento účel má krátku ohniskovú vzdialenosť (20 - 35 mm) a široký zorný uhol, aby zachytil širšiu scenériu. Statív pomáha pri snímaní detailných snímok pri vyšších clonových číslach.

Makrofotografie a zábery zblízka

Najlepšie snímky zblízka nasnímate špeciálnym makroobjektívom s vysokým zväčšením na reprodukciu objektu v životnej veľkosti. Dobré makroobjektívy majú aj ploché zaostrovacie pole, v ktorom sa zachová ostrosť po celej ploche, napríklad na poštových známkach.

Šport

Dobrý objektív na snímanie športových scén sa vyznačuje vysokou transfokáciou a širokým („svetlým“) objektívom, a preto vám prinášame pevné teleobjektívy s objímkou A-mount a E-mount a telefotografickou transfokáciou.

Obrázok objektívov
Sprievodca terminológiou pre objektívy
Obrázok stránky podpory
Podpora pre objektívy

PRE VLASTNÍKOV