RX1R II

Full Frame. Veľkosť do dlane.

Tento kompaktný digitálny fotoaparát je vybavený 35 mm snímačom Full Frame s rozlíšením 42,4 megapixela, čo uľahčuje snímanie vo vyššej kvalite, nech ste kdekoľvek.

ŠPIČKOVÉ KOMPAKTNÉ

Profesionálny kompaktný fotoaparát RX1R II s 35 mm snímačom

DSC-RX1RM2
Obrázok – Profesionálny kompaktný fotoaparát RX1R II s 35 mm snímačom

MOC

4 320,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Jedinečný kompaktný formát Full Frame

Ešte vyššie rozlíšenie

Snímač CMOS Full Frame a pevný objektív dosahujú novú kvalitu v kompaktnom fotoaparáte RX1R II s rozlíšením 42,4 megapixela a pokročilým spracovaním obrazu. Rýchle automatické zaostrovanie, zasúvateľný elektronický hľadáčik a prvý optický variabilný dolnopriepustný filter na svete poskytujú špičkový výkon spojený so všestranným pohodlím.

Inovované spracovanie obrazu
Inovované spracovanie obrazu

Snímač Full Frame s vysokým rozlíšením 42,4 megapixela, procesor BIONZ X a objektív ZEISS® pre vysoko detailné snímky.

Rýchle a presné hybridné automatické zaostrovanie
Rýchle a presné hybridné automatické zaostrovanie

399 bodov automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu v ohniskovej rovine výrazne zvyšuje rýchlosť a pokrytie automatického zaostrovania.

Prvý dolnopriepustný filter svojho druhu
Prvý dolnopriepustný filter svojho druhu

Optimalizujte kvalitu obrazu vďaka ovládaniu efektu dolnopriepustného filtra podľa zámeru snímania a situácie.

Zasúvateľný hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™
Zasúvateľný hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™

S povrchovou vrstvou Zeiss® T* a vysokým 0,74x zväčšením, rozlíšením a kontrastom.

Nakloniteľná obrazovka LCD
Nakloniteľná obrazovka LCD

Maximálne naklonenie nahor v uhle približne 109 stupňov a nadol v uhle približne 41 stupňov na zvýšenie flexibility uhla snímania.

Sony l Fotogaléria
Špičková kvalita obrazu

Jedinečná hĺbka detailov

Snímač Exmor R® CMOS 35 mm Full Frame so zadným osvetlením a rozlíšením 42,4 megapixela, zdokonalený procesor BIONZ X™ na spracovanie obrazu a pevný objektív zabezpečujú bezkonkurenčné rozlíšenie a vyššiu citlivosť. Tieto technologické novinky vytvárajú snímky, ktoré sú mimoriadne detailné, prirodzené a dobre exponované od stredu až po okraj bez ohľadu na podmienky snímania.

Vyššia rýchlosť automatického zaostrovania, presnosť a širšie pokrytie

S 399 bodmi ohniskovej roviny pri automatickom zaostrovaní s detekciou fázového rozdielu

Systém rýchleho hybridného automatického zaostrovania modelu RX1R II so zdokonalenou detekciou fázového rozdielu a kontrastu umožňuje mimoriadne rýchle a presné automatické zaostrovanie so širokým pokrytím a lepším sledovaním. Môžete snímať lepšie a čistejšie snímky pri každej príležitosti a zachytiť každý moment.

Širšie pokrytie a vyššia rýchlosť automatického zaostrovania

399 bodov automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu pokrýva širokú plochu obrazu (umožňuje pokryť takmer polovicu celej snímky) a zaostrovanie je približne o 30 % rýchlejšie.

Širšie pokrytie a vyššia rýchlosť automatického zaostrovania
Zachyťte ten okamih
Zachyťte ten okamih

Nový režim zaostrovania AF-C a sériové snímanie rýchlosťou 5 sn./s spolu so sledovaním automatického zaostrovania umožňujú spoľahlivo zachytiť aj náročnejšie momenty.

Prvý optický variabilný dolnopriepustný filter

Ovládanie efektu LPF na dosiahnutie zamýšľaného záberu

Môžete si vybrať z troch nastavení efektu optického variabilného dolnopriepustného filtra: Vypnuté (priorita rozlíšenie obrazu), Vysoké (zníženie moiré a farebných artefaktov) a Štandardné (vyváženie týchto priorít). Každé nastavenie svojím spôsobom využíva optimálne výhody obrazového snímača s rozlíšením 42,4 megapixelov a vytvára jedinečnú kvalitu obrazu podľa zámeru snímania a situácie.

Dvojité ovládanie filtra LPF na vytvorenie ďalšieho efektu

Ako zabezpečí model RX1R II dvojitý výkon, na ktorý by vám inak nestačil jeden bežný fotoaparát? Delenie toku prirodzeného svetla [1] sa reguluje zmenou napätia privedeného na tekutý kryštál [3] medzi dolnopriepustnými (LPF) filtrami 1 [2] a 2 [4] tak, aby sa aktivoval, deaktivoval alebo upravil efekt LPF. Stupňovanie LPF zjednodušuje porovnávanie jeho efektov.

Širšie možnosti využitia

Model RX1R II, ktorý je dostatočne kompaktný na jednoduché prenášanie, má štíhle ergonomické ovládacie prvky, zasúvateľný hľadáčik EVF, nakloniteľný displej LCD a ďalšie výhody.

Dotknite sa a zdieľajte
Dotknite sa a zdieľajte

Technológia NFC umožňuje dotknúť sa zariadením so systémom Android fotoaparátu RX1R II a rýchlo preniesť fotografie a videá cez rozhranie Wi-Fi®.

Prispôsobenie vďaka PlayMemories Camera Apps™
Prispôsobenie vďaka PlayMemories Camera Apps™

Pridajte ďalšie funkcie, ktoré zodpovedajú vašim kreatívnym potrebám.

*Poznámka: Dostupnosť služieb závisí od oblasti.

Sledujte ešte viac videí
Sledujte ešte viac videí
Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Zdokonaľte fotografie počítačovými aplikáciami Imaging Edge. Remote umožňuje diaľkové ovládanie snímania, Viewer rýchle zobrazenie ukážok, hodnotenie a výber fotografií z veľkých knižníc snímok a Edit zmeniť údaje RAW a dodať vysokokvalitné fotografie. Získajte zo súborov Sony RAW maximum a spravujte svoju produkciu efektívnejšie.

Capture One Express (pre Sony) je bezplatný softvér s nástrojmi na úpravu, spracovanie formátu RAW a jednoduchú správu. Zakúpiť sa dá aj softvér Capture One Pro (pre Sony) s ešte väčšou ponukou týchto nástrojov a možnosťou prepojenia pri snímaní.

Ilustrácia
Imaging Edge™ Webcam

Aplikácia Imaging Edge Webcam umožňuje jednoduché používanie fotoaparátu Sony ako široko kompatibilnej a kvalitnej webovej kamery na prenosy naživo a konferenčné hovory.

iMovie
Kompatibilné s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilný s aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.

Špecifikácie a funkcie

Model RX1R II rozširuje rad RX kompaktných vreckových fotoaparátov a prináša mimoriadnu kvalitu obrazu a pohodlnú prevádzku vďaka snímaču Exmor R® CMOS 35 mm Full Frame so zadným osvetlením a efektívnym rozlíšením približne 42,4 megapixela, automatickému zaostrovaniu s detekciou fázového rozdielu s 399 bodmi v ohniskovej rovine, zasúvateľnému hľadáčiku XGA OLED Tru-Finder™, optickému variabilnému dolnopriepustnému filtru a ďalším funkciám.
  • Snímač CMOS 35 mm Full Frame so zadným osvetlením a rozlíšením 42,4 megapixela

  • Procesor BIONZ X na spracovanie obrazu

  • Objektív ZEISS® Sonnar T* 35 mm F2 s veľkou clonou

  • Rýchle hybridné 399-bodové automatické zaostrovanie s detekciou fázového rozdielu

  • Prvý optický variabilný dolnopriepustný filter na svete

Typ snímača
Snímač Exmor R® CMOS 35 mm Full Frame (35,9 mm x 24,0 mm), pomer strán 3:2
Počet pixelov (efektívny)
Približne 42,4 Mpx
Citlivosť ISO (fotografia)(odporúčaný index expozície)
ISO 100 - 25600 (v krokoch po 1/3 EV) (rozšíriteľné na ISO 50/64/80/32000/40000/51200/64000/80000/102400), automaticky (ISO 100-102400, voliteľný horný a dolný limit), redukcia šumu Multi Frame NR: ISO 100 - 102400 (v krokoch po 1 EV), automaticky (ISO 100 - 102400, voliteľný horný a dolný limit)
Citlivosť ISO (video)
ISO 100 - 25600

Čo sa nachádza v balení

Súprava nabíjateľných batérií NP-BX1, Sieťový napájací adaptér, Kábel Micro USB, Popruh na plece, Kryt objektívu, Kryt pätice, Prevádzková príručka, Handrička na čistenie, Nabíjačka batérií, Manžeta okulára

Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí

Recenzie a ocenenia

Odborníci hovoria