Snímajte najlepších priateľov

Vďaka jedinečnej funkcii automatického zaostrovania na zvieracie oči v reálnom čase od spoločnosti Sony snímanie portrétov domácich zvierat a divej zvery už nikdy nebude také, ako predtým.

Vývoj automatického zaostrovania na oči v reálnom čase od spoločnosti Sony

Vývoj automatického zaostrovania na oči v reálnom čase využívajúceho umelú inteligenciu od spoločnosti Sony sa posunul na novú úroveň. Teraz môžete automatické zaostrovanie na oči spoľahlivo používať pri snímaní ľudí, ako aj zvierat.

Automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase
AF na ľudské oči v reálnom čase od Sony

Automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase od Sony sa hodí aj na snímanie ľudí. Snímajte hrajúce sa deti či portréty.

Nádherné portréty domácich zvierat

Funkcia AF na zvieracie oči v reálnom čase automaticky zaostruje na oči domáceho miláčika, vďaka čomu sa vám len polovičným stlačením podarí vytvárať skvelé portréty zvierat.

Zachyťte výrazy miláčikov v tom pravom okamihu

Vďaka rýchlemu a presnému zaostrovaniu zachytíte aj tie najletmejšie výrazy šantiacich šteniatok.

Zachyťte domácich miláčikov pri oddychu

Automatické zaostrovanie na zvieracie oči v reálnom čase je skombinované s funkciou tichej uzávierky, takže pokojnú atmosféru ničím nenarušíte.

Pripravte sa na divú zver

Vďaka automatickému zaostrovaniu na zvieracie oči v reálnom čase dokážete z krátkych stretnutí so zverou získať maximum.

Automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase teraz podporuje aj zaostrovanie na zvieracie oči
Automatické zaostrovanie v reálnom čase i na zvieracie oči

Technológia rozpoznávania objektu s umelou inteligenciou používaná vo funkcii automatického zaostrovania na oči v reálnom čase od Sony sa rozšírila o algoritmus, ktorý okrem ľudí podporuje aj zvieratá. Môžete tak rýchlo, presne a automaticky detegovať a sledovať oči zvierat.

Prepínanie na režim Zviera

Rozpoznávanie zvierat má v ponuke vlastné nastavenie. Stačí z ponuky Subject Detection (Detekcia objektu) vybrať možnosť Animal (Zviera). Rozpoznávanie očí objektu potom aktivujete čiastočným stlačením spúšte alebo stlačením tlačidla, ktorému ste danú funkciu priradili.

Prepínanie na režim Zviera
Zaostrovanie a sledovanie i v náročných podmienkach
Zaostrovanie a sledovanie i v náročných podmienkach

Automatické zaostrovanie na zvieracie oči v reálnom čase funguje spoľahlivo, aj keď sa pred snímaným objektom alebo v jeho blízkosti čiastočne nachádzajú ďalšie predmety, ako napríklad rám okna, ruka, stromy, kríky či podobné prekážky.

Fotografie domácich miláčikov z iného uhla pohľadu
Fotografie domácich miláčikov z iného uhla pohľadu

Pomocou nakloniteľného displeja LCD fotoaparátov radu α môžete snímať z rôznych uhlov, zhora aj zdola, a vďaka širokej oblasti automatického zaostrovania a funkciám zaostrenia dotykom je zaostrenie na cieľový objekt hračka.

Tiché snímanie umožňuje zachytiť prirodzené výrazy zvierat
Tiché snímanie umožňuje zachytiť prirodzené výrazy zvierat

Tiché snímanie, ktoré je dostupné v kompatibilných fotoaparátoch radu α, sa hodí na snímanie zvierat. Automatické zaostrovanie na zvieracie oči v reálnom čase nastaví a udrží zaostrenie a spustenie uzávierky je tiché. Možno ho použiť aj so sériovým snímaním.

Sledovanie pohybujúcich sa zvierat
Široké pokrytie automatického zaostrovania

Vďaka širokej oblasti automatického zaostrovania a funkcii automatického zaostrovania na zvieracie oči v reálnom čase môžete šteniatka zachytiť ostro, aj keď neobsedia ani minútu.

Ako to funguje
Objavte fotoaparáty s automatickým zaostrovaním na oči od spoločnosti Sony

Fotoaparáty s vymeniteľným objektívom

Kompaktné fotoaparáty

Objavte svet vizuálneho vyjadrenia