Víťaz súťaže vo fotografovaní portrétov domácich miláčikov: Prirodzená krása

Vďaka jednoduchému zadaniu odfotografovať svojho domáceho miláčika bolo posledné kolo našej instagramovej súťaže doposiaľ tým najpopulárnejším. Prihlásili sa vás tisíce a videli sme tie najrozličnejšie zvieratá zo všetkých kútov Európy. Zachytiť fotografiu, ktorá vynikne, však nie je jednoduchá úloha. Porotcovia hľadali technicky dokonalé zábery, ktoré boli dobre osvetlené, no najmä zachytávali časť krásy či osobnosti zvieraťa. Naša víťazná snímka v sebe spája všetko.

Zdanlivo jednoduchý záber jednookého mačiatka, ktorý vytvoril Denys Borysov, sprevádza výnimočný príbeh.

Denys Borysov jednooká mačka s intenzívnym pohľadom stojí na zadných labách

© Denys Borysov | Sony α290 + 18-55mm f/3.5-5.6 | 1/40s @ f/10, ISO 200

„Jedného dňa sa moja žena prechádzala po parku a našla malé mačiatko s poraneným okom,“ vysvetľuje Denys. „Mača sa bálo, preto ho zobrala domov a potom k veterinárovi. Bolo šťastie, že sme ho našli včas, pretože oko bolo potrebné okamžite vybrať. Po operácii sa k nám mačiatko vrátilo a zostalo s nami.“

Svoj podiel na zábere má aj mačiatko Tikhon, ktoré sa už Denysovi a jeho manželke za záchranu života oplatilo láskou. Ako však fotografia vznikla?

„Vždy ma zaujímalo fotografovanie zvierat,“ pokračoval, „a účelom fotografovania s mojím mačiatkom nebolo zachytiť bežné, každodenné emócie, ale mačku vo svojej loveckej podstate. Nastavil som dva blesky a s manželkou sme sa s ňou striedavo hrali. Fotenie trvalo okolo hodiny, počas ktorej vznikli stovky záberov, a na konci sme boli všetci unavení. Bál som sa, že po fotení sa na mňa mača bude trochu hnevať, no mýlil som sa, stále nás zahŕňa láskou.“

Denys potom záber zmenil na čiernobiely a pridal jemne sépiový tón. „Z môjho pohľadu dodáva monochromatickosť záberu čaro a záhadnosť, no takisto zdôrazňuje charakter mačky bez toho, aby nás rozptyľovala farba,“ vysvetľuje.

Ako víťaz súťaže Denys získal fotoaparát α7 III od spoločnosti Sony.

„Bol som nadšený,“ hovorí a pokračuje, „stále tomu nedokážem uveriť, pretože skvelých príspevkov bolo veľa.“

Denys dúfa, že mu fotoaparát pomôže pri ďalších krokoch na jeho fotografickej ceste: „Vždy som sníval o fotoaparáte formátu Full Frame a s fotoaparátom α7 III od spoločnosti Sony mám neobmedzené možnosti. Práve teraz chcem vymeniť pár svojich objektívov za nové, no z dlhodobého hľadiska by som rád fotografoval pre veľké spoločnosti a značky. Naozaj dúfam, že sa mi to splní.“

Nezabudnite sledovať konto @alphauniversebysony.eu na Instagrame, kde nájdete naše najnovšie súťaže a najlepšie fotografie z jednotlivých súťaží.

Sledujte nás na Instagrame Sledujte Alpha Universe na Instagrame

Sledujte α Universe na Instagrame, kde nájdete aktuálne tipy, príbehy a informácie o súťažiach

Finalisti

Alex Class sa so svojím výnimočne osobitým portrétom umiestnil na druhom mieste a vyhráva objektív FE 85 mm f/1,8 od spoločnosti Sony.

Alex Class klasický portrét psa pred maľovanou stenou

© Alex Class | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/8.0, ISO 100

| A napokon, na treťom mieste sa umiestnila Céline Bissatová, ktorá vďaka tomuto milému záberu šťastného psa vyhráva fotoaparát RX100 V od spoločnosti Sony.

Celine Bissat portrét usmievajúceho sa psa uprostred bublín

© Céline Bissat | Sony α7R IV + 85mm f/1.8 | 1/160s @ f/11.0, ISO 100

Vybrané produkty

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Ľutujeme, vyskytla sa chyba

Gratulujeme, máte prihlásený odber