nadine sony alpha 7c matka a dieťa sedia na tráve

S fotoaparátom Alpha 7C budú vaše rodinné fotografie z dovoleniek vyzerať ešte lepšie

Volám sa Nadine, pochádzam z nemeckého Hamburgu a som mamou štyroch milých chlapcov.

Tak ako hovorí názov môjho instagramového konta My boys and I (Moji chlapci a ja), umožňujem svojej komunite nazrieť do každodenného života a byť súčasťou vzrušujúcich materských momentov. Rada sa delím o zábery z cestovania, výletov a každodenného života. Vždy som zachytávala svoje životné momenty. Odkedy som sa však stala matkou (a pretože moje deti rýchlo rastú), chcem zachytiť toľko spomienok, koľko sa len dá.

A áno, presne na toto je stvorený fotoaparát Alpha 7C od spoločnosti Sony. Pri štyroch divokých chlapcoch som potrebovala niečo malé a ľahké, čo si môžem vziať všade so sebou a čím môžem zaznamenávať krásne spomienky z našich dobrodružstiev.

Ako nadšená fotografka a matka by som sa rada podelila o tipy na to, ako za chodu zlepšiť rodinné fotografie.

nadine sony alpha 7c matka fotografuje 2 deti

Tipy č. 1: Rýchle nastavenie umožňujúce tvorbu skvelých záberov s fotoaparátom Alpha 7C

Ako rodina radi cestujeme po svete. Keď to však nie je možné, snažíme sa uniknúť do prírody v okolí a užiť si spolu kvalitne strávený čas. Fotoaparát Alpha 7C je pre takéto situácie ako stvorený. Je ľahký, kompaktný a ponúka formát Full Frame, takže všade, kam ideme, máme k dispozícii tú najlepšiu kvalitu.

Pri fotografovaní odporúčam používať formáty RAW a JPEG. JPEG sa jednoduchšie prenáša, no súbory vo formáte RAW umožňujú retušovať zábery podľa vášho vkusu pomocou počítačovej aplikácie Imaging Edge Edit (môžete si ju bezplatne stiahnuť na lokalite spoločnosti Sony) alebo Adobe Lightroom. Zachová sa rozlíšenie, ktoré je dostatočne vysoké na tlač alebo ukladanie fotografií do fotoalbumov, čo smartfóny neumožňujú.

nadine sony alpha 7c portrét malého chlapca sediaceho na zemi

© Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/40s @ f/5.0, ISO 320

Ak sa necítite na úpravu fotografií softvérom, nie je to problém, pretože farby fotoaparátu Alpha 7C sú veľmi verné a takisto môžete následne jednoducho pridať rýchly filter pomocou svojej obľúbenej aplikácie.

Čo sa nastavení fotografovania týka, často používam režim P, pretože dôverujem tomu, že fotoaparát scénu správne exponuje. Tento režim, ktorý nájdete v rámci horného ovládacieho prvku fotoaparátu, sa jednoducho a rýchlo používa. Dosiahnem tak výsledky s profesionálnym vzhľadom, napríklad portréty s rozmazaným pozadím, bez toho, aby som bola odborníčkou. Ak sa chcete učiť a prejsť na manuálne ovládanie, môžete fotoaparát používať aj na tento účel. Je skvelý pre tých, čo sa chcú naučiť fotografovať.

nadine sony alpha 7c deti hrajúce sa v tráve a slnko v pozadí

© Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/100s @ f/5.0, ISO 100

Tipy č. 2: Ako zachytiť lepšie zábery detí

Nie je to vždy jednoduché. Niekedy sa na to necítia a niekedy sa im to nepáči. Ak chcete vytvoriť skvelé zábery detí, musíte konať rýchlo.

Mojím prvým tipom je úplne sa spoľahnúť na automatické zaostrovanie fotoaparátu. Spoločnosť Sony ponúka funkciu sledovania očí (automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase), ktorá umožňuje sledovať pohybujúce sa ľudské alebo zvieracie oči. Jej zapnutie je naozaj jednoduché. Zapnite fotoaparát a namierte ho na dieťa. Potom stlačte spúšť do polovice a na oku alebo tvári dieťaťa by sa malo zobraziť zelené pole, čo znamená, že fotoaparát je presne zaostrený a pripravený na fotografovanie. Prstom môžete nechať spúšť do polovice stlačenú, pokým nenastane vhodný moment, potom uvoľniť uzávierku a vytvoriť záber.

Môj druhý tip sa týka momentov, keď sa deti hrajú a akcia je nepredvídateľná. S fotoaparátom Alpha 7C môžete vytvoriť až 10 záberov za sekundu, čo je nevyhnutné pre zachytenie správneho výrazu tváre.

Ak chcete túto funkciu zapnúť, stlačte tlačidlo Fn v zadnej časti fotoaparátu a použite posuvné koliesko režimu priebehu snímania. Kliknite naň, pomocou kolieska zmeňte nastavenie na sériové snímanie a výber potvrďte kliknutím na stredné tlačidlo. Keď teraz stlačíte uzávierku, fotoaparát bude fotografovať, pokým sa akcia neskončí.

Mojím posledným tipom je použitie obrazovky s meniteľným uhlom. Je užitočná, pretože vám umožňuje rýchlo sa pozrieť na to, čo sa deje, a zároveň vidieť, čo snímate. Uhol obrazovky môžete zmeniť tak, aby sa používala pohodlnejšie ako pozeranie sa cez hľadáčik.

Stále sa učím nové techniky. Svoje portréty by som v budúcnosti rada zlepšila, a to je niečo, na čo bude tento fotoaparát skvelý.

nadine sony alpha 7c malý chlapec sedí na hojdačke a usmieva sa

© Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/640s @ f/5.6, ISO 100

Tipy č. 3: Tvorba rodinných autoportrétov bez nutnosti vynechať niekoho zo záberu

Mojimi obľúbenými fotografiami sú tie rodinné. Sú však tiež tými, ktoré sa najťažšie snímajú, minimálne ak máte malé deti. Fotografie sme často snímali pomocou samospúšte, ktorú fotoaparát zahŕňa, no vždy som skončila mimo záberu.

Teraz je to omnoho jednoduchšie a zábavnejšie, pretože môžem fotoaparát ovládať pomocou smartfónu. Stačí si stiahnuť aplikáciu Imaging Edge Mobile z časti Podpora na webovej stránke spoločnosti Sony.

Následne máte možnosť vidieť živý prenos z fotoaparátu v smartfóne. Fotoaparát zvyčajne vopred postavím na statív, uistím sa v telefóne, že mám dobrú kompozíciu, poprosím všetkých, aby sa usmievali, a stlačím spúšť v aplikácii.

Ďalšou skvelou funkciou tejto aplikácie je priamy prenos záberov z fotoaparátu do smartfónu. Stačí si v aplikácii vybrať zábery a stiahnuť ich.

Či už sme doma na pohovke alebo vonku v lese, dokážeme zachytiť tie najkrajšie zábery a zdieľať ich telefónom so zvyškom rodiny.

nadine sony alpha 7c uvoľnený rodinný portrét

© Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/160s @ f/4.0, ISO 3200

Tipy č. 4: Kreatívne využitie vzhľadu a uhlov

Ako som povedala, stále sa učím. Fotoaparát však ponúka kreatívne režimy, ktoré sú navrhnuté tak, aby ste z určitých scén vyťažili maximum. Ak ich chcete použiť, prejdite do ponuky a prechádzajte nadol, až pokým nenájdete ponuku kreatívnych štýlov. Vyberte si ten, ktorý je najvhodnejší pre to, čo fotografujete (Noc, Západ slnka, Portrét), a fotoaparát sa automaticky prispôsobí.

nadine sony alpha 7c západ slnka nad jazerom

© Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/400s @ f/4.5, ISO 100

Ďalším tipom na dosiahnutie kreativity je využívanie otočnej obrazovky. Ako mama sa s deťmi hrám väčšinu času na zemi. Obrazovka mi tak umožní snímať deti z rozličných uhlov bez toho, aby som musela ležať na zemi alebo stáť na špičkách pri záberoch z výšky. Týmto spôsobom viete využiť pomerne kreatívne uhly záberov.

nadine sony alpha 7c chlapec vonku vyfukuje bubliny

© Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/100s @ f/5.0, ISO 100

Moja posledná rada, ako vytvoriť výnimočné rodinné spomienky

Každý dokáže zachytiť krásne spomienky a urobiť svoje zábery výnimočnými. Dôležité je, aby nám fotografia príjemnej spomienky zostala navždy. Fotoaparát Alpha 7C je ľahký, jednoducho sa používa a môžete ho mať vždy so sebou. Všetko, čo potrebujete urobiť, je vyskúšať si ho. Ako vždy hovorím, v každom z nás je kúsok umelca.

Vybrané produkty

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Ľutujeme, vyskytla sa chyba

Gratulujeme, máte prihlásený odber