simone cioe tvorca obsahu sedí pred fotoaparátom alpha od spoločnosti sony

Ako si zlepšiť obsah na YouTube za pomoci fotoaparátu Alpha 7C

Simone Cioè

Volám sa Simone Cioè a žijem v Miláne, kde pracujem ako profesionálny filmár a tvorca obsahu. Špecializujem sa na komerčnú prácu, videá o produktoch a vytváram obsah na YouTube. Robím recenzie výbavy na fotografovanie a tvorbu videa a vytváram tiež vzdelávací obsah pre filmárskych nadšencov.

Nedávno som testoval nový fotoaparát Sony Alpha 7C a chcem sa podeliť o svoje tipy, ako vytvárať lepší obsah pre YouTube vo svojom domácom štúdiu.

Prvé dojmy z fotoaparátu Alpha 7C

Počas posledných 2 rokov som ako hlavný štúdiový fotoaparát používal model Alpha 7III, no po niekoľkých dňoch používania fotoaparátu Alpha 7C som sa rozhodol prejsť na tento model. Toto rozhodnutie má 3 hlavné dôvody:

Okrem toho ste aj v mojom videu mohli vidieť, že som testoval novú aplikáciu Imaging Edge Webcam od spoločnosti Sony, ktorá premení váš fotoaparát Alpha na webovú kameru. Dá sa rýchlo a jednoducho nastaviť a je skvelá pre prenosy naživo v službách Twitch alebo YouTube. Táto bezplatná aplikácia je k dispozícii aj pre fotoaparát Alpha 7C, ktorý vám vďaka tomu umožňuje veľmi jednoducho vytvárať prenosy naživo, pričom zároveň poskytuje profesionálny vzhľad formátu Full Frame a jednoduché nahrávanie.

simone cioe tvorca obsahu skladá 35 mm objektív z fotoaparátu alpha 7c

Štúdiová konfigurácia a príslušenstvo

Výbava

Ako som už povedal, ako hlavnú výbavu vo svojom štúdiu v súčasnosti používam fotoaparát Alpha 7C s objektívom FE 35 mm F/1.8. Milujem túto ohniskovú vzdialenosť na fotoaparáte formátu Full Frame – pre môj druh snímok je skrátka úžasná a s clonovým číslom f/1.8 vytvára plynulé rozostrenie pozadia. Na snímanie doplňujúcich materiálov (B-roll) používam iné objektívy, napríklad FE 20 mm f/1.8 G, štandardný rýchly 24 – 70 mm a makroobjektívy, ktoré záznamu dodávajú filmový nádych. Používam tiež veľmi jednoduchý statív na zaistenie stability fotoaparátu.

Zvuk

Rád nahrávam zvuk s 2 mikrofónmi (2. mikrofón vytvára zálohu zvuku), a preto používam adaptér XLR-K3M, ktorý má viackanálové vstupy. Je malý, ľahko sa používa a ponúka flexibilitu, ak nahrávate rozhovor zoči-voči. Často používam aj digitálny mikrofón ECM-B1M, ktorý poskytuje mimoriadne čistý výsledný zvuk a je kompatibilný s digitálnym zvukovým rozhraním fotoaparátu Alpha 7C.

Osvetlenie

Moja konfigurácia osvetlenia je jednoduchá – len dva softboxy a občasný modifikátor na zmenu vyváženia farieb v zábere.

simone cioe tvorca obsahu sa nahráva

Moja najlepšia rada pre tvorcov videí, ktorí chcú začať vytvárať obsah pre YouTube, je jednoduchá: naučte sa používať osvetlenie a zvuk.

Fotoaparát Alpha 7C vám poskytne úžasnú kvalitu videa, ktorá však nebude úplne dokonalá bez vyváženého osvetlenia. Začnite s jedným veľkým softboxom v 45-stupňovom uhle nad hlavou a umiestnite druhý svetelný zdroj za seba, aby vás odlíšil od pozadia a dotvoril atmosféru prostredia.

Pokiaľ ide o zvuk, snažte sa pochopiť svoj priestor a nájsť najlepšie riešenie. Ja mám napríklad vo svojom štúdiu veľa ozveny a dozvuku, takže malý klopový mikrofón dokonale izoluje môj hlas a poskytuje skvelé výsledky. Ak chcete vytvárať lepší obsah, čistý zvuk je rovnako dôležitý ako vizuálna stránka.

simone cioe fotoaparát alpha 7c od spoločnosti sony s pripojeným mikrofónom umiestnený nad monitorom

Všeobecné rady na skvelý obsah pre YouTube

Všetky moje videá majú scenár a je pre mňa dôležité, aby som si pred nahrávaním nového obsahu a najmä recenzií všetko napísal. Treba si zapamätať veľa faktov a musím dávať pozor, aby som na nič nezabudol. Okrem toho považujem za veľmi užitočné nacvičovanie, vďaka ktorému sa cítim pred kamerou pohodlne a som uzrozumený s tým, čo chcem povedať.

Pokiaľ ide o strihanie, vo videu sa snažím pokryť čo najviac, ako je možné. Svoje video však môžete výrazne vylepšiť a ozvláštniť doplňujúcim záznamom (B-roll). Niektoré časti môže byť zmysluplnejšie vysvetliť vizuálne ako slovami.

Dôležitou témou je aj vyváženie farieb. Odporúčam venovať čas vytvoreniu najlepšie vyzerajúceho obrazu vo fotoaparáte, keďže ja osobne nepoužívam profily S-Log. Viem, že je dobré ich mať, pri mojej práci však nemám čas venovať sa gradácii farieb pre YouTube. Vo všetkých fotoaparátoch Sony používam najmä profil HLG 2, ktorý uľahčuje dosiahnutie správnej expozície, pričom odtiene pokožky sú najmä v prípade modelu Alpha 7C už aj tak skvelé.

Vybrané produkty

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Ľutujeme, vyskytla sa chyba

Gratulujeme, máte prihlásený odber