7 menej známych hudobných festivalov

ktoré by ste mali mať v zozname

Ak ste nadšencom hudobných festivalov, určite ste už počuli o festivale Coachella, matke všetkých letných festivalov, ktorý sa koná vo vyprahnutej púšti Indo v Kalifornii. Pravdepodobne tiež poznáte washingtonský uvoľnený Sasquatch Festival, ktorý okrem výbornej hudby ponúka tie najkrajšie západy slnka, aké si viete prestaviť.

Prichádza koniec leta - znamená to, že končí aj festivalová sezóna? Ešte nie!

Je niekoľko jesenných hudobných festivalov, ktoré stojí za to vidieť. Ak hľadáte niečo nové (a niečo mimo nadmernej pozornosti), pozrite si týchto päť menej známych festivalov jesene 2015, ktoré sa konajú vo svete.

1. The Social Festival

Hlavné hviezdy:

Richie Hawtin, Seth Troxler, Jackmaster, Jamie Jones, Marco Carola, Monika Kruse, Joris Voorn, Nic Fanciulli.

Miesto:

Kent, Spojené kráľovstvo

Dátum:

12. septembra 2015

Cena:

Cena jedného lístka 45 £

Tento butikový hudobný festival, ktorý sa koná len hodinu cesty od Londýna, ponúka komornejšie prostredie než väčšina megafestivalov. Je viac ako pravdepodobné, že sa dostanete do blízkosti obľúbeného umelca a nebudete musieť stáť 100 radov od pódia. A úprimne - ak platíte za to, aby ste videli hudbu naživo, je vždy lepšie, keď skutočne vidíte aj umelca.

The Social Festival zabezpečuje v spolupráci s miestnou oblasťou Kent občerstvenie zo surovín z miestneho regiónu (pretože nič sa ku dobrej hudbe nehodí lepšie než dobré jedlo). Zábava na tomto festivale pokračuje aj za hranicami hudobných vystúpení. Medzi jednotlivými vystúpeniami vás naplno zamestnajú trhy a množstvo stánkov.

2. Life is Beautiful

Hlavné hviezdy:

Stevie Wonder, Imagine Dragons, Kendrick Lamar, Duran Duran, Hozier, Weezer, Major Lazer, Death Cab for Cutie, Brandon Flowers, Kygo

Miesto:

Las Vegas

Dátum:

25. - 27. septembra 2015

Cena:

Štandardné 3-dňové vstupné 255 $

Festival Life is Beautiful sa koná v srdci Las Vegas a prináša množstvo hudobných vystúpení špičkových umelcov (hello, Stevie Wonder a Imagine Dragons). Zaberá plochu viac ako 11 blokov a má 4 obrovské pódiá, takže nepochybne pôjde o riadny večierok. Preplnený program však nie je všetko, čo tento hudobný festival ponúka. Milovníci jedla, spojte sa! Kulinárska dedinka ponúka chutné špeciality najlepších šéfkuchárov krajiny a lokálne stánky s občerstvením. Ak vás prepadne smäd, v záhrade Alchemy Garden servírujú koktaily, víno a pivo.

Výborné skladby a výborné jedlo sú bežnou súčasťou festivalov populárnej hudby, avšak čo robí práve tento festival unikátnym, je podujatie The Learning Series, kde sa sociálni inovátori, vedúce osobnosti biznisu, aktivisti, technológovia a umelci delia o svoje inšpiratívne príbehy o ceste za lepším životom.

3. Hudobný festival Landmark

Hlavné hviezdy:

Drake, The Strokes, alt-J, CHVRCHES, Ben Howard, Chromeo, Band of Horses, Miguel, The War on Drugs, TV on the Radio, George Ezra

Miesto:

Washington, D.C.

Dátum:

26. - 27. septembra 2015

Cena:

Štandardné 2-dňové vstupné 200 $

Hudobný festival Landmark, ktorý sa koná vo West Potomac Park vo Washingtone, D.C., je súčasťou celoštátnej kampane za zvýšenie povedomia a získanie prostriedkov na obnovu budovy National Mall. Je to hudobný festival pre dobrú vec.

Bavte sa na koncerte The Strokes s dobrým pocitom, že prispievate na obnovu budovy The National Mall, na ktorej sa za posledných 40 rokov nevykonali žiadne väčšie opravy.

4. Austin City Limits

Hlavné hviezdy:

Foo Fighters, Drake, The Strokes, Florence + the Machine, The Weeknd, Disclosure, DeadMau5, Bassnectar, alt-J, Hozier

Miesto:

Austin, Texas

Dátum:

2. - 4. októbra 2015 (prvý víkend) a 9. - 11. októbra 2015 (druhý víkend)

Cena:

Štandardné 3-dňové vstupné 250 $

Austin City Limits (alebo ACL), ktorý je jednou z najväčších udalostí v meste Austin v Texase, má čo ponúknuť a koná sa počas dvoch rozličných víkendov v roku. Festival ponúka pestrý program vystúpení viac než 140 skupín na 8 pódiách.

Väčšina skupín bude vystupovať počas oboch víkendov, s výnimkou Strokes and Alabama Shakes (iba počas prvého víkendu) a Florence + the Machine a Modest Mouse (iba počas druhého víkendu).

5. Treasure Island

Hlavné hviezdy:

The National, DeadMau5, Robyn a La Bagatelle Magique, CHVRCHES, The War on Drugs, Azealia Banks, Father John Misty STS9, Run the Jewels, Panda Bear, Gorgon City

Miesto:

San Francisco

Dátum:

17. - 18. októbra 2015

Cena:

Štandardné 2-dňové vstupné 169,50 $

Ak hľadáte komornejší zážitok z hudobného festivalu, festival Treasure Island (TIMF) je ten správny pre vás. S maximálnou kapacitou 15 000 ľudí patrí medzi menšie festivaly, čo znamená menej tlačenia sa v dave a kvalitnejšie využitý čas s obľúbenými umelcami.

Spýtajte sa ktoréhokoľvek pravidelného návštevníka festivalu a povie vám, že najhoršie na hudobných festivaloch je, keď dvaja vaši obľúbení interpreti vystupujú naraz. Na festivale TIMF je úžasné to, že má jednoduché usporiadanie s dvoma pódiami. Keď na pódiu Bridge Stage končí jedno vystúpenie, stačí prejsť k pódiu Tunnel Stage a pozrieť si ďalšiu skupinu. Neujde vám ani tón.

6. Hudobný festival Pitchfork v Paríži

Hlavné hviezdy:

Beach House, Björk, Deerhunter, Ratatat, Run the Jewels

Miesto:

Paríž, Francúzsko

Dátum:

29. - 31. októbra 2015

Cena:

Štandardné 3-dňové vstupné 120 €

Parížsky Pitchfork naplní všetky vaše hudobné túžby – je to úžasné miesto, kde môžete počuť všetky žánre svojej obľúbenej hudby, od techna, cez house, rock až po akustický pop. Tento festival spája rozmanitých nezávislých a undergroundových umelcov z celého sveta. Európsky náprotivok hudobného časopisu z Chicaga, Pitchfork Paris zostáva svojím výberom umelcov, ktorí vystúpia na pódiu, verný selektívnemu a kritickému prístupu k hudbe.

Festival sa koná v budove Grande Halle de la Villette, bývalom bitúnku, ktorý bol prestavaný na kultúrne centrum. Tak príďte, vychutnajte si kultúrny zážitok a obohaťte svoju hudobnú paletu v jednej z najhistorickejších častí Paríža.

7. Voodoo Music + Arts Experience

Hlavné hviezdy:

Florence + the Machine, Jack Ü, Modest Mouse, Alesso, Girl Talk, Ozzy Osbourne (Geezer Butler, Tom Morello a Slash), Jane’s Addiction, Santigold, Zac Brown Band, deadmau5

Miesto:

New Orleans

Dátum:

30. októbra - 1. novembra 2015

Cena:

Štandardné 3-dňové vstupné 195 $

Spojte najstrašidelnejšie mesto v Amerike a zopár strhujúcich skladieb a máte jedinečný halloweensky víkend. Voodoo Fest skutočne spája unikátnu kultúru a strašidelnú atmosféru mesta New Orleans. Hudobný festival ponúka tri rozličné pódiá: Le Carnival — vystúpenia nezávislej scény, undergroundové burlesky a cirkusové vystúpenia; Le Flambeau — pódium venované lokálnej hudobnej scéne; Le Ritual — pódium s medzinárodnými hviezdami a hlavné vystúpenia.

Je samozrejmosťou, že na túto akciu budete chcieť halloweensky kostým. Pripravte sa na množstvo spontánnych pouličných sprievodov! Toto mesto nikdy nespí.