So slúchadlami WH-CH720N posuniete celodenné počúvanie ešte ďalej 

Slúchadlá WH-CH720N sú pohodlné a majú nízku hmotnosť, vďaka čomu sa bez šumu budete baviť celý deň. Čítajte ďalej o tom, ako môžete hneď vstať a ísť, o hlavných funkciách a optimalizácii počúvania pre váš zvukový zážitok.

Pozrite sa, čo všetko vaše nové slúchadlá dokážu


Začíname
Prvé použitie slúchadiel

Po prvom zapnutí slúchadiel sa automaticky zapne režim párovania. Slúchadlá WH-CH720N si môžete so zariadením spárovať trojako.

Logo Google Fast Pair
Logo pre Google Fast Pair

Stačí prepnúť slúchadlá do režimu párovania v blízkosti telefónu Android a funkcia rýchleho párovania ich pripojí jediným ťuknutím. 

Logo of Swift Pair
Swift Pair

Po vybratí režimu párovania sa v zariadeniach so systémom Windows 11 alebo Windows 10, ktoré sa nachádzajú v blízkosti slúchadiel, zobrazí okno s návodom na párovanie.

Záber zblízka mušle slúchadiel v čiernej farbe, zobrazuje sa umiestnenie ovládacích tlačidiel
Manuálne párovanie

Stlačte a 5 sekúnd podržte tlačidlo napájania. Indikátor opakovane dvakrát zabliká a vy budete počuť hlasové navádzanie, ako hovorí „párovanie“.


Obrázok slúchadiel WH-CH720N v modrej farbe na stole so smartfónom, zápisníkom a hrnčekom na kávu; logo Headphones Connect vpravo hore
Získajte maximum zo svojich
WH-CH720N so Sony | Headphones Connect

Prevezmite aplikáciu Sony | Headphones Connect na úpravu nastavení ako aj viacbodového pripojenia, režimu okolitého zvuku a ďalších. Mnoho nastavení, ktoré tu spomíname, sa pomocou aplikácie dajú nastaviť podľa vás.

Ak chcete mať prístup ku všetkým funkciám dostupným v aplikácii, budete sa musieť prihlásiť, alebo si vytvoriť konto.

Viacbodové pripojenie

Pripojte svoje slúchadlá k dvom zariadeniam Bluetooth® súčasne, aby ste pomocou jedného zariadenia mohli prijímať hovory a súčasne na druhom mohli počúvať hudbu. 

Zvukové funkcie
Adaptívne ovládanie zvuku 

Pomocou adaptívneho ovládania zvuku aplikácia Headphones Connect zaznamenáva to, čo sa okolo vás deje, a prispôsobuje vám nastavenia potláčania hluku a regulácie okolitého zvuku.

Dve snímky obrazovky aplikácie Headphones Connect so znázornenými nastaveniami adaptívneho ovládania zvuku
Ako spustiť a upraviť adaptívne ovládanie zvuku

Stačí otvoriť aplikáciu Headphones Connect a zapnúť v nej predvolený režim rozpoznávania. 

Ak ju chcete prispôsobiť ešte viac, môžete prostredníctvom aplikácie upraviť preferencie potlačenia okolitého hluku alebo zachytávania externých zvukov.

Dve snímky obrazovky aplikácie Headphones Connect s nastaveniami „Optimise switch suited for you“  a značkou v oznámeniach
Optimalizujte prepínanie podľa seba

Táto funkcia sa naučí, ako používate slúchadlá počas adaptívneho ovládania zvuku a v optimálnom čase prepne nastavenia.

Len aktivujte toto nastavenie, postupujte podľa pokynu a prihláste sa do svojho konta v Headphones Connect.

Nastavenia na základe činností

Aplikácia Headphones Connect zaznamenáva, čo sa okolo vás deje a čo práve robíte. Následne podľa toho automaticky upravuje nastavenia funkcií, ako je potlačenie hluku a úroveň okolitého zvuku. Pri behu sa teda môže úroveň okolitého hluku zvýšiť a v kaviarni sa naopak zníži.


Dva screenshoty Headphones Connect v časti adaptívneho ovládania zvuku, zobrazujú ako povoliť "Rozpoznávanie činností" a zmeniť úrovne okolitého hluku
Ako začať používať nastavenia na základe činností

Vo vašej aplikácii Headphones Connect v nastavení Adaptívne ovládanie zvuku aktivujte „Detekcia činnosti“ a začnite nastaveniami predvolenej detekcie.

Môžete zostať pri pôvodných nastaveniach alebo ich môžete zmeniť – napríklad zvýšením okolitého zvuku na prechádzke, aby ste počuli svet okolo vás.Potlačenie okolitého hluku a zameranie na hlas

Stlmte hluk okolitého sveta a sústreďte sa iba na to, čo chcete počuť – môžu to byť iba hlasy alebo úplné ticho.

Ako upraviť nastavenia potlačenia okolitého hluku

Nenechajte si ujsť svoje obľúbené zvuky, nech už ste kdekoľvek. Adaptívne ovládanie zvuku dokáže vytesniť externý šum, vpustí však hlasy, aby ste nepremeškali dôležité oznámenia, napr. hlásenie na autobusovej, či vlakovej stanici.

Dva screenshoty Headphones Connect v časti adaptívneho ovládania zvuku, zobrazujú ako povoliť "Rozpoznávanie činností" a nastaviť úrovne potlačenia okolitého hluku
Predvoľby okolitého zvuku

Vďaka zvýšeniu okolitého zvuku pomocou 20 predvolieb v aplikácii budete môcť prirodzenejšie počúvať okolitý zvuk aj s nasadenými slúchadlami. V nastavení Ovládanie okolitého zvuku skrátka posuňte nastavenie.

Zameranie na hlas

Na zlepšenie hlasov a potlačenie šumu môžete použiť aj "Zameranie na hlas", aby ste sa mohli rozprávať aj s nasadenými slúchadlami. Urobíte to označením zaškrtávacieho políčka „Zameranie na hlas“.

Potlačenie šumu vetra 

Vaše slúchadlá majú aj funkciu potlačenie šumu vetra, ktorá automaticky potlačí šum vetra vo vašom hlase počas telefonovania a pri prehrávaní hudby s aktivovaným Potlačením okolitého hluku/Režimom okolitého zvuku.

Zmena nastavení podľa polohy

Postarajte sa o to, aby sa nastavenia slúchadiel menili v závislosti od miest, ktoré často navštevujete.


Kvalita zvuku

Dolaďte si nastavenia ekvalizéra a tiež prenosu obsahu či zvyšovania rozlíšenia, ak chcete mať lepší zážitok z počúvania presne podľa vášho gusta.

Ideálny zvuk

Objavte zvuk, ktorý je ideálny pre vás a pre obsah, ktorý počúvate – s ekvalizérom, nastaveniami pripojenia Bluetooth® vysokej kvality a zvyšovaním kvality zvuku pomocou technológie DSEE. V aplikácii „Sony | Headphones Connect“ prejdite na [Sound], a potom nastavte tieto funkcie.

Krištáľovo čisté telefonické hovory

S technológiou precízneho rozpoznávania hlasu a potlačením šumu vetra budete zreteľne počuť a ostatní vás budú taktiež počuť.

Diagram čiernych slúchadiel WH-CH720N na hlave muža so zvýrazneným mikrofónom s prediktívnym potlačením hluku a volanie

[1] Mikrofón s prediktívnym potlačením hluku
[2] Mikrofón na volanie

Ako sa optimalizuje kvalita telefonátu

Technológia precízneho rozpoznávania hlasu využíva dva lúčové mikrofóny, ktoré sú namierené k vašim ústam, aby čisto a presne snímali váš hlas.

Šum vetra sa počas telefonovania minimalizuje vďaka štruktúre na potlačenie šumu vetra, vďaka čomu sú konverzácie čisté, aj keď telefonujete vonku v búrlivom počasí.

Počúvajte zvuk zo všetkých strán

Zistite, ako môžete objaviť úplne nový zvukový zážitok vďaka revolučnej technológii 360 Reality Audio.

Ponorte sa do zvuku zo všetkých strán vďaka 360 Reality Audio

360 Reality Audio predstavuje hudobný zážitok, ktorý umožňuje slúchadlám WH-CH720N vytvoriť 360-stupňové zvukové pole, aby ste si mohli vychutnávať hudbu zo všetkých strán. Ak chcete začať, skrátka prejdite do aplikácie Sony | Headphones Connect.

Ako počúvať zvuk v kvalite 360 Reality Audio

Začnite používať technológiu 360 Reality Audio a zistite, ako si môžete do telefónu prenášať skladby v kvalite 360 Reality Audio.

Praktické funkcie

Naučte sa, ako fungujú funkcie Hlasový asistent a Rýchle nabíjanie.

Hlasový asistent

Zistite, ako sa používa hlasový asistent pre slúchadlá WH-CH720N. Stačí sa len opýtať: "Hey Google, aké je dnes počasie?" a dozviete sa, či si máte von zobrať kabát.


Dve snímky obrazovky aplikácie Headphones Connect so znázornenými pokynmi na aktiváciu Hlasového asistenta cez kartu v systéme a výber preferovanej funkcie
Ako nastaviť hlasového asistenta

Otvorte aplikáciu Headphones Connect a aktivujte hlasového asistenta na karte Systém. Potom už len vyberte hlasového asistenta, ktorého zvyknete používať (Google, Alexa, Siri), a môžete začať.

Rýchle nabíjanie

Celodenná energia, rýchle nabíjanie.

Obrázok slúchadiel WH-CH720N v čiernej farbe na lavičke s kľúčom, taškou a hrnčekom na kávu
Aká je rýchlosť nabíjania?

Ak sa ponáhľate, môže sa vám hodiť funkcia Rýchle nabíjanie. 3-minútovým rýchlym nabíjaním získate až 60 minút prehrávania.

Následná starostlivosť a podpora
Čistenie slúchadiel

Zistite, ako správne udržiavať čistotu slúchadiel WH-CH720N bez toho, aby sa poškodili. 


Obrázok slúchadiel WH-CH720N v bielej farbe na posteli s kozmetikou, šperkami a taškou na make-up
Čistenie slúchadiel

Ak sa zašpiní vonkajšia časť náhlavnej súpravy, utrite ju mäkkou a suchou handričkou. Ak je náhlavná súprava špinavá, navlhčite handričku v neutrálnom roztoku, vyžmýkajte ju a použite. Nepoužívajte rozpúšťadlá ako riedidlo, benzén či alkohol, ktoré by mohli poškodiť povrchovú úpravu povrchu náhlavnej súpravy alebo spôsobiť iné škody.

Aktualizácie firmvéru

Majte svoje slúchadlá aktualizované najnovším firmvérom.

Kde nájdem poslednú aktualizáciu firmvéru

Pri používaní aplikácie Sony | Headphones Connect dostanete oznámenie o možnosti prevzatia novej aktualizácie.

Uistite sa, že máte v slúchadlách najnovšiu aktualizáciu firmvéru, aby ste mali všetky vylepšenia a opravy.

Ak ste si ešte neprevzali aplikáciu Headphones Connect, môžete použiť odkazy a QR kódy uvedené nižšie.

Snímka obrazovky aplikácie Headphones Connect so znázornenými pokynmi, kde sa nachádzajú aktualizácie firmvéru

Najbežnejšie otázky

Máte otázku, na ktorú hľadáte odpoveď? Najskôr sa pozrite, či ju nenájdete tu, a prezrite si najčastejšie otázky od iných používateľov slúchadiel WH-CH720N.

Ilustrované logo papiera s perom
Praktický sprievodca

Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o slúchadlách WH-CH720N.

Ilustrované logo človeka so slúchadlami
Podpora a novinky

Získajte informácie o aktualizáciách firmvéru, novinky a upozornenia.