Tvorte obsah na novej úrovni s Xperiou a Videography Pro

Smartfón Xperia s aplikáciou Videography Pro posúva kvalitu vášho obsahu na vyššiu úroveň bez ohľadu na to, či ste filmárom, youtuberom alebo vlogerom.

Smartfón Xperia PRO-I ukazujúci snímku korčuľujúcej sa osoby a používateľské rozhranie aplikácie Videography Pro
Práca s aplikáciou Videography Pro

S Videography Pro máte potrebné kreatívne možnosti vždy poruke. Rozhranie Videography Pro využíva znalosti získané pri navrhovaní videokamier a filmových kamier a umožňuje vám prispôsobiť si manuálne ovládanie podľa seba, prípadne sa môžete spoľahnúť na automatický režim.

Názor filmára na snímanie smartfónom Xperia

Uznávaný britský filmár Philip Bloom sa s nami podelil o svoje dojmy zo snímania smartfónom Xperia PRO-I.Portrét filmára Philipa Blooma
Zoznámte sa s Philipom Bloomom

Philip Bloom je režisér a filmár, ktorý sa špecializuje na tvorbu úžasných filmových záberov bez ohľadu na to, akú kameru používa. Je známy pre svoju prácu s digitálnymi zrkadlovkami, blog a vzdelávaciu činnosť a tiež pracoval ako kameraman v televíznom a filmovom priemysle.

Skvelá kvalita obrazu s veľkým obrazovým snímačom typu 1.0

Philip:
Rovno musím povedať, že ma najviac potešila veľkosť snímača – ide o snímač typu 1.0, ktorý pokrýva takmer 4-násobok plochy bežného snímača v telefóne. A vďaka svojej veľkosti umožňuje zachytiť menšiu hĺbku poľa. Máte k dispozícii väčšie pixely, takže snímač zachytí viac svetla a snímky pri slabom svetle sú kvalitnejšie. A vďaka väčším pixelom na väčšej ploche majú snímky celkovo menej šumu.

Záber zblízka na ruky držiace smartfón Xperia PRO-I snímajúci video Londýna pri slabom svetle.
Záber so zaostrením na listy na stromoch a rozmazaným pozadím s chodcami a cyklistami.

Zachytené smartfónom Xperia

Dvojitá clona prinášajúca maximálnu kreativitu

Na hlavnom fotoaparáte máte dve samostatné clony. Máte tak k dispozícii clonu F2,0, takže môžete prepustiť viac svetla a získať menšiu hĺbku poľa, no môžete ju privrieť na hodnotu F4,0, vďaka čomu získate väčšiu hĺbku poľa.

S automatickým zaostrovaním na oči vyzerajú objekty skvele

Toto úžasné automatické zaostrovanie dokáže vo videách zaostrovať aj na oči zvierat, čo je úžasné. Oznámenie tejto funkcie ma potešilo asi najviac. A ak snímate ľudí, dokáže zaostrovať aj na nich.

Video mačky snímané smartfónom Xperia PRO-I.
Pozrite si rozhovor s Philipom
Youtuberkin názor na prácu so smartfónom Xperia

Pridajte sa k youtuberke Sare Dietschyovej, ktorá testuje smartfón Xperia PRO-I.Portrét youtuberky Sary Dietschyovej.
Zoznámte sa so Sarou Dietschyovou

Sara Dietschyová je youtuberka a tvorkyňa obsahu z Dallasu v Texase. Na svojom kanáli, čo nesie jej meno, má viac ako 800 000 odberateľov a nahráva naň dokumenty, recenzie zariadení a vlogy. Sara prostredníctvom svojej práce skúma stret technológie s kreativitou a delí sa o svoje kreatívne procesy spolu s ďalšími filmármi, fotografmi a umelcami.

Jedinečný zážitok zo snímania

Sara:
Xperia ponúka úplne novú aplikáciu Videography Pro kombinujúcu funkcie, ktoré spontánna filmárka ako ja potrebuje. Mám prístup k rôznym objektívom, filmovým vzhľadom a clonám F2,0 a F4,0. Môžem využívať automatické alebo manuálne ovládanie a všetky ovládacie prvky sú intuitívne a responzívne.

Sara Dietschyová nahráva v exteriéri samu seba pomocou smartfónu Xperia PRO-I s držadlom, externým mikrofónom a vlogovacím monitorom.
Záber zblízka na smartfón Xperia PRO-I s vlogovacím monitorom, na ktorom je zobrazený videozáznam Sary Dietschyovej.
S vlogovacím monitorom získate lepšie výsledky

Môžem k nemu pripojiť množstvo príslušenstva: externý mikrofón, multifunkčné držadlo, ktoré mi umožňuje nastaviť priblíženie, ako aj prenosný vlogovací monitor. Je to úžasné, pretože aj naďalej môžem používať zadné fotoaparáty a stále sa vidieť. Nemôžem uveriť tomu, že to snímam na telefóne, lebo to vyzerá ako film. Je to fakt super!

Vynikajúci zvuk s monofónnym mikrofónom a veterným filtrom

Niekto by si mohol myslieť, že youtuberom ide iba o obraz. To je síce pravda, no zvuk je rovnako dôležitý. Ak nie je kvalitný, kazí dobrý dojem z videa.

Xperia je doplnená o tretí jednosmerový mikrofón, vďaka čomu budete mať pocit, akoby snímaná osoba stála pred vami. Tiež disponuje oddeľovačom zvukových zdrojov, ktorý používa inteligentný veterný filter. To znamená, že si poradí aj s tým najväčším zabijakom zvuku – vetrom.

Záber zblízka na smartfón Xperia PRO-I zobrazujúci objektívy fotoaparátu a monofónny mikrofón.
Sara Dietschyová nahráva samu seba v meste pomocou smartfónu Xperia PRO-I s držadlom na snímanie.
Zábery bez chvenia vďaka optickej stabilizácii obrazu

Má optickú stabilizáciu obrazu presne ako fotoaparáty Alpha od spoločnosti Sony. Vďaka tomu viem, že zábery budú ostré a bez chvenia. Roztrasené videozáznamy sú veľmi rozptyľujúce.

Pozrite si rozhovor so Sarou
Vlogerov názor na tvorbu videí smartfónom Xperia

Vypočujte si, čo vloger AUXOUT povedal o tvorbe obsahu smartfónom Xperia PRO-I.Portrét vlogera AUXOUT-a
Zoznámte sa s AUXOUT-om

AUXOUT je víkendový filmár a fotograf z Tokia, ktorý najradšej vytvára takzvané filmové vlogy – všedné dni zachytené filmovým spôsobom.

S aplikáciou Videography Pro je snímanie hračka

AUXOUT:
Bežné aplikácie na snímanie pre smartfóny sú veľmi jednoduché a dokáže ich používať každý, no pre profesionálov a skúsených používateľov môžu byť frustrujúce. Videography Pro posúva snímanie videí smartfónom na novú úroveň. Veľmi ľahko sa používa a umožňuje mi rýchlo meniť nastavenia, ako ISO či snímkovú frekvenciu, podľa situácie. Jediným dotykom môžete prepnúť na režim AUTO, čo oceníte najmä vtedy, ak sa chcete len tak hrať.

Záber zblízka na osobu upravujúcu nastavenia videí v smartfóne Xperia PRO-I.
Žena na pláži čľapotajúca nohami vo vode.

Zachytené smartfónom Xperia

Zachyťte emócie pri rýchlosti 120 snímok/s

Musím priznať, že ma prekvapilo aj snímanie vo formáte 4K 120p. Vďaka tomu je možné rýchle zábery spomaliť až 5-násobne a vytvoriť tak emocionálne scény.

Dokonalý zástupca kompaktného fotoaparátu

Je úžasné, že smartfón dokáže nahradiť kompaktný digitálny fotoaparát, ktorý ma všade sprevádzal ako náhradný fotoaparát.

Množstvo kreatívcov si dáva na kvalite záležať, aj keď snímajú len pre seba. Preto sa podľa mňa smartfón Xperia PRO-I pre týchto ľudí skvele hodí aj ako hlavný fotoaparát.

Záber na západ slnka so siluetou ženy hľadiacej na more.

Zachytené smartfónom Xperia

Pozrite si rozhovor s AUXOUT-om


Vychutnajte si výber obsahu zachyteného smartfónom Xperia 

Chcete vidieť, čo sa stane, keď sa profesionálnym tvorcom dostane do rúk smartfón Xperia a aplikácia Videography Pro? Pozrite si tieto krátke filmy a nechajte sa inšpirovať.Krátky film od Philipa Blooma

Preskúmajte scenériu a zvuky Londýna v tomto okúzľujúcom filme od Philipa Blooma nasnímanom smartfónom Xperia PRO-I.


Filmový vlog od AUXOUT-a

Navštívte japonský zajačí ostrov v tomto nádhernom filmovom vlogu od AUXOUT-a nasnímanom smartfónom Xperia PRO-I.