Smartfón Xperia: Stvorený pre hudbu

Zistite, prečo je smartfón Xperia stvorený pre všetkých milovníkov hudby od bežných poslucháčov po audiofilov.


Stvorený pre zvuk

Objavte niektoré z hlavných funkcií a technológií smartfónu Xperia, ktoré stoja za výnimočnými možnosťami nahrávania a úžasným poslucháčskym zážitkom.

Predstavujeme Music Pro 
Návod na používanie funkcie Music Pro
Čo si profesionáli myslia o funkcii Music Pro
Špičkový hardvér

Nedávne vylepšenia v rámci hardvéru zariadení Xperia výrazne zvýšilo celkovú kvalitu zvuku, ktorú si môžete vychutnať pri počúvaní cez vstavané reproduktory, ako aj cez obľúbené slúchadlá.

360 Reality Audio v smartfóne Xperia

Keď ste si chceli vychutnať technológiu 360 Reality Audio v smartfóne, potrebovali ste slúchadlá. S najnovšími modelmi Xperia si však môžete vychutnať priestorový zvuk aj cez ich integrované plnohodnotné stereofónne reproduktory. Tak sa ponorte do zvuku prichádzajúceho zo všetkých strán a zažite pocit, akoby ste boli na koncerte alebo s umelcom v štúdiu.

Žena so zavretými očami počúva hudbu zo stereofónnych reproduktorov smartfónu Xperia – svetlé body okolo jej hlavy predstavujú 360 Reality Audio
360 Reality Audio cez stereofónne reproduktory
Žena so zatvorenými očami počúvajúca hudbu cez slúchadlá – svetlé body okolo jej hlavy predstavujú technológiu 360 Reality Audio
360 Reality Audio cez slúchadlá


Reakcie umelcov – počúvajte so smartfónom Xperia

Kto iný dokáže lepšie ohodnotiť prehrávanie hudby cez smartfón Xperia než samotní umelci? Niektorých z nich sme požiadali, aby sa podelili o svoj názor.

Vytvorené v spolupráci so Sony Music Entertainment

Chceli sme poskytovať zvuk podľa predstáv interpreta. Preto sme si na vyladenie a kontrolu kvality reproduktora a slúchadlového výstupu smartfónu Xperia prizvali Marka Wildera, hlavného zvukára štúdia Battery Studios spoločnosti Sony Music Entertainment.

Fotografia Marka Wildera sediaceho za mixážnym pultom v nahrávacom štúdiu
Zoznámte sa s Markom Wilderom, legendou vo svete zvuku

Mark Wilder, hlavný zvukár v Battery Studios, ktoré je súčasťou Sony Music Entertainment v New Yorku, je legendou vo svete zvuku. Počas svojej 30-ročnej kariéry pracoval na viac ako 3 000 albumoch a bol nominovaný na 11 ocenení Grammy, z ktorých vyhral 6. Nikto sa nehodí viac na okomentovanie poslucháčskeho zážitku smartfónu Xperia.

„Zvuk má vlastnú farbu, je rozmerný a umiestnený v priestore.“

Aký celkový dojem vo vás vyvolal zvuk Xperia?


Mark:
V prvom rade má zvuk vlastnú farbu, je rozmerný a umiestnený v priestore. Detaily v echu, oneskorení a ďalších efektoch vynikajú a zapĺňajú celý priestor. Dynamika jednotlivých zvukov je v rámci nahrávky výrazná. Rytmické prvky teraz spolu viac ladia, takže počúvanie hudby je strhujúcejšie. Ide o pravý hudobný telefón a aj zvuk z reproduktorov znie skvele.

Je to veľký krok vpred, čo sa týka kvality zvuku. Zvuk z reproduktorov je uzemnený a má naozaj sýty odtieň. Počúvať hudbu cez reproduktory je radosť. No hudba znie rovnako dobre aj cez slúchadlá. Je taká dynamická s komplexnou zvukovou scénou, že som ju nevedel prestať počúvať.

Záber zblízka na osobu za mixážnym pultom pripájajúcu konektor slúchadiel do 3,5 mm konektora smartfónu Xperia
Fotografia Marka Wildera obzerajúceho si smartfón Xperia 1 II

Ako teda tento reproduktor znie?


Mark:
Pri smartfóne Xperia som si uvedomil, že má veľmi čistý zvuk. Detaily, realistická atmosféra aj prechody medzi hudobnými nástrojmi znejú oveľa čistejšie než v prípade iných telefónov, s ktorými som sa stretol. Zvuk je silný, pôsobivý a strhujúci. Dynamický pohyb, malé aj dramatické zmeny v dynamike znejú, akoby vychádzali z veľkého širokopásmového reproduktora. Práve to je pôsobivé, keďže z jeho zvuku dosiahneme skvelý poslucháčsky zážitok.

A ako sa vám počúval zvuk cez slúchadlá?


Mark:
Keď som počúval hudbu cez káblové slúchadlá po prvýkrát, príjemne ma prekvapil zvukový rozsah smartfónu Xperia. Kvalita zvuku, jeho šírenie do priestoru, čistota, ale aj hlasitosť, to všetko sa mi zdá byť vzájomne oveľa lepšie prepojené ako v iných mobilných telefónoch. Patrím medzi ľudí, ktorí cestujú s prehrávačom Walkman®. Preto som sa tešil na deň, keď si budem môcť vybrať, či si vonku vychutnám hudbu z prehrávača Walkman alebo zo svojho smartfónu. Myslím si, že tento deň už nastal.

Čo hovoríte na 3,5 mm zvukový konektor?


Mark:
Rád pripájam svoje slúchadlá cez kábel. Zvláštnym spôsobom tak cítim silnejšie spojenie. Chcem, aby zosilnenie pochádzalo z telefónu. Keď som teda zistil, že tento telefón má konektor pre slúchadlá, vyčarilo mi to úsmev na tvári!

Dokonalý poslucháčsky zážitok so smartfónom Xperia

Pozrite si, ako Mark Wilder spolupracoval s Keničim Macumotom, zvukovým inžinierom spoločnosti Sony Corporation, na zvuku Xperia.

Vyskúšajte hudobnú službu zdarma so smartfónom Xperia

S vybranými modelmi Xperia si môžete vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu služby TIDAL, ako aj jednu z nasledujúcich hudobných služieb – Amazon Music, 360 by deezer alebo nugs.net. Získate tak skvelú príležitosť zažiť zvuk technológie 360 Reality Audio na vlastné uši.

TIDAL
Logá 360 Reality Audio a TIDAL
Get 3 months of TIDAL free

Aktivácia predinštalovanou aplikáciou

Noví predplatitelia služby TIDAL získajú pri kúpe vybraných modelov Xperia na 3 mesiace zadarmo TIDAL Hi-Fi vrátane technológie 360 Reality Audio.

Amazon Music, 360 by deezer a nugs.net
Logá 360 Reality Audio, Amazon Music Unlimited, nugs.net a 360 by deezer
Bezplatný prístup do Amazon Music, 360 by deezer či nugs.net

Vyžaduje sa registrácia cez My Sony

S vybranými modelmi Xperia si môžete vyskúšať 360 by deezer alebo nugs.net na 3 mesiace zadarmo alebo Amazon Music na 4 mesiace zadarmo. Tieto služby odporujú 360 Reality Audio, takže si môžete vychutnať tento jedinečný poslucháčsky zážitok. 

Ako získam bezplatný prístup k skúšobnej verzii?

Získanie bezplatného skúšobného prístupu do služby Amazon Music, 360 by deezer alebo nugs.net je jednoduché. Stačí postupovať podľa tých krokov.

Zmluvné podmienky

Kupón na bezplatný skúšobný prístup k technológii 360 Reality Audio vyžaduje registráciu v jednej z uvedených hudobných služieb.

Kupón vás oprávňuje vyskúšať si 360 by deezer alebo nugs.net na 3 mesiace zadarmo alebo Amazon Music na 4 mesiace zadarmo. Platnosť ponuky vyprší 31. marca 2023.

Kupón platí iba pre nové kontá v daných hudobných službách a použitie viacerých kont nie je povolené.

Hudobné služby môžu od vás vyžadovať poskytnutie údajov o kreditnej karte či o inom spôsobe platby.

Na konci 3-mesačného bezplatného skúšobného obdobia (4-mesačného v prípade služby Amazon Music) sa služba automaticky obnoví a zaúčtuje sa vám poplatok.

Hudobné služby vyžadujú pripojenie na internet.