Smartfón Xperia: Stvorený pre hudbu

Zistite, prečo je smartfón Xperia stvorený pre všetkých milovníkov hudby od bežných poslucháčov po audiofilov.


Stvorený pre zvuk

Objavte niektoré z hlavných funkcií a technológií smartfónu Xperia, ktoré stoja za výnimočným poslucháčskym zážitkom.

Prvý smartfón na svete, ktorý prehráva priestorový zvuk a reprodukuje technológiu 360 Reality Audio cez svoje stereofónne reproduktory

Keď ste si chceli vychutnať technológiu 360 Reality Audio v smartfóne, potrebovali ste slúchadlá. S najnovšími modelmi Xperia si však môžete vychutnať priestorový zvuk aj cez ich vstavané plnohodnotné stereofónne reproduktory. Tak sa ponorte do zvuku prichádzajúceho zo všetkých strán a zažite pocit, akoby ste boli na koncerte alebo s umelcom v štúdiu.

Zažite zvuk 360 Reality Audio na vlastné uši

Ak chcete porovnať zvuk 360 Reality Audio s bežným stereofónnym zvukom, prehrajte si toto video. Odporúčame použiť slúchadlá. Nezabudnite, že ak aj 360 Reality Audio nemáte, Xperia dokáže stereofónne skladby premeniť na pohlcujúci zvuk s 360° priestorovým zvukom.

Špičkový hardvér

Nedávne vylepšenia v rámci hardvéru zariadení Xperia výrazne zvýšilo celkovú kvalitu zvuku, ktorú si môžete vychutnať pri počúvaní cez vstavané reproduktory, ako aj cez obľúbené slúchadlá.

Zložená snímka zobrazujúca smartfón Xperia obklopený hudobníkmi, pričom z reproduktorov telefónu vychádzajú modré zvukové vlny.
Počúvajte cez vstavané reproduktory

Plnohodnotné stereofónne reproduktory v prednej časti smartfónu Xperia sú navrhnuté tak, aby zvýšili úroveň akustického tlaku a znížili vibrácie. Hlasitosť zvuku vzrástla o približne 40 % a rovnako tak sa zlepšila aj jeho čistota. 

Počúvajte cez slúchadlá

Stálica v smartfónoch Xperia, 3,5 mm zvukový konektor, sa stará o výnimočnú kvalitu zvuku. Hlasitosť zvuku cez káblové slúchadlá vzrástla o približne 40 percent a úroveň skreslenia zvuku naopak klesla. 

Obrázok dvoch Xperii. Jedna zobrazuje rozhranie prehrávača hudby a druhá je položená vedľa 3,5 mm zvukového konektora.
Premeňte stereofónnu hudbu na pohlcujúci 360-stupňový priestorový zvuk

Túžite po skvelej kvalite zvuku počas prenosu hudby? Nový 360° priestorový zvuk umožňuje Xperii premeniť komprimované súbory a 2-kanálové stereofónne skladby na pohlcujúci zvukový zážitok v reálnom čase. Funguje s lokálnymi zvukovými súbormi a so službami na prenos obsahu, vďaka čomu je poslucháčsky zážitok lepší.

Nastavenie 360-stupňového priestorového zvuku

Nastavenie 360-stupňového priestorového zvuku v smartfóne Xperia je úplne jednoduché. Stačí prejsť do časti Zvuk, otvoriť nastavenia zvuku a prepínačom aktivovať 360-stupňový priestorový zvuk.

Ako 360-stupňový priestorový zvuk funguje?

Pozrite si video a zistite, ako 360-stupňový priestorový zvuk posunie váš poslucháčsky zážitok na vyššiu úroveň.Reakcie umelcov – počúvajte so smartfónom Xperia

Kto iný dokáže lepšie ohodnotiť prehrávanie hudby cez smartfón Xperia než samotní umelci? Niektorých z nich sme požiadali, aby sa podelili o svoj názor.

Alexis Ffrench skúša smartfón Xperia 1 III

Pianista a skladateľ Alexis Ffrench sa podelil o svoj názor na smartfón Xperia 1 III.

Ben Jackson-Cook si vychutnáva zvuk Xperia

Zistite, čo sa textárovi a producentovi Benovi Jackson-Cookovi páčilo na smartfóne Xperia 1 III.

Skupina Citizen Queen testuje smartfón Xperia

Pozrite si, ako americká dievčenská skupina Citizen Queen ohodnotila svoj hudobný zážitok so smartfónom Xperia.

Zvukové ukážky hudobníka idom v smartfóne Xperia

Pozrite si video a zistite, čo idom povedal o zvuku Xperia.Vytvorené v spolupráci so Sony Music Entertainment

Chceli sme poskytovať zvuk podľa predstáv interpreta. Preto sme si na vyladenie a kontrolu kvality reproduktora a slúchadlového výstupu smartfónu Xperia prizvali Marka Wildera, hlavného zvukára štúdia Battery Studios spoločnosti Sony Music Entertainment.

Fotografia Marka Wildera sediaceho za mixážnym pultom v nahrávacom štúdiu
Zoznámte sa s Markom Wilderom, legendou vo svete zvuku

Mark Wilder, hlavný zvukár v Battery Studios, ktoré je súčasťou Sony Music Entertainment v New Yorku, je legendou vo svete zvuku. Počas svojej 30-ročnej kariéry pracoval na viac ako 3 000 albumoch a bol nominovaný na 11 ocenení Grammy, z ktorých vyhral 6. Nikto sa nehodí viac na okomentovanie poslucháčskeho zážitku smartfónu Xperia.

„Zvuk má vlastnú farbu, je rozmerný a umiestnený v priestore.“

Aký celkový dojem vo vás vyvolal zvuk Xperia?


Mark:
V prvom rade má zvuk vlastnú farbu, je rozmerný a umiestnený v priestore. Detaily v echu, oneskorení a ďalších efektoch vynikajú a zapĺňajú celý priestor. Dynamika jednotlivých zvukov je v rámci nahrávky výrazná. Rytmické prvky teraz spolu viac ladia, takže počúvanie hudby je strhujúcejšie. Ide o pravý hudobný telefón a aj zvuk z reproduktorov znie skvele.

Je to veľký krok vpred, čo sa týka kvality zvuku. Zvuk z reproduktorov je uzemnený a má naozaj sýty odtieň. Počúvať hudbu cez reproduktory je radosť. No hudba znie rovnako dobre aj cez slúchadlá. Je taká dynamická s komplexnou zvukovou scénou, že som ju nevedel prestať počúvať.

Záber zblízka na osobu za mixážnym pultom pripájajúcu konektor slúchadiel do 3,5 mm konektora smartfónu Xperia
Fotografia Marka Wildera obzerajúceho si smartfón Xperia 1 II

Ako teda tento reproduktor znie?


Mark:
Pri smartfóne Xperia som si uvedomil, že má veľmi čistý zvuk. Detaily, realistická atmosféra aj prechody medzi hudobnými nástrojmi znejú oveľa čistejšie než v prípade iných telefónov, s ktorými som sa stretol. Zvuk je silný, pôsobivý a strhujúci. Dynamický pohyb, malé aj dramatické zmeny v dynamike znejú, akoby vychádzali z veľkého širokopásmového reproduktora. Práve to je pôsobivé, keďže z jeho zvuku dosiahneme skvelý poslucháčsky zážitok.

A ako sa vám počúval zvuk cez slúchadlá?


Mark:
Keď som počúval hudbu cez káblové slúchadlá po prvýkrát, príjemne ma prekvapil zvukový rozsah smartfónu Xperia. Kvalita zvuku, jeho šírenie do priestoru, čistota, ale aj hlasitosť, to všetko sa mi zdá byť vzájomne oveľa lepšie prepojené ako v iných mobilných telefónoch. Patrím medzi ľudí, ktorí cestujú s prehrávačom Walkman®. Preto som sa tešil na deň, keď si budem môcť vybrať, či si vonku vychutnám hudbu z prehrávača Walkman alebo zo svojho smartfónu. Myslím si, že tento deň už nastal.

Čo hovoríte na 3,5 mm zvukový konektor?


Mark:
Rád pripájam svoje slúchadlá cez kábel. Zvláštnym spôsobom tak cítim silnejšie spojenie. Chcem, aby zosilnenie pochádzalo z telefónu. Keď som teda zistil, že tento telefón má konektor pre slúchadlá, vyčarilo mi to úsmev na tvári!

Dokonalý poslucháčsky zážitok so smartfónom Xperia

Pozrite si, ako Mark Wilder spolupracoval s Keničim Macumotom, zvukovým inžinierom spoločnosti Sony Corporation, na zvuku Xperia.

Vyskúšajte hudobnú službu zdarma so smartfónom Xperia

S vybranými modelmi Xperia si môžete vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu jednej z nasledujúcich hudobných služieb – Amazon Music, 360 by deezer alebo nugs.net. Získate tak skvelú príležitosť zažiť zvuk technológie 360 Reality Audio na vlastné uši. 

Máte šancu zažiť zvuk 360 Reality Audio 

Vyskúšajte si 360 by deezer alebo nugs.net na 3 mesiace zadarmo alebo Amazon Music na 4 mesiace zadarmo . Všetky tri služby podporujú 360 Reality Audio, takže si môžete vychutnať tento jedinečný pohlcujúci poslucháčsky zážitok. 

Ktorý model Xperia potrebujem?

Ak chcete získať nárok na bezplatnú skúšobnú verziu, potrebujete jeden z nasledujúcich modelov Xperia.

Ako získam bezplatný prístup k skúšobnej verzii?

Získanie bezplatného skúšobného prístupu je jednoduché. Stačí postupovať podľa tých krokov.

Zmluvné podmienky

Kupón na bezplatný skúšobný prístup k technológii 360 Reality Audio vyžaduje registráciu v jednej z uvedených hudobných služieb.

Kupón vás oprávňuje vyskúšať si 360 by deezer alebo nugs.net na 3 mesiace zadarmo alebo Amazon Music na 4 mesiace zadarmo. Platnosť ponuky vyprší 31. marca 2023.

Kupón platí iba pre nové kontá v daných hudobných službách a použitie viacerých kont nie je povolené.

Hudobné služby môžu od vás vyžadovať poskytnutie údajov o kreditnej karte či o inom spôsobe platby.

Na konci 3-mesačného bezplatného skúšobného obdobia (4-mesačného v prípade služby Amazon Music) sa služba automaticky obnoví a zaúčtuje sa vám poplatok.

Hudobné služby vyžadujú pripojenie na internet.