Dôležité informácie týkajúce sa nedávnej aktualizácie systému Windows 8.1

Dostupné aktualizácie ovládačov systému Windows 8.1 pre počítače VAIO

S cieľom zabezpečiť optimálne používanie systému Windows 8.1 v počítačoch VAIO bude po aktualizácii systému Windows 8.1 potrebné aktualizovať niektoré ovládače a pomôcky.

Naši inžinieri momentálne testujú tieto ovládače, aby zabezpečili bezproblémové používanie počítačov VAIO. Je dôležité zistiť, či sú k dispozícii ovládače kompatibilné so systémom Windows 8.1. V záujme zaistenia najlepšieho možného fungovania odporúčame skontrolovať sekciu DOWNLOAD [Prevzatie] alebo spustiť aplikáciu VAIO Update. Pozrite si konkrétne obmedzenia zistené po aktualizácii systému Windows 8.1.

Periférne zariadenia sa nenabíjajú pomocou rozhrania USB počítačov so systémom Windows 8.1

Nedávno sa zistilo, že niektoré produkty sa nemusia po pripojení k portu USB počítača s operačným systémom Windows 8.1 správne nabíjať. Windows 8.1 je nová verzia operačného systému, ktorú vydala spoločnosť Microsoft® Corporation 18. októbra 2013.

Produkty Sony, ktorých sa problém týka(zobraziť podrobnosti o modeloch)

  • Fotoaparáty Cyber-shot®
  • Kamkordéry Handycam®
  • Kamery Action Cam (vrátane diaľkového ovládača Live-view)
  • Slúchadlá
  • Displej montovateľný na hlavu
  • Prenosný slúchadlový zosilňovač
  • Prenosné batérie

Príčina problému

Príčinou tohto problému je pravdepodobne zmena špecifikácie rozhrania USB v operačnom systéme Windows 8.1. Problém sa nevyskytuje v počítačoch so systémom Windows 8 ani staršími verziami operačného systému Windows.

Riešenie

Spoločnosť Microsoft vydala za účelom odstránenia tohto problému aktualizáciu ovládača prostredníctvom služby Windows Update. Ak je váš počítač nastavený na automatické aktualizácie prostredníctvom služby Windows Update, nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky. Ak sa však aktualizácie služby Windows Updates neinštalujú do počítača automaticky alebo ak tento problém pretrváva, môžete aktualizáciu ovládača nainštalovať manuálne.