ID článku : 00190165 / Naposledy upravené : 11.12.2017Tlač

Dovážané produkty zo šedého trhu mimo krajín EHP a ?vajčiarska

  Spoločnosť Sony bola upozornená na skutočnosť, že niekoľko predajcov dováža originálny tovar spoločnosti Sony z oblasti mimo krajín Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) a Švajčiarska a predáva ich zákazníkom v krajinách EHP a Švajčiarsku.  Tieto produkty sú často určené pre americký a ázijský trh, ktoré si môžu vyžadovať iné normy a právny súlad.

  Ak ste obyvateľom krajiny EHP alebo Švajčiarska a kúpite si produkt od jedného z takýchto predajcov alebo produkt z oblasti mimo krajín EHP a Švajčiarska, chceme vás upozorniť, že s nákupom produktov, nazývaných aj „Grey Import“ (šedý dovoz), sú spojené riziká. Šedý (prípadne paralelný) dovoz možno opísať ako nefalzifikát s pôvodom mimo krajín EHP a Švajčiarska.

  Zákazníci z krajín EHP a Švajčiarska sa môžu stretnúť s tým, že dovážené produkty zo šedého trhu nesplnia ich očakávania, pretože neboli nakonfigurované a upravené pre ich miestny trh. Príklad:

  • Nemusia mať označenie CE, ktoré si vyžaduje európske právo a ktoré (okrem iného) informuje o súlade produktu s európskymi bezpečnostnými požiadavkami, a preto ho možno umiestniť na európsky trh.
  • Na šedé dovozy sa nevzťahuje ochrana na opravu spoločnosti Sony v rámci krajín EHP a Švajčiarska, a preto servisná podpora nepodlieha výrobnej záruke spoločnosti Sony*. Znamená to tiež, že sa na ne v servisnom stredisku v krajinách EHP alebo Švajčiarsku nevzťahuje žiadna záruka, dokonca ani na kompletne nefunkčné produkty pri ich prevzatí. Viac informácií o našej politike týkajúcej sa záruky nájdete prostredníctvom nasledujúceho prepojenia:     
   http://services.sony.sk/support/sk/warranty/general.
  • Vzhľadom na to, že spoločnosť Sony nemá v úmysle umiestňovať dovážané produkty zo šedého trhu na trh v krajinách EHP a Švajčiarsku, nemožno na tieto produkty využívať európske komerčné kampane.
  • Balenie nemusí obsahovať zdroj napájania (adaptér/kábel) vhodný pre krajiny EHP alebo Švajčiarsko alebo môže obsahovať zdroj napájania, ktorý neposkytuje spoločnosť Sony, a preto spoločnosť Sony ani nemohla na danom zariadení vykonať príslušné kontroly kvality.
  • Produkty a príslušenstvo, ktoré boli cielené pre iné krajiny/oblasti, nemusia byť spolu kompatibilné.

  Autorizovaného predajcu spoločnosti Sony vo vašom okolí nájdete pomocou nasledujúceho prepojenia:
  https://www.sony.sk/dealerlocator/search

  * Na modely určené pre turistov, ktoré majú kartu o obmedzenej záruke pre turistov (Tourist Limited Warranty Card), sa môže vzťahovať výrobná záruka spoločnosti Sony, dokonca aj v prípade, že boli zakúpené mimo krajín EHP a Švajčiarska.

  • Zaregistrujte svoj produkt

   Získajte prístup k všetkým informáciám, udržiavajte produkt aktualizovaný a využívajte úžasné zľavy

  • Komunita Sony

   Navštívte našu lokalitu Community a podeľte sa o svoje skúsenosti a riešenia s ostatnými zákazníkmi spoločnosti Sony

  • Kontaktovanie podpory

   Kontaktujte tím podpory spoločnosti Sony

  • Oprava a záruka

   Požiadajte o opravu, sledujte ju alebo sa jej dokonca vyhnite