Hudobné festivaly na jeseň 2016

Vaša najlepšia príručka prežitia

Ak plánujete účasť na niektorom z hudobných festivalov na jeseň 2016, poriadne sa pripravte. Hudobné festivaly sú jedným z najlepších spôsobov, ako si pozrieť všetky obľúbené skupiny, stretnúť nových ľudí, dopriať si skvelé jedlo a získať nezabudnuteľné spomienky.

Kľúčom k fantastickým zážitkom z hudobného festivalu je byť pripravený! Zostavili sme pre vás zoznam základnej výbavy na hudobné festivaly, ktorý vám pomôže správne sa obliecť, pobaliť a pripraviť na veľkú udalosť.

Skôr ako vyrazíte na nezabudnuteľný víkend svojho života, prezrite si túto príručku prežitia na festivale.

Čo si obliecť

Na rozdiel od Coachella, Lollapalooza a iných horúcich letných hudobných festivalov je na jeseň potrebné počítať s výrazne chladnejším počasím.

Dámy, nemusíte odložiť svoje nekonvenčné oblečenie s pestrým kimonom alebo slameným klobúkom. Ak však nechcete väčšinu času stráviť uzimené a nešťastné, nechajte trojštvrťové tričká doma.

Hoďte si do ruksaku ľahkú flanelovú košeľu alebo čiapku pre prípad, že sa ochladí. Základ je viac vrstiev odevu. Počas skákania v tanečnom stane môžete jednu vrstvu podľa potreby jednoducho vyzliecť.

Pravidlo číslo 1 pre mužov aj ženy - uistite sa, že nosíte pohodlnú obuv. Tenisky s plochou podrážkou, napr. značky Vans a Converse, budú vaším najlepším priateľom po dlhom dni tancovania a pobehovania od pódia k pódiu.

Čo vziať so sebou

Nepochybujeme, že základné veci máte zvládnuté (napr. lístok/náramok, telefón a zopár drobných navyše), je tu však niekoľko ďalších podstatných vecí, ktoré by vám na hudobnom festivale chýbali:

Krém na opaľovanie

Keď celý deň tancujete na slnku, krém na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom je nevyhnutnosťou. Nech vás ani nenapadne, že by ste si ho nevzali. Ak ho nebudete mať, je pravdepodobné, že na druhý deň prídete do práce alebo do školy riadne spálení od slnka.

Lacné slnečné okuliare

Hudobné festivaly nie sú miestom , kde chcete zničiť svoje obľúbené značkové okuliare. Ak sa plánujete nechať unášať davom (alebo sa iba snažíte dostať dopredu), je vysoko pravdepodobné, že ich stratíte alebo zlomíte.

Opakovane použiteľná fľaša na vodu

Nezabudnite, že dehydratácia je vážna vec. Ak to pravidlá festivalu dovoľujú, vezmite si so sebou opakovane použiteľnú fľašu na vodu a vopred si zistite, kde je možné doplniť vodu. Vaše telo vám poďakuje.

Dezinfekcia rúk/vlhčené utierky

Mobilné toalety… netreba ďalší komentár.

Prenosná nabíjačka

Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že niekedy medzi zverejňovaním pamätných momentov na Instagrame a posielaním obľúbených hudobných vystúpení cez Snapchat sa vám vybije telefón. Prenosná nabíjačka vám v týchto situáciách doslova zachráni život, najmä keď sa s priateľmi rozdelíte.

Bezdrôtové reproduktory

Ak plánujete stráviť noc v stane na hudobnom festivale, bude dobré, ak budete mať v stane bezdrôtový reproduktor. Vyskúšajte špičkové reproduktory so zvukom vo vysokom rozlíšení a rozhraním Bluetooth® od spoločnosti Sony s ostrým, čistým zvukom pre nezabudnuteľný zážitok z počúvania. Budete sa diviť, ako veľmi sa hudba z reproduktora podobá živému vystúpeniu.

Ako sa pripraviť

Naplánujte si, ktorých umelcov chcete v ten deň vidieť.

Vytvorte si plán alebo prevezmite festivalovú aplikáciu do svojho telefónu niekoľko dní vopred. Niektoré akcie sa budú pravdepodobne prekrývať a budete musieť oželieť zopár vystúpení, plánovanie vopred vám však pomôže naplno využiť čas na festivale.

Napíšte si telefónne čísla priateľov na papier.

Skôr ako vyrazíte na miesto, uistite sa, že máte na kúsku papiera, ktorý si môžete dať do peňaženky, zapísané telefónne čísla všetkých priateľov. Ak sa váš telefón počas dňa vybije a vy si budete musieť vypožičať telefón niekoho iného, budete mať možnosť spojiť sa so svojou skupinou.

Dohodnite si miesto stretnutia.

Počas festivalu sa vám určite stane, že sa v nejakej chvíli oddelíte od svojej skupiny. Telefonovanie môže byť problematické, preto si dohodnite miesto, kde sa znovu stretnete s priateľmi po dokončení určitej časti programu.

Pripravte si zoznam hudby vopred.

Je to jedinečný spôsob, ako si spraviť prehľad o tom, kto vystupuje na festivale. Nezabudnite si pozrieť aj menej známe mená v programe. Hudobné festivaly ponúkajú jedinečnú možnosť objaviť nových umelcov.