Užívajte si hudbu na maximum vďaka
WF-C700N

Nielen že sú tieto skutočne bezdrôtové slúchadlá do ucha s potlačením okolitého hluku extrémne ľahké a vodoodolné na úrovni IPX4, dokážu aj vylepšiť vašu hudbu – aby ste sa mohli nechať unášať bez obmedzení. Pomocou tohto sprievodcu získate inštalačné tipy, pokyny k funkciám, dodatočnú starostlivosť a podporu.

Objavte, čo všetko vaše nové slúchadlá dokážu.
Začíname
Prvé použitie slúchadiel

Po prvom zapnutí slúchadiel sa automaticky zapne režim párovania. Slúchadlá WF-C700N si potom môžete so zariadením spárovať trojako.

fast pair
Logo pre Google Fast Pair

Stačí prepnúť slúchadlá do režimu párovania v blízkosti telefónu Android a funkcia rýchleho párovania ich pripojí jediným ťuknutím. 

swift pair
Swift Pair

Po vybratí režimu párovania sa v zariadeniach so systémom Windows 11 alebo Windows 10, ktoré sa nachádzajú v blízkosti slúchadiel, zobrazí okno s návodom na párovanie.

manuálne párovanie
Manuálne párovanie

S otvoreným puzdrom a slúchadlami do ucha v nabíjacom puzdre stlačte a aspoň na 5 – 7 sekúnd podržte tlačidlo na zadnej strane puzdra. Kontrolka opakovane zabliká namodro.

headphones connect
Získajte maximum zo svojich
WF-C700N so Sony | Headphones Connect app

Prevezmite aplikáciu Sony | Headphones Connect na úpravu nastavení ako aj viacbodového pripojenia*, režimu okolitého zvuku a ďalších. Mnoho nastavení, ktoré tu spomíname, sa pomocou aplikácie dajú nastaviť podľa vás. Ak chcete mať prístup ku všetkým funkciám dostupným v aplikácii, budete sa musieť prihlásiť, alebo si vytvoriť konto.

*Vyžaduje sa aktualizácia firmvéru. Dostupná v lete 2023.

Jednoduché ovládanie pomocou tlačidiel

Jedným stlačením prepínajte medzi nastaveniami potlačenie okolitého hluku a režim okolitého zvuku. Prehrávanie, pozastavenie, ovládanie hlasitosti a viac.

jednoduché tlačidlo
Aké funkcie majú jednotlivé tlačidlá?

Ľavé tlačidlo na slúchadlách WF-C700N vám jedným stlačením umožňuje prepínať medzi potlačením hluku a režimom okolitého zvuku. Pravým tlačidlom môžete pesničky spustiť, pozastaviť alebo preskočiť.

Obe tlačidlá umožňujú jednoduchý prístup k hlasovým asistentom vášho smartfónu a prijímanie hovorov bez pomoci rúk.

Môžete jednoduchým spôsobom ovládať hlasitosť – zvýšite ju stlačením pravého tlačidla aspoň 4-krát, znížite ju stlačením ľavého tlačidla aspoň 4-krát. Funkcia ovládania hlasitosti môže v budúcnosti vyžadovať aktualizácie firmvéru.*

*Dostupná v lete 2023

Viacbodové pripojenie

Pripojte svoje slúchadlá k dvom zariadeniam Bluetooth® súčasne, aby ste pomocou jedného zariadenia mohli prijímať hovory a súčasne na druhom mohli počúvať hudbu.

Poznámka: Táto funkcia vyžaduje aktualizáciu firmvéru, ktorá bude dostupná v lete 2023. Firmvér môžete aktualizovať pomocou aplikácie Headphones Connect.

Zvukové funkcie
Adaptívne ovládanie zvuku 

Inteligentná funkcia adaptívneho ovládania zvuku rozpoznáva, čo sa okolo vás deje, a upravuje potlačenie okolitého hluku a nastavenia okolitého zvuku, aby vám priniesla ideálny poslucháčsky zážitok.

adaptívne ovládanie zvuku
Ako spustiť a upraviť adaptívne ovládanie zvuku

Stačí otvoriť aplikáciu Headphones Connect a zapnúť v nej predvolený režim rozpoznávania.

Ak ju chcete prispôsobiť ešte viac, môžete prostredníctvom aplikácie upraviť preferencie potlačenia okolitého hluku alebo zachytávania externých zvukov.

optimalizácia
Optimalizujte prepínanie podľa seba

Táto funkcia sa naučí, ako používate slúchadlá počas adaptívneho ovládania zvuku a v optimálnom čase prepne nastavenia.

Len aktivujte toto nastavenie, postupujte podľa pokynu a prihláste sa do svojho konta v Headphones Connect.

Nastavenia na základe činností

Aplikácia Headphones Connect zaznamenáva, čo sa okolo vás deje a čo práve robíte. Následne podľa toho automaticky upravuje nastavenia funkcií, ako je potlačenie okolitého hluku a úroveň okolitého zvuku. Pri behu sa teda môže úroveň okolitého hluku zvýšiť a v kaviarni sa naopak zníži.

podľa činnosti
Ako začať používať nastavenia na základe činností

V aplikácii Headphones Connect na karte Stav kliknite na šípku doprava vedľa časti Adaptívne ovládanie zvuku.

Ak nie je zapnuté adaptívne ovládanie zvuku, tak ho zapnite, potom kliknite na ikonu ozubeného kolieska vedľa položky „Rozpoznávanie činnosti“. Zobrazia sa vám predvolené nastavenia pre každú činnosť: státie, chôdza, beh a preprava.

Môžete zostať pri pôvodných nastaveniach alebo ich môžete zmeniť – napríklad zvýšením okolitého zvuku na prechádzke, aby ste počuli svet okolo vás.

Potlačenie okolitého hluku a zameranie na hlas

Stlmte hluk okolitého sveta a sústreďte sa iba na to, čo chcete počuť – môžu to byť iba hlasy alebo úplné ticho.

Ako upraviť nastavenia potlačenia okolitého hluku

Nenechajte si ujsť svoje obľúbené zvuky, nech už ste kdekoľvek.Adaptívne ovládanie zvuku dokáže vytesniť externý šum, vpustí však hlasy, aby ste nepremeškali dôležité oznámenia, napr. hlásenie na autobusovej, či vlakovej stanici.

potlačenie okolitého hluku
Predvoľby okolitého zvuku

Vďaka zvýšeniu okolitého zvuku pomocou 20 predvolieb v aplikácii budete môcť prirodzenejšie počúvať okolitý zvuk aj s nasadenými slúchadlami. V nastavení Ovládanie okolitého zvuku skrátka posuňte nastavenie.

Zameranie na hlas

Na zlepšenie hlasov a potlačenie šumu môžete použiť aj "Zameranie na hlas", aby ste sa mohli rozprávať aj s nasadenými slúchadlami. Urobíte to označením zaškrtávacieho políčka "Zameranie na hlas".

Zmena nastavení podľa polohy

Postarajte sa o to, aby sa nastavenia slúchadiel menili v závislosti od miest, ktoré často navštevujete.

Kvalita zvuku

Jemne si dolaďte nastavenia ekvalizéra a tiež prenosu obsahu či zvýšenia rozlíšenia, ak chcete mať lepší poslucháčsky zážitok presne podľa vášho gusta.

Ideálny zvuk

Objavte zvuk, ktorý je ideálny pre vás a pre obsah, ktorý počúvate – s ekvalizérom, nastaveniami pripojenia Bluetooth® vysokej kvality a zvyšovaním kvality zvuku pomocou technológie DSEE. V aplikácii „Sony | Headphones Connect“ prejdite na [Sound], a potom nastavte tieto funkcie.

Čisté telefonáty

Spoľahlivé hovory kdekoľvek sa nachádzate bez pomoci rúk a s funkciou potlačenia šumu vetra.

čisté telefonáty
Ako sa optimalizuje kvalita telefonátu

Telefonovanie bez pomoci rúk vám umožňuje plynulú a čistú konverzáciu vďaka vysokokvalitnému zabudovanému mikrofónu. Ani nebudete musieť vybrať telefón z vrecka.

Šum vetra je počas hovorov minimálny vďaka sieťovitej štruktúre okolo mikrofónu, aby vám bolo jasne počuť aj vonku.

Počúvajte zvuk zo všetkých strán

Zistite, ako môžete objaviť úplne nový zvukový zážitok vďaka revolučnej technológii 360 Reality Audio.

Slúchadlá s certifikátom 360 Reality Audio

360 Reality Audio predstavuje hudobný zážitok, ktorý umožňuje slúchadlám WF-C700N vytvoriť 360-stupňové zvukové pole, aby ste si mohli vychutnávať hudbu zo všetkých strán. Ak chcete začať, skrátka prejdite do aplikácie Sony | Headphones Connect.

Ako počúvať zvuk v kvalite 360 Reality Audio

Začnite používať technológiu 360 Reality Audio a zistite, ako si môžete do telefónu prenášať skladby v kvalite 360 Reality Audio.

Praktické funkcie

Naučte sa, ako fungujú funkcie Hlasový asistent, Rýchle nabíjanie a jedno slúchadlo do ucha.

Hlasový asistent

Zistite, ako sa používa hlasový asistent pre vaše slúchadlá WF-C700N. Stačí sa len opýtať: "Hey Google, aké je dnes počasie?" a dozviete sa, či si máte von zobrať kabát.

hlasový asistent
Ako používať hlasového asistenta

Stlačením a podržaním tlačidla na pravom slúchadle do ucha spustíte funkciu Hlasový asistent. Aktivujete tak službu Google Assistant (Android) alebo Siri (iPhone) a získate pomoc bez zastavenia hudby.

Rýchle nabíjanie

Celodenná energia, rýchle nabíjanie.

rýchle nabíjanie
Aká je rýchlosť nabíjania?

Vychutnajte si až 15 hodín* počúvania vďaka praktickému nabíjaciemu puzdru – získajte 7,5 hodiny zo slúchadiel do ucha a ďalších 7,5 hodiny vďaka nabíjaciemu puzdru.

Ak sa ponáhľate, 10-minútové rýchle nabíjanie vám poskytne až hodinu prehrávania.

* so zapnutým potlačením okolitého hluku   

Jedno slúchadlo do ucha

Ideálne na multitasking.

jedno slúchadlo do ucha
Počúvajte hudbu počas rozhovoru

Ak chcete počúvať hudbu a zároveň udržiavať konverzáciu s osobou vedľa vás, vyberte z nabíjacieho puzdra iba jedno slúchadlo do ucha a používajte ho ako zvyčajne.

Následná starostlivosť a podpora
Čistenie slúchadiel

Zistite, ako správne udržiavať čistotu slúchadiel WF-C700N bez toho, aby sa poškodili.

čistenie
Čistenie ušných klapiek

Pravidelným čistením zachováte optimálny stav slúchadiel do ucha. Ak sa zašpiní vonkajšia časť náhlavnej súpravy alebo nabíjacie puzdro, utrite ich mäkkou a suchou handričkou.

Ak je veľmi znečistená, navlhčite handričku v zriedenom neutrálnom čistiacom roztoku, vyžmýkajte ju a vyčistite náhlavnú súpravu. Nepoužívajte rozpúšťadlá ako riedidlo, benzén či alkohol, ktoré by mohli poškodiť povrchovú úpravu povrchu náhlavnej súpravy alebo spôsobiť iné škody. 

Aktualizácie firmvéru

Majte svoje slúchadlá aktualizované najnovším firmvérom.

Kde nájdem najnovšiu aktualizáciu firmvéru

Pri používaní aplikácie Sony | Headphones Connect dostanete oznámenie o možnosti prevzatia novej aktualizácie.

Uistite sa, že máte v slúchadlách najnovšiu aktualizáciu firmvéru, aby ste mali všetky vylepšenia a opravy.

Ak ste si ešte neprevzali aplikáciu Headphones Connect, môžete použiť odkazy a QR kódy uvedené nižšie.

aktualizácie firmvéru

Najbežnejšie otázky

Máte otázku, na ktorú hľadáte odpoveď? Najskôr sa pozrite, či ju nenájdete tu, a prezrite si najčastejšie otázky od iných používateľov slúchadiel do uší WF-C700N.

praktický sprievodca
Praktický sprievodca

Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o slúchadlách WF-C700N.

podpora a novinky
Podpora a novinky

Získajte informácie o aktualizáciách firmvéru, novinky a upozornenia.