SLÚCHADLÁ MDR-Z7 

Úplné špecifikácie a funkcie

MDR-Z7

MOC

707,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Veľkosť a hmotnosť

Hmotnosť
335 g (bez kábla)

Všeobecné funkcie

Uzavretý typ
Áno
Budiaca jednotka
70 mm dynamická – kupolovitý typ
Typ circum aural („okolo uší“)
Áno
Dynamický typ
Áno
Magnet
Neodým
Impedancia (ohmy)
70 Ω (1 kHz)
Frekvenčná charakteristika
4 – 100 000 Hz
Citlivosti (dB/mW)
102 dB/mW
Typ kábla
Typ Y (odpojiteľný)
Dĺžka kábla
2 m (kábel s vyváženým pripojením ), 3 m (pripájací kábel)
Zástrčka
Pozlátený minikonektor
Štýl nosenia
Cez uši, S Hlavovým Mostom

Čo sa nachádza v balení

  • Záručná karta
  • Prevádzkové pokyny
  • Adaptér Unimatch
  • Kábel slúchadiel (približne 3 m)
  • Kábel slúchadiel s vyváženým pripojením (približne 2 m)
Placeholder

Funkcie

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Vychutnajte si hudbu podľa predstáv umelca vďaka zvuku vo vysokom rozlíšení 

Preneste svoju kolekciu digitálnej hudby na novú úroveň so zvukom vo vysokom rozlíšení. Pri konverzii analógových skladieb na digitálne pri rýchlosti vyššej ako na disku CD (24 bitov/192 kHz namiesto 16 bitov/44,1 kHz) umožňuje zvuk vo vysokom rozlíšení väčšie priblíženie k originálnej štúdiovej nahrávke a potešenie z hudby v pôvodnej kvalite.

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Masívne budiace jednotky s vysokým rozlíšením vytvárajú skutočne podmanivý zvuk

Veľká 70 mm budiaca jednotka s vysokým rozlíšením dodá hudbe výkon, a pritom zachová presnosť každého tónu bez ohľadu na úroveň hlasitosti. Vďaka svojim veľkým rozmerom vytvárajú tieto budiace jednotky v slúchadlových mušliach rovinné vlny, ktoré zabraňujú oneskoreniu odrazu a strate zvuku. Môžete tak vnímať emócie a energiu pôvodnej nahrávky s vibrujúcimi basmi a krištáľovo čistými výškami. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Široká frekvenčná charakteristika pre plný rozsah zvuku

Široký frekvenčný rozsah – od 4 Hz až po 100 kHz – zodpovedá súčasnej širokej škále hudobných štýlov. Dolná hranica frekvenčného rozsahu 4 Hz zabezpečuje viac ako dostatočný rozsah pre najnižšie hlboké tóny. Horná hranica 100 kHz umožňuje vychutnať si vokály a jemnú harmóniu a tonalitu zvuku, ktoré hudbu oživia a pridajú jej realistický charakter.

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Vysoká citlivosť prinášajúca čistý výkon

Vďaka vysokej citlivosti 102 dB/mW sú tieto slúchadlá vysoko efektívne pri konverzii elektrickej energie na zvukové signály. To znamená, že pri počúvaní hudby z toho istého zdroja a pri tej istej úrovni hlasitosti budete počuť zvuk, ktorý je čistejší v celom zvukovom spektre (v porovnaní s menej citlivými slúchadlami).  

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Membrána LCP s hliníkovým povrchom pre vyššiu presnosť

Membrána z polyméru z tekutých kryštálov s hliníkovým povrchom produkuje zvuk, ktorý je v rámci celého frekvenčného rozsahu konzistentnejší a presnejší ako v prípade bežnej budiacej jednotky s membránou LCP. Straty zvuku pri prenose do krytu slúchadiel sú vyváženejšie, čo zabezpečuje realistický a autentický výkon. Ku kvalite prispieva aj vyrovnanejšia frekvenčná charakteristika, dokonca aj pri počúvaní mimoriadne vysokých frekvencií zvuku vo vysokom rozlíšení. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Obklopujúci dizajn s uzavretou zadnou časťou bráni úniku zvuku

Dizajn s uzavretou zadnou časťou dokonale prekrýva celé ucho, takže hudba zostane vo vnútri a žiaden hluk z okolia k nej neprenikne. Zvuk sa odráža späť do uší, takže budete počuť aj jeho najjemnejšie detaily. Taktiež pocítite každý úder rytmu, pretože uzavretý dizajn maximalizuje basovú zložku hudby. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Vyvážený zvuk redukuje vzájomné ovplyvňovanie kanálov

Vyvážené 4-vodičové pripojenie a dvojitý strieborno-medený kábel zabezpečujú lepšie oddelenie zvukových kanálov. Na rozdiel od konvenčných slúchadiel so spoločným uzemňujúcim vodičom obsahuje tento kábel vodiče pre pravý a ľavý kanál a samostatný uzemňujúci vodič pre každý z kanálov, čím zaručuje menej skreslenia a vzájomného ovplyvňovania. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Vyrobené v Japonsku s jedinečnou kvalitou 

Produkty od spoločnosti Sony vyrobené v Japonsku sú synonymom dokonalej kvality a výkonu. Pri výrobe slúchadiel, ktoré posúvajú hranice čistoty zvuku, sa používajú len najkvalitnejšie komponenty a techniky spracovania. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Celokovový dizajn zachováva stabilitu zvuku

Tieto slúchadlá vyrobené z kovu s vysokou hustotou potláčajú nechcené vibrácie a zachovávajú stabilitu zvuku. Kovové telo rezonuje menej ako kryty z tradičných materiálov, vďaka čomu sú stredné a vysoké tóny čistejšie a nízke frekvencie plynulejšie. Kovové ramienko, držiak a kĺb sú zárukou vynikajúcej odolnosti. Ľahký a flexibilný kovový hlavový most je možné jednoducho nastaviť tak, aby pohodlne priliehal k hlave. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Ušné klapky z luxusnej kože pre úplné pohodlie

Mäkké kožené ušné klapky v prevedení, ktoré sa prispôsobí vašim ušiam a zaručuje bezpečné a pohodlné nosenie. Hladké materiály a bezšvové spoje vytvárajú harmonickú kombináciu pohodlia a odolnosti pre dlhé hodiny počúvania.

Obrázok – Slúchadlá MDR-Z7

Vďaka kompatibilite so zosilňovačom PHA-3 si môžete vychutnať zvuk vo vysokom rozlíšení 

Vezmite si hudbu o krok ďalej. Voliteľný prenosný zosilňovač DAC PHA-3 prijíma digitálny výstup z počítača, smartfónu, alebo zariadenia Walkman® a konvertuje signál na analógový výstup na zosilnenie. Jeden z prvých zosilňovačov pre slúchadlá na svete s podporou kódovania PCM 384 kHz/32 bitov, DSD (5,6 MHz) a vyváženým zvukovým výstupom je dokonalým partnerom pre tieto slúchadlá.