SLÚCHADLÁ MDR-1ADAC

Úplné špecifikácie a funkcie

MDR-1ADAC

MOC

354,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Veľkosť a hmotnosť

Hmotnosť
300 g

Všeobecné funkcie

Budiaca jednotka
40 mm dynamická
Typ circum aural („okolo uší“)
Áno
Dynamický typ
Áno
Impedancia (ohmy)
40 Ω pri 1 kHz
Frekvenčná charakteristika
4 – 40 000 Hz (digitálny), 4 – 100 000 Hz (analógový)
Citlivosti (dB/mW)
102 dB/mW
Ovládanie hlasitosti
Áno (otočný)
Dĺžka kábla
1,2 m
Zástrčka
Stereo mini
Štýl nosenia
Na uši, S Hlavovým Mostom

Farebné možnosti

silverblack

Čo sa nachádza v balení

  • Kapsička na prenášanie
  • Kábel slúchadiel (1,2 m)
  • Kábel s konektorom Lightning (1,2 m)
  • Digitálny kábel pre Walkman® (1,2 m)
  • Digitálny kábel pre zariadenia Xperia™ (1,2 m)
  • Kábel USB
  • Záručný list
  • Stručná úvodná príručka
  • Referenčná príručka
  • Prevádzkové pokyny
Placeholder

Funkcie

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Vychutnajte si hudbu podľa predstáv umelca vďaka zvuku vo vysokom rozlíšení 

Preneste svoju kolekciu digitálnej hudby na novú úroveň so zvukom vo vysokom rozlíšení. Vďaka záznamu hudby pri vyššej frekvencii ako pri diskoch CD (až 384 kHz/32 bitov namiesto 44,1 kHz/16 bitov) vytvára zvuk vo vysokom rozlíšení kvalitu bližšiu pôvodnej štúdiovej nahrávke, takže si môžete vychutnať hudbu presne podľa predstáv umelca. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Konzistentný zvuk vďaka zabudovanému zosilňovaču USB DAC

Tieto slúchadlá vybavené zabudovaným zosilňovačom USB DAC preberajú kontrolu nad procesom konverzie digitálneho signálu zo zariadenia na analógový a následne zosilňujú zvuk prostredníctvom zabudovaného zosilňovača. Zvukový signál zostáva v digitálnom formáte dlhšie a prevádza sa na analógový až pri prechode budiacimi jednotkami, čo je zárukou výnimočnej čistoty a presnosti. Vďaka digitálnemu pripojeniu bude každá skladba znieť konzistentne, bez ohľadu na zdrojové zariadenie. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Viacero typov pripojenia pre praktickejšie počúvanie 

Využite spoľahlivé pripojenie. Počúvajte hudbu z počítača, smartfónu Xperia™ alebo zariadení Walkman® alebo iPhone pomocou jedného z dodávaných digitálnych prípojných káblov. Alebo ich pripojte k iným prehrávačom prostredníctvom štandardného kábla s 3,5 mm stereofónnym konektorom. Automatický výber zjednodušuje pripojenie ľahkým prepínaním vstupov. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Dynamické budiace jednotky s vysokým rozlíšením vytvárajú autentický zvuk

Výkonné 40 mm budiace jednotky s vysokým rozlíšením s veľkými otvormi, ktoré umožňujú vytvárať v slúchadlách duniace rytmické basy aj pri najnáročnejších skladbách. Zvýšte hlasitosť a počúvajte čistý presný zvuk v celom rozsahu spektra.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Široká frekvenčná charakteristika pre plný rozsah zvuku

Široký frekvenčný rozsah – od 3 Hz až po 100 kHz – zodpovedá súčasnej širokej škále hudobných štýlov. Dolná hranica frekvenčného rozsahu 3 Hz zabezpečuje viac ako dostatočný rozsah pre najnižšie hlboké tóny. Horná hranica 100 kHz umožňuje vychutnať si vokály a jemnú harmóniu a tonalitu zvuku, ktoré hudbu oživia a pridajú jej realistický charakter.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Vysoká citlivosť prinášajúca hlasný a čistý výkon

Vďaka vysokej citlivosti 102 dB/mW sú tieto slúchadlá vysoko efektívne pri konverzii elektrickej energie na zvukové signály. To znamená, že pri počúvaní hudby z toho istého zdroja a pri tej istej úrovni hlasitosti budete počuť zvuk, ktorý je hlasnejší v celom zvukovom spektre (v porovnaní s menej citlivými slúchadlami).  

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Membrána LCP s hliníkovým povrchom pre vyššiu presnosť

Membrána z polyméru z tekutých kryštálov s hliníkovým povrchom produkuje zvuk, ktorý je v rámci celého frekvenčného rozsahu konzistentnejší ako v prípade bežnej budiacej jednotky. Straty zvuku pri prenose do krytu slúchadiel sú vyváženejšie, čo zabezpečuje autentický výkon. Ku kvalite prispieva aj vyrovnanejšia frekvenčná charakteristika, dokonca aj pri počúvaní mimoriadne vysokých frekvencií zvuku vo vysokom rozlíšení. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Otvory na zdokonalenie basov pri dunivých rytmoch

Precízne tvarované otvory maximalizujú prietok vzduchu slúchadlami a umožňujú membráne LCP „ľahšie dýchať“ – výsledkom je okamžitá odozva a mohutné hlboké basové tóny.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Digitálny zosilňovač S-Master HX pre kvalitnejší zvuk 

Čistý, nefiltrovaný zvuk. Na základe zjednodušenej cesty signálu a plne digitálneho spracovania dokáže technológia S-Master HX zosilniť zvukové signály v digitálnej forme bez toho, aby ich musela najprv previesť do analógovej podoby. Signál si tak zachová svoju čistotu až do chvíle, kedy sa premení na výstup z reproduktora, a vďaka tomu prináša realistickejší a vyváženejší zvukový zážitok.  

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Plná podpora kódovania DSD a PCM

Vďaka podpore formátov DSD128 (Direct Stream Digital) aj 192 kHz/24 bitov PCM (Pulse Code Modulation) si môžete vychutnať realistickejšiu reprodukciu pôvodného zvuku v rámci celého rozsahu frekvencií. Technológia DSD128 zachytáva a reprodukuje zvuk pri veľmi vysokej frekvencii, až 128-krát vyššej ako pri diskoch CD, pričom využíva 1-bitový prenos na dosiahnutie prirodzeného zvuku so širokým dynamickým rozsahom. Formát PCM využíva vzorkovaciu frekvenciu 192 kHz/24 bitov, čo je štyrikrát viac ako vzorkovacia frekvencia disku CD, pričom každá vzorka dosahuje presne 24 bitov.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Obklopujúci dizajn s uzavretou zadnou časťou bráni úniku zvuku

Dizajn s uzavretou zadnou časťou dokonale prekrýva celé ucho, takže hudba zostane vo vnútri a žiaden hluk z okolia k nej neprenikne. Zvuk sa odráža späť do ucha, takže budete počuť aj jeho najjemnejšie detaily. Taktiež pocítite každý úder rytmu, pretože uzavretý dizajn maximalizuje basovú zložku hudby. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Vysoko pohodlné ušné mušle bez tlaku na ušnicu

Mäkké kožené ušné mušle s podšívkou, ktorá znižuje tlak na ušnicu, sú navrhnuté tak, aby kopírovali tvar ucha a umožňovali pohodlné nosenie. Hladké materiály a nebadateľné spoje vytvárajú harmonickú kombináciu pohodlia a odolnosti pre dlhé hodiny počúvania.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Možnosť zloženia po otočení ušných klapiek uľahčuje cestovanie

Vezmite tieto slúchadlá so sebou všade, kam idete. Vždy, keď slúchadlá práve nepoužívate alebo ste na cestách, môžete ich po otočení ušných klapiek zložiť a jednoducho uložiť. Slúchadlové klapky sa dajú otočiť tak, aby mali slúchadlá plochý tvar a dali sa zbaliť do kufra alebo zasunúť do tašky. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1ADAC

Vždy dostatok energie vďaka nabíjaniu cez port USB 

Majte slúchadlá vždy nabité a pripravené na cestu vďaka portu micro USB. Môžete počúvať až 8 hodín na jedno nabitie, čo je dostatok energie od rána až do večera.