BEZDRÔTOVÉ SLÚCHADLÁ MDR-1ABT

Úplné špecifikácie a funkcie

MDR-1ABT

MOC

384,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Veľkosť a hmotnosť

Hmotnosť
Približne 300 g

Všeobecné funkcie

Budiaca jednotka
40 mm
Kapacita
100 mW (pri použití dodaného kábla slúchadiel)
Impedancia (ohmy)
24 Ω
Frekvenčná charakteristika
4 Hz - 100 000 Hz (pri použití dodaného kábla slúchadiel)
Citlivosti (dB/mW)
98 dB/mW (1 kHz) (pri použití dodaného kábla slúchadiel)
Ovládanie hlasitosti
Dotykový snímač
Typ kábla
Jednostranný (odpojiteľný)
Dĺžka kábla
Približne 1,2 m
Zástrčka
Pozlátený stereofónny minikonektor v tvare L
Čas používania
Cez uši s hlavovým mostom
Čas nabíjania
Približne 4 hodiny (plné nabitie)

Obsah balenia

Príslušenstvo
Kábel slúchadiel (približne 1,2 m); kábel Micro USB (približne 0,5 m)

Mikrofón

Jednotka mikrofónu
Elektretový kondenzátorový mikrofón
Smer mikrofónu na kábli
Všetky smery

Farebné možnosti

silverblack

Funkcie

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Dynamické budiace jednotky s vysokým rozlíšením vytvárajú autentický zvuk

Výkonné 40 mm budiace jednotky s vysokým rozlíšením s veľkými otvormi, ktoré umožňujú vytvárať v slúchadlách duniace rytmické basy aj pri najnáročnejších skladbách. Ľahká, ale pevná membrána z polyméru z tekutých kryštálov rýchlo reaguje a reprodukuje vokály a tóny v strednom rozsahu s vysokou čistotou. Zvýšte hlasitosť a počúvajte čistý presný zvuk v celom rozsahu spektra.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Membrána LCP s hliníkovým povrchom pre vyššiu presnosť

Membrána z polyméru z tekutých kryštálov s hliníkovým povrchom produkuje zvuk, ktorý je v rámci celého frekvenčného rozsahu konzistentnejší a presnejší ako v prípade bežných budiacich jednotiek s membránou LCP. Straty zvuku pri prenose do krytu slúchadiel sú vyváženejšie, čo zabezpečuje realistický a autentický výkon. Ku kvalite prispieva aj vyrovnanejšia frekvenčná charakteristika, dokonca aj pri zvuku vo vysokom rozlíšení.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Otvory na zdokonalenie basov pri dunivých rytmoch

Precízne tvarované otvory maximalizujú prietok vzduchu slúchadlami a umožňujú membráne LCP „ľahšie dýchať“ – výsledkom je okamžitá odozva a mohutné hlboké basové tóny.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Zvuk vo vysokom rozlíšení pre jedinečný hudobný zážitok

Preneste svoju kolekciu digitálnej hudby na novú úroveň so zvukom vo vysokom rozlíšení. Zvuk vo vysokom rozlíšení takmer dokonale zachytáva hudbu umelca, pričom ju zaznamenáva pri vyššej frekvencii než disk CD a zvyšuje vzorkovaciu frekvenciu aj presnosť bitovej rýchlosti každej vzorky. Vychutnajte si strhujúci zážitok, keď počujete každý nádych a vnímate všetky detaily.

Digitálny zosilňovač S-Master HX: špičková čistota zvuku

Vychutnajte si najlepší zážitok zo zvuku vo vysokom rozlíšení vďaka digitálnemu zosilňovaču S-Master HX. Zosilňovač S-Master HX reprodukuje jemné detaily a široký frekvenčný rozsah potrebné pri hudbe aj filmoch pomocou zjednodušenej, plne digitálnej cesty signálu a obmedzenia šumu v oblasti veľmi vysokých frekvencií. Vďaka najnovším formátom zvuku vo vysokom rozlíšení si môžete vychutnať hudbu v originálnej kvalite.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Široká frekvenčná charakteristika pre plný rozsah zvuku

Široký frekvenčný rozsah – od 4 Hz až po 100 kHz pri počúvaní pomocou káblového pripojenia – zodpovedá súčasnej širokej škále hudobných štýlov. Dolná hranica frekvenčného rozsahu 4 Hz zabezpečuje viac ako dostatočný rozsah pre najnižšie hlboké tóny. Pri vysokej frekvencii 100 kHz si môžete vychutnať jemné harmónie, vďaka ktorým sú skladby živé a realistické.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Vysoká citlivosť prinášajúca čistý výkon

Vďaka vysokej citlivosti 98 dB/mW sú tieto slúchadlá vysoko efektívne pri konverzii elektrickej energie na zvukové signály. To znamená, že pri počúvaní hudby z toho istého zdroja a pri tej istej úrovni hlasitosti budete počuť zvuk, ktorý je čistejší v celom zvukovom spektre (v porovnaní s menej citlivými slúchadlami).

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Technológia DSEE obnovuje detaily digitálnej hudby

Zvýšte kvalitu komprimovaných hudobných súborov. Pri kompresii pôvodných hudobných súborov sa strácajú vysokofrekvenčné prvky hudby, ktoré vašim obľúbeným skladbám dodávajú detailný a bohatý zvuk. Technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) tieto prvky obnovuje a vytvára tak verný zvuk vo vysokej kvalite, ktorý je bližší originálnej nahrávke.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Dotykový snímač pre jednoduché, pohodlnejšie ovládanie

Ovládanie hudby je jednoduchšie než kedykoľvek predtým vďaka pohodlnému dotykovému snímaču. Dotykom na slúchadlové mušle spustíte alebo zastavte prehrávanie skladieb, potiahnutím prsta vľavo a vpravo prehráte predchádzajúcu a nasledujúcu skladbu, pohybom a zastavením prsta prehľadávate skladby dopredu a dozadu alebo potiahnutím prsta nahor a nadol upravíte hlasitosť. Všetky dôležité funkcie máte na dosah ruky, takže už nikdy nebudete musieť hľadať ovládacie prvky na zariadení.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Bezdrôtový prenos s technológiou Bluetooth®

Prenášajte zvuk obľúbených skladieb a aplikácií bezdrôtovo prostredníctvom technológie Bluetooth®. Spárujte smartfón alebo tablet s týmito slúchadlami cez rozhranie Bluetooth® a počúvajte hudbu, ovládajte zoznamy skladieb alebo hlasitosť priamo zo zariadenia.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Vychutnajte si vyššiu kvalitu prenosu cez rozhranie Bluetooth® pomocou kodeku LDAC

LDAC je nový typ kodeku vyvinutý spoločnosťou Sony pre najvyššiu kvalitu prenosu zvuku cez rozhranie Bluetooth®. Podporuje až trikrát vyššiu bitovú rýchlosť ako pri bežnom prenose cez rozhranie Bluetooth®, vzorkovaciu frekvenciu až 96 kHz a efektívnejšie kódovanie. Výsledok? Jedinečný bezdrôtovo prenášaný zvuk s nižšou úrovňou kompresie a kvalitou vyššou ako na diskoch CD.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Okamžité prehrávanie hudby na počúvanie jedným dotykom

Technológia NFC (Near Field Communication) vás oslobodí od pripojenia pomocou káblov a zložitého nastavovania. Stačí sa dotknúť smartfónom alebo iným zariadením s technológiou NFC značky N a spustiť prehrávanie hudby. Nemáte zariadenie s technológiou NFC? Žiadny problém. Zariadenia môžete spárovať aj manuálne v nastaveniach rozhrania Bluetooth®. *Pozrite si kompatibilné zariadenia

Hľadať kompatibilné zariadenia

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Obklopujúci dizajn s uzavretou zadnou časťou bráni úniku zvuku

Dizajn s uzavretou zadnou časťou dokonale prekrýva celé ucho, takže hudba zostane vo vnútri a žiaden hluk z okolia k nej neprenikne. Zvuk sa odráža späť do ucha, takže budete počuť aj jeho najjemnejšie detaily. Taktiež pocítite každý úder rytmu, pretože uzavretý dizajn maximalizuje basovú zložku hudby. 

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Vysoko pohodlné ušné mušle bez tlaku na ušnicu

Mäkké kožené ušné mušle s podšívkou, ktorá znižuje tlak na ušnicu, sú navrhnuté tak, aby kopírovali tvar ucha a umožňovali pohodlné nosenie. Hladké materiály a bezšvové spoje vytvárajú harmonickú kombináciu pohodlia a odolnosti pre dlhé hodiny počúvania.

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Možnosť zloženia slúchadiel otočením uľahčuje cestovanie

Vezmite tieto slúchadlá so sebou všade, kam idete. Vďaka otočnému dizajnu mušlí slúchadlá ľahko odložíte, keď ich nepoužívate, alebo ich vezmete so sebou na cesty. Po zložení sú slúchadlové mušle ploché, takže sa nemusíte obávať, že v taške zaberú príliš veľa miesta. 

Obrázok – Bezdrôtové slúchadlá MDR-1ABT

Samostatný uzemňujúci vodič bráni vzájomnému ovplyvňovaniu kanálov

Uzemňujúci kábel so 4 oddelenými vodičmi zlepšuje oddelenie zvukových kanálov a zvyšuje kvalitu zvuku. Na rozdiel od konvenčných slúchadiel so spoločným uzemňujúcim vodičom obsahuje tento kábel vodiče pre pravý a ľavý kanál a samostatný uzemňujúci vodič pre každý z kanálov, čím zaručuje menej skreslenia a vzájomného ovplyvňovania.

Plynulejší zvuk vďaka postriebrenému zvukovému káblu

Máte chuť vypočuť si skladby bez technológie Bluetooth®? Stačí pripojiť dodávaný zvukový kábel k slúchadlám a k obľúbenému hudobnému prehrávaču a vychutnať si zvuk vysokej kvality. Postriebrený zvukový kábel OFC (z bezkyslíkatej medi) obmedzuje straty pri prenose signálu, znižuje degradáciu zvuku a vytvára plynulejšie vysokofrekvenčné tóny.