SLÚCHADLÁ MDR-1A

Úplné špecifikácie a funkcie

MDR-1A

MOC

223,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Veľkosť a hmotnosť

Hmotnosť
225 g

Všeobecné funkcie

Budiaca jednotka
40 mm dynamická – kupolovitý typ
Typ circum aural („okolo uší“)
Áno
Dynamický typ
Áno
Magnet
Neodým
Impedancia (ohmy)
48Ω
Frekvenčná charakteristika
3 – 100 000 Hz
Citlivosti (dB/mW)
105 dB/mW
Typ kábla
Odnímateľný
Dĺžka kábla
1,2 m
Zástrčka
Pozlátený stereofónny minikonektor v tvare L
Štýl nosenia
Cez uši, S Hlavovým Mostom

Mikrofón

Smer mikrofónu na kábli
Všesmerový

Funkcie dizajnu a zvuku

Membrána LCP
Áno

Farebné možnosti

silverblack

Čo sa nachádza v balení

  • Záručný list
  • Prevádzkové pokyny
  • Kapsička na prenášanie
  • Kábel slúchadiel (1,2 m)
  • Kábel slúchadiel s diaľkovým ovládaním a mikrofónom (1,2 m)
Placeholder

Funkcie

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Vychutnajte si hudbu podľa predstáv umelca vďaka zvuku vo vysokom rozlíšení 

Preneste svoju kolekciu digitálnej hudby na novú úroveň so zvukom vo vysokom rozlíšení. Pri konverzii analógových skladieb na digitálne pri rýchlosti vyššej ako na disku CD (24 bitov/192 kHz namiesto 16 bitov/44,1 kHz) umožňuje zvuk vo vysokom rozlíšení väčšie priblíženie k originálnej štúdiovej nahrávke a potešenie z hudby v pôvodnej kvalite.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Dynamické budiace jednotky s vysokým rozlíšením vytvárajú autentický zvuk

Výkonné 40 mm budiace jednotky s vysokým rozlíšením s veľkými otvormi, ktoré umožňujú vytvárať v slúchadlách duniace rytmické basy aj pri najnáročnejších skladbách. Ľahká, ale pevná membrána z polyméru z tekutých kryštálov s hliníkovým povrchom rýchlo reaguje a reprodukuje vokály a tóny v strednom rozsahu s vysokou čistotou. Zvýšte hlasitosť a počúvajte čistý presný zvuk v celom rozsahu spektra.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Široká frekvenčná charakteristika pre plný rozsah zvuku

Široký frekvenčný rozsah – od 3 Hz až po 100 kHz – zodpovedá súčasnej širokej škále hudobných štýlov. Dolná hranica frekvenčného rozsahu 3 Hz zabezpečuje viac ako dostatočný rozsah pre najnižšie hlboké tóny. Horná hranica 100 kHz umožňuje vychutnať si vokály a jemnú harmóniu a tonalitu zvuku, ktoré hudbu oživia a pridajú jej realistický charakter.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Vysoká citlivosť prinášajúca hlasný a čistý výkon

Vďaka vysokej citlivosti 105 dB/mW sú tieto slúchadlá vysoko efektívne pri konverzii elektrickej energie na zvukové signály. To znamená, že pri počúvaní hudby z toho istého zdroja a pri tej istej úrovni hlasitosti budete počuť zvuk, ktorý je čistejší v celom zvukovom spektre (v porovnaní s menej citlivými slúchadlami).  

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Membrána LCP s hliníkovým povrchom pre vyššiu presnosť

Membrána z polyméru z tekutých kryštálov s hliníkovým povrchom produkuje zvuk, ktorý je v rámci celého frekvenčného rozsahu konzistentnejší a presnejší ako v prípade bežnej budiacej jednotky s membránou LCP. Straty zvuku pri prenose do krytu slúchadiel sú vyváženejšie, čo zabezpečuje realistický a autentický výkon. Ku kvalite prispieva aj vyrovnanejšia frekvenčná charakteristika, dokonca aj pri počúvaní mimoriadne vysokých frekvencií zvuku vo vysokom rozlíšení. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Otvory na zdokonalenie basov pri dunivých rytmoch

Precízne tvarované otvory maximalizujú prietok vzduchu slúchadlami a umožňujú membráne LCP „ľahšie dýchať“ – výsledkom je okamžitá odozva a mohutné hlboké basové tóny.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Obklopujúci dizajn s uzavretou zadnou časťou bráni úniku zvuku

Dizajn s uzavretou zadnou časťou dokonale prekrýva celé ucho, takže hudba zostane vo vnútri a žiaden hluk z okolia k nej neprenikne. Zvuk sa odráža späť do ucha, takže budete počuť aj jeho najjemnejšie detaily. Taktiež pocítite každý úder rytmu, pretože uzavretý dizajn maximalizuje basovú zložku hudby. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Vyvážený zvuk redukuje vzájomné ovplyvňovanie kanálov

Vyvážené 4-vodičové pripojenie a dvojitý strieborno-medený kábel zabezpečujú lepšie oddelenie zvukových kanálov. Na rozdiel od konvenčných slúchadiel so spoločným uzemňujúcim vodičom obsahuje tento kábel vodiče pre pravý a ľavý kanál a samostatný uzemňujúci vodič pre každý z kanálov, čím zaručuje menej skreslenia a vzájomného ovplyvňovania. 

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Vysoko pohodlné ušné mušle bez tlaku na ušnicu

Mäkké kožené ušné mušle s podšívkou, ktorá znižuje tlak na ušnicu, sú navrhnuté tak, aby kopírovali tvar ucha a umožňovali pohodlné nosenie. Hladké materiály a bezšvové spoje vytvárajú harmonickú kombináciu pohodlia a odolnosti pre dlhé hodiny počúvania.

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Možnosť zloženia po otočení ušných klapiek uľahčuje cestovanie

Vezmite tieto slúchadlá so sebou všade, kam idete. Vždy, keď slúchadlá práve nepoužívate alebo ste na cestách, môžete ich po otočení ušných klapiek zložiť a jednoducho uložiť. Slúchadlové klapky sa dajú otočiť tak, aby mali slúchadlá plochý tvar a dali sa zbaliť do kufra alebo zasunúť do tašky.  

Obrázok – Slúchadlá MDR-1A

Obsahujú kábel slúchadiel s vyváženým pripojením

Vyvážený pripájací kábel so 4,4 Φ oddeľuje ľavý a pravý zvukový signál a zároveň minimalizuje straty pri prenose signálu a následné zníženie kvalitu zvuku. Výsledkom sú plynulejšie vysoké frekvencie a vynikajúca kvalita zvuku.