ZA HRANICAMI REALITY

Skutočná krása 4K v každom obraze
To nie je len rozlíšenie 4K, je to rozlíšenie 4K od Sony

V televízoroch od spoločnosti Sony je všetko, čo pozeráte, ostrejšie a vernejšie s mimoriadnymi detailmi a technológia na potlačenie šumu vytvára jedinečne realistický obraz.

Konvenčné
KONVENČNÉ
K Processor X1™/4K Processor X1™ Extreme
4K Processor X1™/4K Processor X1™ Extreme
Viac sily, viac výkonu, viac krásy

4K HDR Processor X1™ Extreme 

Naša novovyvinutá technológia 4K HDR Processor X1™ Extreme je pri spracovaní obrazu v reálnom čase o 40 % efektívnejšia než naša povestná technológia 4K Processor X1™. Rozlíšenie všetkého, čo pozeráte, zvyšuje takmer na kvalitu 4K HDR.

Realistickejšie to už nejde

Object-based HDR remaster 

Všetko, čo pozeráte, môže s technológiou 4K HDR vyzerať skvelo. Uvidíte obrysy hôr, nenápadné štruktúry kvetov, hĺbku oblakov aj kontrast a živé farby divokej prírody, vďaka čomu bude obraz na obrazovke realistickejší.

Konvenčné
S funkciou Object-based HDR remaster
S funkciou Object-based HDR remaster
Bez funkcie Object-based HDR remaster
Realistickejšie farby a kontrast

Funkcia Object-based HDR remaster (1) analyzuje farbu jednotlivých objektov na obrazovke a upravuje kontrast, čím sa líši od väčšiny televízorov, kde sa kontrast upravuje len podľa jednej krivky kontrastu bielej až čiernej farby (2). Keďže objekty sa prepracovávajú individuálne, tento televízor dokáže vytvoriť väčšiu hĺbku, výraznejšie štruktúry a realistickejší obraz. 

Pozrite si ďalšie podrobnosti v databázach na potlačenie šumu a zvýšenie rozlíšenia

Dual database processing

Jedna databáza sa používa na čistenie obrazu a potláča šum na obrazovke. Druhá sa používa na zvyšovanie rozlíšenia a vytvára jasnejší obraz. Tieto dve výkonné databázy na vylepšovanie obrazu spolupracujú a v reálnom čase dynamicky vylepšujú pixle. Každá databáza má desiatky tisíc referencií, ktoré sme zhromaždili pri vytváraní obsahu pre televízie a filmy, s čím máme mnohoročné skúsenosti.

Bez funkcie Dual database processing
KONVENČNÉ 
S funkciou Dual database processing
S FUNKCIOU DUAL DATABASE PROCESSING
1. Databáza na potláčanie šumu

Databáza obsahuje údaje o predchádzajúcom aj nasledujúcom obraze, vďaka čomu vie, ako má obraz vyzerať, a môže identifikovať a odstraňovať komprimovaný šum v obraze.

2. Databáza na zvyšovanie rozlíšenia

Aj databáza na zvyšovanie rozlíšenia obsahuje údaje o predchádzajúcom a nasledujúcom obraze. Na základe nich potom zvyšuje rozlíšenie signálu a vytvára realistickejší obraz.

Plynulejší obraz vďaka menej výrazným prechodom medzi odtieňmi

Super Bit Mapping™ 4K HDR

Svetlo pri západe slnka má tisícky tónov, odtieňov a gradácií. Funkcia Super Bit Mapping™ 4K HDR ich všetky odhalí. Vytvára pri sledovaní plynulejší a prirodzenejší obraz bez prechodov medzi odtieňmi, ktoré sa môžu vyskytnúť v iných televízoroch.

Bez funkcie Super bit mapping 4K HDR
8-BITOVÝ ZDROJ
S funkciou Super bit mapping 4K HDR
PO 14-BITOVOM SPRACOVANÍ
64-násobne viac úrovní farieb v každej scéne

14-bitové spracovanie signálu stiera hranice medzi farebnými odtieňmi a efektívne vyhladzuje gradáciu medzi nimi. Pri zobrazovaní ekvivalentu 14-bitovej gradácie, a to dokonca aj z 8-bitového zdroja, sa zobrazuje 64-násobne viac úrovní farieb v porovnaní s konvenčným displejom.

Spracovanie 8-bitového zdroja na 14-bitový ekvivalent

Jeden čip všetko zmení

4K Processor X1™

4K Processor X1™ je novátorská technológia, ktorá využíva rozšírené algoritmy na potlačenie šumu a zvýraznenie detailov. Využíva funkciu 4K X-Reality PRO™ a vytvára obraz, ktorý je ostrý, čistý a mimoriadne realistický.

Missing Video data!

Každý obraz bližšie k rozlíšeniu 4K

Jedinečná technológia 4K X-Reality PRO od Sony zvyšuje čistotu a kvalitu každého pixela. Pixely v jednotlivých snímkach sa analyzujú a zvyšuje sa ostrosť a vernosť obrazu v reálnom čase.

X-Reality PRO
Nová podoba realizmu

Technológia 4K X-Reality PRO využíva rôzne techniky na potlačenie šumu s cieľom vytvoriť novú podobu obrazu. Pozrite sa, ako za zvýši čistota, plynulosť a prirodzenosť obrazu.

Oživenie každého pixela

Technológia 4K X-Reality PRO porovná vzory v obraze so vzormi uloženými v jedinečnej databáze s cieľom vyhľadať najlepší odtieň, sýtosť a jas pre každý pixel. Využívame poznatky získané pri vytváraní a snímaní filmových trhákov a televíznych programov na vytvorenie mimoriadne realistických detailov vo všetkom, čo pozeráte.