Majstrovstvo reality

Tvorba televízorov, ktoré verne znázorňujú tvorcov zámer, je našou vášňou. Rad MASTER Series spĺňa náročné podmienky našich najskúsenejších odborníkov a krásne obrazy premieňa na skutočnosť. Tvorcovia môžu prvýkrát preskúmať svoju predstavivosť a zažiť jej reprodukciu aj doma. 

Zistite, prečo sú filmári takí nadšení z radu MASTER Series

Pozrite sa, ako televízor AG9 radu MASTER Series ohúril režiséra a producentov filmu Jumanji: Ďalší level svojou vernou reprodukciou obrazu a zvuku ich filmu.

Jake Kasdan
„Neuveriteľné! Keď som videl, aký je ten obraz kvalitný, bol som úplne unesený.“

Jake Kasdan
Režisér

Matt Tolmach
„Farby sú presné a živé. A zvuk navyše vychádza priamo z obrazovky!“

Matt Tolmach
Producent

Hiram Garcia
„Ide o prvý spotrebiteľský produkt, ktorému sa podarilo preniesť naše predstavy divákom.“

Hiram Garcia
Producent

Náš výnimočný obraz inšpiruje tvorcov

Pozrite si, ako rad MASTER Series umožňuje hráčom vychutnať si realistický svet hry Gran Turismo® vďaka tomu, že reprodukuje aj nepatrné rozdiely vo farbách, svetle a gradácii presne podľa autorského zámeru.  

Pravá kvalita vlajkovej lode pomocou továrenskej kalibrácie 

Zistite, ako náš produkčný tím tvrdou prácou a odhodlaním v továrni zabezpečuje, že každý jeden televízor radu MASTER Series reprodukuje neuveriteľne realistický obraz aj v domácnostiach.

Mikichika Sakata, zástupca generálneho riaditeľa, dizajn panelu
„Je úžasné vidieť kvalitu obrazu nášho prototypu. Naším snom je vyvolať rovnaké pocity v čo najviac zákazníkoch a zdieľať ich s nimi.“


Mikichika Sakata
Zástupca generálneho riaditeľa, oddelenie produktového dizajnu

Jun Moritsugu, inžinier výroby
„Produkty radu MASTER Series sú nabité vášňou a nadšením našich inžinierov. Našim poslaním je výroba produktov s rovnakou mierou nadšenia.“


Jun Moritsugu
Asistent riaditeľa, oddelenie výrobnej techniky

Tamio Haruyama, senior manažér
„Tento proces sa zvyčajne považuje za opak efektívnej výroby. My sme sa však touto cestou vybrali zámerne, aby sme získali čo najvyššiu kvalitu, ako sa na vlajkovú loď patrí.“


Tamio Haruyama
Senior manažér, výrobné oddelenie

Pozrite si PARALELNÉ SVETY tak, ako ho vidia tvorcovia v štúdiu

Objavte vášeň, ktorú tvorcovia vložili do oceňovaného filmu SPIDER-MAN: PARALELNÉ SVETY, a pozrite si, ako televízory radu MASTER Series reprodukujú ich prácu tak verne, ako ju odobrili v štúdiu.

Rodney Rothman
„Televízor Sony, ktorý sme práve videli, je naozaj prvý spotrebiteľský produkt, ktorý dokázal zaznamenať prakticky všetky idey, ktoré sme vložili do svojho diela, každý aj najjemnejší detail.“ 


Rodney Rothman
riaditeľ a spoluautor

Bob Persichetti
„Keď som zbadal rad Sony BRAVIA MASTER, kvalitu toho, čo som videl, či vernosť obrazu, mal som pocit, že bol vytvorený pre štúdio, nie pre domácnosť.“


Bob Persichetti
riaditeľ 

Peter Ramsay
„Pri sledovaní ukážky radu Sony BRAVIA MASTER Series okamžite vidíte, že ste prácu vložili do dobrých rúk.“


Peter Ramsay
riaditeľ

Procesor na spracovanie obrazu X1™ Ultimate

Autentická reprodukcia originálnych myšlienok

Prechod od filmu k televízoru si vyžaduje digitálnu kompresiu obsahu, ktorá vplýva na kvalitu obrazu. Pri vývoji televízorov radu MASTER Series sme chceli v podobe digitálneho signálu zachytiť konečný obraz tvorcov a minimalizovať znehodnotenie. Bola to veľká výzva, ktorá si vyžadovala nový špičkový procesor. 

Výzva konverzie

Obraz, ktorý tvorca pri snímaní vidí, je pred prenosom do televízora zakódovaný a potom je dekódovaný a konvertovaný, aby ho mohla obrazovka zobraziť. Náš procesor na spracovanie obrazu X1™ Ultimate znižuje znehodnotenie obrazu počas tohto procesu.

Signály pri vysokých bitových rýchlostiach

Pri vývoji procesora na spracovanie obrazu X1™ Ultimate sme sa riadili filozofiou „zachovať všetko“. Signály sú spracovávané pri ultravysokých bitových rýchlostiach a neskôr sa ich pôvodná kvalita obnovuje. 

Jemnejšie ladenie niektorých panelov

Procesor na spracovanie obrazu X1™ Ultimate rozpoznáva rozdiely v charakteristikách medzi panelmi a typmi panelov a podľa toho prispôsobuje signál – ide o naše najpokrokovejšie jemnejšie ladenie. 

Zahrnutie najkvalitnejších súčiastok

Súčasťou signálneho procesora sú súčiastky s vysokou presnosťou, ktoré pomáhajú zachovávať detaily na celom obraze televízora, a tak vytvárajú špičkový realistický obraz a skvelý vizuálny zážitok. 

Naši odborníci – od objektívu až po obývačku

V roku 2000 začal náš televízny tím spolupracovať so spoločnosťou Sony Pictures Entertainment na filmovom režime – prvej televíznej funkcii kvality obrazu navrhnutej pre možnosti domáceho kina. Odvtedy spolupracujeme na štandardizovaní nových formátov, ako napríklad 4K a HDR, a vo filmoch sledovaných doma dosahujeme stále lepšie zobrazenie pôvodných vízií tvorcov.

Profesionáli sa o rade MASTER Series vyjadrujú pochvalne

Pozrite sa, ako pozitívne prijímajú rad MASTER Series poprední profesionáli z filmového a televízneho sveta.

Inovácii domáceho sledovania.
Ekosystém spoločnosti Sony a Netflix.

Vďaka technologickým pokrokom posledných rokov dokáže dnes televízor úžasne vyjadriť vízie a inšpirácie tvorcov. Diváci tak môžu zažiť širokú škálu zábavy naplnenú vzrušením a krásnymi obrazmi priamo u seba doma. Sony a Netflix boli mnoho rokov priekopníkmi na trhu, tvarovali budúcnosť televízorov a spolupracovali priamo s tvorcami, aby ich príbehy dostali k všetkým milovníkom zábavy na celom svete. Vďaka špičkovým technológiám, ako napríklad 4K a HDR, môžu dnes spotrebitelia zažiť kvalitu na úrovni kín priamo vo svojich obývacích izbách.

Vyžaduje sa členstvo v službe Netflix na prenos obsahu

Aj spoločnosť Netflix aktívne investuje do tvorby originálnych programov a používa pri tom najnovšie štandardy obrazu videa. Na zachovanie kvality obrazu vytvorila so spoločnosťou Sony režim Netflix Calibrated Mode. Tento režim bol špeciálne vyvinutý tak, aby reprodukoval rovnakú kvalitu obrazu, ako má originálna štúdiová nahrávka, a tým zachovával filmárove predstavy a zámer.

Pravé partnerstvo

Pozrite sa, ako si spoločnosti Netflix a Sony poradili s farbami, kontrastom a pohybom v obývačke pomocou režimu Netflix Calibrated Mode, vďaka ktorému si môžete zábavu vychutnať tak, ako si to predstavovali jej tvorcovia.

Zábava v originálnom prevedení

Režim Netflix Calibrated Mode ponúka divákovi možnosť sledovať seriály, filmy, dokumenty a iné typy obsahu spôsobom, akým ich pri nakrúcaní videli tvorcovia.

Štúdiová kvalita televízorov 

Rad MASTER Series je schopný výnimočným spôsobom zobrazovať zábavu určenú pre televízory. Sľubuje kvalitu obrazu dosahujúcu takmer kvalitu hlavného monitora, ktorý sa v produkčných filmových štúdiách používa ako štandard kvality. 

Atmosféra kina u vás doma

Rad MASTER Series s režimom Netflix Calibrated Mode hodnoverne reprodukuje zábery, ktoré oživujú príbehy. Milovníci zábavy si tak teraz tieto zážitky môžu vychutnať aj doma.

Úspešná kalibrácia – kľúč k dokonalým farbám

Čo láka ľudí pozrieť si film? Kreatívny proces má veľa súčastí, od scenárov, rozvrhnutia scény a editovania až po gradáciu farieb. Príbeh tvorcu ožíva, keď sa tieto súčasti verne reprodukujú na televíznej obrazovke a vytvoria strhujúci a emotívny vizuálny zážitok. Verná reprodukcia farieb je kľúčom k správnemu zobrazeniu tvárí hercov zahalených do tieňa, drobných detailov v spontánnom zablysnutí a jemných gradácií svetla a tmy. Rad MASTER Series sa v továrni precízne kalibruje na správne vyváženie bielej a uniformitu, aby zodpovedal požiadavkám profesionálnych filmárov a zaistil konzistentne vysoký výkon.

Logo softvéru CalMAN
Zachovanie vášne filmárov

Vďaka používaniu vysokovýkonného softvéru Calman na automatickú kalibráciu od spoločnosti Portrait Displays dokáže rad MASTER Series zachovávať farby z produkcie. Zabezpečuje tak nevídanú úroveň kalibrácie a schopnosť dolaďovať nastavenia takým spôsobom, ako to v bežných nastaveniach obrazu nebolo možné. Umožňuje vernú reprodukciu farieb, ktorá sa neodkláňa od pôvodného TV signálu a dokáže sa prispôsobiť aj najmenším zmenám farby, ku ktorým môže časom dôjsť. Rad MASTER Series je pripravený na softvér Calman, ktorý používajú aj tvorcovia vizuálnych diel pri postprodukcii a kontrole kvality. To len ďalej dokazuje našu snahu poskytovať obraz s profesionálnou presnosťou kalibrácie farieb aj u vás doma.

Prevzatie brožúry
Kalibrácia TV BRAVIA so softvérom Calman