Dizajn Pure Geometry

Symfónia audiovizuálnych a interiérových častí

Ako môže televízor a domáce kino stále ladiť s dizajnom obývačky, keď domáca zábava dosahuje stále vyššiu kvalitu? Odpoveďou je schopnosť jednotlivých prvkov v rôznych produktoch ladiť navzájom.

Harmónia vo všetkých kategóriách produktov

Naša zanietenosť pre dizajn televízorov BRAVIA®, ktorý prináša úžasný zážitok a krištáľovú ostrosť, začala v roku 2010 dizajnom Monolithic a pokračovala v roku 2013 štýlom Sense of Quartz. V ďalšej fáze, v roku 2014, prišiel čistý geometrický dizajn pod označením Pure Geometry. Základným vlastnostiam televízorov sme dali formu minimalistických geometrických tvarov. Dizajn inšpirovaný touto ideou posúva zážitok zo sledovania na novú úroveň a zároveň zabezpečí, že produkty ladia aj s geometrickými tvarmi nábytku.

Systém domácej zábavy od spoločnosti Sony je v roku 2015 ešte úchvatnejší, pretože prenáša estetiku z televízorov na reproduktorové panely, prehrávače diskov Blu-ray Disc™ a ďalšie produkty, ktoré spolu vytvárajú kompozíciu miestnosti. Nová úroveň harmónie a jednotný dizajn zariadení je len začiatok. Tieto systémy tiež výborne ladia s nábytkom a dodajú miestnosti ucelený dojem. Základné kvality každého z týchto zariadení sú jasné na prvý pohľad a ich funkcie sú pretavené do čistých geometrických tvarov. Produkty jednotlivých kategórií prinášajú vzájomnú súhru tvarov. Zariadenia spolu vyzerajú prirodzene bez ohľadu na spôsob alebo miesto ich umiestnenia a dokonale zapadnú do miestnosti.

Viditeľná forma funkčnosti
Viditeľná forma funkčnosti,
ktorá presvedčí.

Kontrastné textúry povrchov, napríklad leštený kov a zrnitá kožená úprava, ešte viac zvýrazňujú praktickú úlohu obrazoviek, reproduktorov, stojanov a ďalších častí. Tieto výrazné materiály sú súčasťou dizajnérskeho jazyka týchto produktov, ktorý dopĺňajú jednotlivé detaily, napríklad jednotné zakrivenie hrán. Zostavy produktov tak vyzerajú skvelo kdekoľvek v miestnosti.

Dizajn prezentuje účel

Tako, hlavný umelecký riaditeľ

Dizajn stráca význam, ak nezahŕňa to, na čo boli jednotlivé prvky produktov navrhnuté - ich účel. Nepotrebujete množstvo doplnkov. Odložte, čo nie je dôležité, a nechajte jednotlivé prvky plniť ich úlohu - a nevyhnutne sa dostanete ku geometrickým tvarom. Čistota tejto geometrie znamená, že rôzne tvary vyzerajú vedľa seba úplne prirodzene. Vyzerajú tak prirodzene, že dokážu vytvoriť vizuálnu harmóniu rôznych kategórií produktov.

Čistý dizajn s dotykom ľahkosti

Dizajn Pure Geometry je ešte výraznejší v rade televízorov BRAVIA® a podčiarkuje základné kvality televízora. Predstavujeme nový dizajn televízorov BRAVIA®. Oživia celú obývačku, a pritom ju priestorovo nezaťažia.

Forma na základe funkčnosti

Televízory BRAVIA® 4K pre rok 2015 ešte viac ladia s obývačkou. Vzhľad každého prvku sme zladili s jeho funkciou, vďaka čomu pôsobí každý produkt jednoduchšie. Je to zrejmé už pri samotnej obrazovke, kľúčovom prvku, ktorá je štíhlejšia a pripomína neopracovanú bridlicu. Aj stojan je tenší, ale stále robustný. Hliníkový stojan s podperami zaisťuje stabilitu veľkej obrazovky pri minimálnom kontakte s podložkou. Jednoduchosť je evidentná aj v ďalších detailoch, ako napríklad plávajúce inteligentné jadro pod obrazovkou, ktoré je tenšie a kompaktnejšie. Tieto hĺbkové vylepšenia dodávajú produktu pocit ľahkosti.

Obsah sa vznáša
na najtenšej obrazovke

Séria X900C

Plocha obrazovky je prekvapivo jednoduchá. Tak odľahčená obrazovka si zaslúži rovnako minimalistické a elegantné geometrické prvky, ktoré prináša séria X900C. Panel s minimálnou obrubou má v najtenšom mieste hrúbku len 4,9 mm, čo je možné vďaka novej štruktúre a technológii povrchovej úpravy hrán vyvinutej spoločnosťou Sony. Obraz, ktorý sledujete, sa akoby vznášal vo vzduchu. Stojan z lisovaného hliníka je taktiež štíhly, no zároveň robustný. Jeho jedinečne ľahká konštrukcia výborne dopĺňa odľahčenú obrazovku. Pri upevnení na stenu obrazovka prilieha k stene, akoby bola zabudovaná. Obrazovka vystupuje od steny približne 40 mm. Zadná konštrukcia je priestorovo úsporná a praktická - od efektívneho usporiadania káblov a ventilácie až po praktické umiestnenie príchytky stojana. A vďaka štýlovej, koži podobne úprave zadnej časti vyzerá tento výrobok atraktívne z každého uhla.

Skvelá kvalita obrazu
a dokonalý zvuk

Séria X930C

Použité tvary zahŕňajú obdĺžnikovú plochu obrazovky s rozlíšením 4K a trojuholníkový stojan s dostatočným priestorom pre impozantné reproduktory. Model X930C vytvára dojem, akoby sa nádherná obrazovka opierala o telo ukrývajúce pôsobivý zvukový výkon. Pri pohľade z boku dizajn zvýrazňuje obrazovku pomocou tmavšieho, tlmeného okraja so zrkadlovou úpravou. Koži podobná úprava zadnej strany pripomína luxusné kreslo, vďaka čomu sa výborne hodí do obývačky. Kovaný hliníkový stojan televízora poskytuje stabilitu a súčasne zachováva štíhlu siluetu. Obrazovku a reproduktory skôr nadľahčuje, a nie zaťažuje. Dôkladne vypočítaná rovnováha zjednocuje kontrastné tvary obrazovky a reproduktorov.

Vzor skutočnej jednoduchosti

Séria X850C

Model X850C, ktorý je formou najjednoduchší spomedzi nových modelov televízorov BRAVIA®, predstavuje nový štandard dizajnu televízorov 4K. Tvoria ho len najdôležitejšie prvky - obrazovka a stojan - vďaka čomu sa jedinečne hodí do každej obývacej miestnosti. Leštený povrch ladne lemujú čisté hrany s harmonickou jednotou tenkej obrazovky a hliníka. Oporou televízora je robustný prvok z pevného hliníka, ktorý pritom vôbec nepôsobí ťažkopádne. Lesklý povrch stojana zrkadlí okolité prostredie, čím jeho vlastná prítomnosť ustupuje do úzadia.

Dizajnérske umenie, ktoré dokonale zapadne do miestnosti

Yokota, dizajnér

Vďaka tenšej obrazovke vyzerajú nové televízory BRAVIA® v obývačke lepšie než kedykoľvek predtým. Na vytvorenie ľahkých a vzdušných tvarov každej časti bolo potrebné obrovské úsilie pri dolaďovaní každého prvku. Pre produkty X900C sme vyvinuli novú pokročilú technológiu povrchovej úpravy okrajov a preukázali remeselné majstrovstvo v podobe pevného a veľmi tenkého stojana z lisovaného hliníka. Séria X930C má odborne kovaný hliníkový stojan, ktorého dizajn vyžaduje vysokú odbornosť výroby.

Dizajn, ktorý spája produkty a vytvára harmóniu interiéru

Jednotný dizajn rôznych kategórií produktov prináša jedinečnú domácu zábavu vďaka koordinovanému vzhľadu a zvuku televízorov, reproduktorových panelov a prehrávačov diskov Blu-ray Disc™ od spoločnosti Sony. Je to nová perspektíva, ktorá mení chápanie domáceho kina.

Vzhľad zjednotený geometriou

Hľadanie sviežeho vzhľadu domáceho kina dopĺňajúceho nábytok v obývačke - nehovoriac o televízoroch BRAVIA® - nevyhnutne viedlo k vytvoreniu čistého geometrického dizajnu reproduktorových panelov a prehrávačov diskov Blu-ray Disc™. Zamerali sme sa na kľúčové základné vlastnosti a funkcie sme zasadili do minimalistických, geometrických tvarov. Výsledné produkty vyzerajú jednotne a hodia sa do miestnosti aj pri kombinovaní produktov rôznych kategórií.

Základné funkcie - prehrávanie sýteho zvuku alebo zobrazenie pôsobivého obrazu - sa snúbia s jedinečným geometrickým tvarom a výraznou povrchovou úpravou. V reproduktorových paneloch sa touto geometrickou jednoduchosťou vyznačujú prvky, ktoré vytvárajú nádherný zvuk, napr. reproduktory a zosilňovače. V prehrávačoch diskov Blu-ray Disc™ sú to prvky, ktoré slúžia na čítanie a ovládanie prehrávania diskov, napr. zásuvka na disky a ovládacie prvky. Tieto kľúčové prvky sú ďalej zvýraznené povrchovou úpravou - matné, lesklé alebo inak zvýraznené. Jednotné detaily - napríklad špecifické zakrivenie hrán pre lepší zvuk, alebo povrchová úprava z kože na niektorých plochách - v rôznych kategóriách produktov umožňujú jednotný vzhľad systémov ako celku.

Čistý a masívny,
presne ako zvuk, ktorý vytvára

HT-ST9

HT-ST9

Vysoké štandardy zvuku sa odrážajú v dizajne prémiového reproduktorového panela HT-ST9 s vysokým rozlíšením. Predĺžená šesťhranná skriňa ukrýva pôsobivé zvukové pole a realistický zvuk. Fazety na oboch stranách zabezpečujú pevnosť a zároveň vytvárajú štíhly a elegantný vzhľad. Vďaka menšiemu počtu súbežných plôch má šesťhranná konštrukcia akustickú výhodu v porovnaní so zvukovými systémami v tvare kvádra. Konštrukcia z lisovaného hliníka pritom vytvára dojem pevnosti aj luxusu, aký sa očakáva od špičkových komponentov. Bočné strany zdobí zrnitá kožená úprava. Výborne sa hodí k televízorom BRAVIA® a súčasne je neklamnou známkou kvality tohoto reproduktora. Praktickým prínosom tejto povrchovej úpravy je lepší prenos prostredníctvom rozhrania Wi-Fi®.

Tvar umožňujúci dva spôsoby praktickej inštalácie

HT-CT780/HT-CT380

Pri pohľade zo strany tvoria tento rovnobežník reproduktorové panely s možnosťou umiestnenia na stole alebo na stene. V oboch prípadoch prinášajú modely HT-CT780 a HT-CT380 nezabudnuteľný zážitok z počúvania. V prípade obvyklého umiestnenia produktu pred televízorom veľké reproduktory pri kosodĺžnikovom tvare nebránia vo výhľade na obrazovku a vďaka nakloneniu v určitom uhle zachovávajú nízky profil a umožňujú nerušené pozeranie. Ak je reproduktorový panel umiestnený na stene, svojím tvarom šetrí miesto a umožňuje priame smerovanie reproduktora. Ponúka nielen optimálny zážitok z počúvania pri sledovaní televízora, ale aj elegantne zapadne do každej obývačky.

Nádherné vnorené hranoly

BDP-S6500/BDP-S5500

BDP-S6500/BDP-S5500

Prehrávače diskov Blu-ray Disc™ sú obvykle umiestnené vedľa televízorov a reproduktorov. Ich mimoriadne jednoduchý pravouhlý tvar ideálne vyvažuje ďalšie komponenty. V minimalistickom dizajne modelov BDP-S6500 a BDP-S5500 tvorí každá funkčná jednotka samostatný pravouhlý blok v tele prehrávača. Tieto pôsobivo jednoduché hranoly sú odlíšené pomocou rôznych povrchových úprav, napríklad použitím lešteného kovu v okolí diskovej mechaniky, lesklého povrchu pri ovládacích prvkoch a matného povrchu na základni. Spoločne tvoria nádherný celok. Formy kombinujúce jednoduché geometrické tvary - v tomto prípade vnorené hranoly - sú typickou črtou dizajnu Pure Geometry.

Dizajn vychádzajúci z funkcií produktu

Oikawa, dizajnový riaditeľ

Dizajn Pure Geometry predstavuje oveľa viac než len vonkajší štýl. Vychádza zo samotných funkcií produktu. V reproduktorových paneloch nás naše usilovné hľadanie akusticky ideálnych foriem priviedlo ku geometrickým tvarom. Hľadali sme dizajn, ktorý umožní naplno využiť potenciál funkcií produktu a vychutnať si jedinečné zábavu. Televízory a domáce kiná od spoločnosti Sony sa vyznačujú touto spoločnou estetikou, čím sa rôzne druhy výrobkov v obývačke vzájomne dopĺňajú.

Jednotný dizajn vo všetkých kategóriách produktov dokonale zapadne do každej obývačky. Ponúkajú ho televízory BRAVIA® a ďalšie produkty pre domáceho kino od spoločnosti Sony. Vzhľad a zvuk splynú s miestnosťou a ponúknu vzrušujúcu zábavu, ktorá vás pohltí.

Dizajn
Negatívny priestor

Objavte pozadie špičkového zvuku. Spoznajte príbehy, ktoré stoja za dizajnovou inšpiráciou.