FE 90 mm F2,8 MACRO G OSS

Úplné špecifikácie a funkcie

SEL90M28G

MOC

1 190,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony E-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
90 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
135 mm
Skupiny/prvky objektívu
11/15
Uhol zobrazenia (35 mm)
27°
Uhol zobrazenia (APS-C)
17°
Maximálna clona (F)
2,8
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,28 m (0,92 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
1,0x
Priemer filtra (mm)
62 mm
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
Stabilizácia Optical SteadyShot

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
79 x 130,5 mm (3 - 1/8 x 5 - 1/4 palca)
Hmotnosť
602 g (21,3 unce)

Poznámky pod čiarou

*
Výrazy „ohnisková dĺžka ekvivalentná 35 mm (APS-C)“ a „zorný uhol (APS-C)“ sa vzťahujú na digitálne fotoaparáty s vymeniteľným objektívom s obrazovými snímačmi typu APS-C.

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo objektívu (ALC-SH138: okrúhly tvar, bajonetový typ)
  • Predný kryt objektívu
  • Zadný kryt objektívu
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Známy efekt rozostrenia pozadia (bokeh) na objektíve G Lens

Pre objektív G Lens je charakteristické nádherné rozostrenie pozadia (bokeh), vďaka ktorému objekt naozaj vynikne. Individuálna kalibrácia každého objektívu zaručuje optimálnu kompenzáciu sférickej aberácie a vytvára plynulé kontúry bez rušivého efektu „nisen bokeh“. Okrúhla clona s deviatimi lamelami tiež prispieva k pôsobivému rozostreniu pozadia (bokeh).

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Čistota celého obrazu od makra až po nekonečno.

Makroobjektívy sa často používajú pri veľkom rozsahu zaostrovacích vzdialeností, preto sa na optimálne potlačenie aberácie pri zaostrovaní zblízka použil mechanizmus Floating Focus. Tento pohyblivý systém zmenšuje veľkosť objektívu, ale zachováva vynikajúcu čistotu po celej ploche obrazu od nekonečna až po najkratšiu vzdialenosť zostrenia.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Presné, tiché zaostrenie pre fotografie aj videá.

Dve skupiny zaostrovacích prvkov s mechanizmom Floating Focus ovláda inovačný systém DDSSM (Direct Drive Super Sonic wave Motor), ktorý zabezpečuje plynulé a presné nastavenie relatívne ťažkých objektívov, ktoré umožňujú makro zväčšenie vo formáte Full Frame. Tento systém je výnimočne tichý a ideálny na snímanie zvierat alebo hmyzu, ako aj na záznam videa.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Ostrosť a čistota aj bez statívu

Aj keď sa spravidla považuje za nevyhnuté použiť pri snímaní ostrých makrofotografií statív, zabudovaná optická stabilizácia obrazu (Optical SteadyShot) umožňuje získať ostré makrozábery aj bez statívu. Veľký stabilizačný objektív poháňa citlivý lineárny motorček, ktorý zabezpečuje rýchlu a presnú stabilizáciu.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Rýchle prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrením

Ak musíte odtiahnuť oko z hľadáčika, aby ste prepli medzi automatickým a manuálnym zaostrením, pravdepodobne záber stratíte. Jednoduchým pohybom zaostrovacieho prstenca umiestneného na objektíve, kde máte štandardne ruku pri snímaní, prepínate medzi manuálnym a automatickým zaostrením. Protišmykový povrch zaručuje bezpečnú manipuláciu.

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Uzamknite zaostrenie tam, kde ho najviac potrebujete

Stlačením tlačidla na podržanie zaostrenia prakticky umiestneného na prstenci objektívu uzamknete zaostrenie na aktuálnom nastavení, až kým tlačidlo neuvoľníte. Tlačidlo uzamknutia zaostrenia môžete používať na uzamknutie zaostrenia aj pri snímaní v režime priebežného automatického zaostrenia.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Vyberte rozsah zaostrenia a dosiahnite rýchlejšie automatické zaostrenie

Prepínač obmedzenia rozsahu zaostrenia je možné nastaviť na zaostrenia zblízka alebo do diaľky v závislosti od objektu, čím sa obmedzí rozsah a zvýši sa rýchlosť zaostrenia. K dispozícii sú nastavenia: ∞ – 0,5 metra pre zaostrenie doďaleka, 0,5 – 0,28 metra pre zaostrenie nablízko a FULL (úplné) pre zaostrenie v celom rozsahu.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Vnútorné zaostrenie pre lepšiu manipuláciu

Pri systéme vnútorného zaostrenia sa pri zaostrení pohybujú iba vnútorné časti, takže sa celková dĺžka objektívu nemení. Okrem uľahčenia manipulácie to znamená aj rýchlejšie automatické zaostrenie a kratšia minimálna zaostrovacia vzdialenosť. Závit na filter v prednej časti objektívu sa neotáča, čo je výhoda pri používaní polarizačného filtra.

Ďalšie informácie

Buďte blízko, aj keď ste ďaleko

Stredná telefotografická zaostrovacia vzdialenosť tohto objektívu je ideálna na zväčšenie v režime makro a uľahčuje zachytenie úžasných makrozáberov hmyzu a iných objektov, ku ktorým sa nemôžete bezprostredne priblížiť.

Jedinečný pre videá aj fotografie

Požiadavky na objektív pri zázname videa sú v niektorých ohľadoch ešte vyššie ako pri snímaní fotografií. Spoločnosť Sony ide ešte ďalej s cieľom zabezpečiť, aby objektívy, ktoré sa použijú na fotoaparátoch schopných zaznamenávať video, poskytovali potrebný výkon. Pre záznam videa sú napríklad mimoriadne dôležité minimálny zvuk pri zaostrení a tichá prevádzka.

Obrázok – FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Spoľahlivý a praktický v každých podmienkach

Dizajn chrániaci objektív pred preniknutím prachu a vlhkosti zabezpečuje spoľahlivú prevádzku v najrôznejších podmienkach.

Ďalšie informácie