FE 85 mm F1,4 GM

Úplné špecifikácie a funkcie

SEL85F14GM

MOC

1 949,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony E-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
85 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
127,5 mm
Skupiny/prvky objektívu
8/11
Uhol zobrazenia (35 mm)
29°
Uhol zobrazenia (APS-C)
19°
Maximálna clona (F)
1,4
Minimálna clona (F)
16
Lamely clony
11
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
AF 0,85 m, MF 0,8 m
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,12 x
Priemer filtra (mm)
77 mm

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
89,5 x 107,5 mm
Hmotnosť
820 g

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo (ALC-SH142)
  • Predný kryt objektívu (ALC-F77S)
  • Zadný kryt objektívu (ALC-R1EM)
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Nová dimenzia snímania portrétov

Nová dimenzia snímania portrétov

V sérii G Master sa použila najpokročilejšia dostupná technológia, ktorá ešte zvýšila výkon povestných objektívov G Lens od spoločnosti Sony. Tento model v sebe spája zdokonalené rozostrenie (bokeh) objektívu G Lens a novú úroveň rozlíšenia do skutočne mimoriadneho objektívu na snímanie portrétov, ktorý dokonale využije potenciál súčasných aj budúcich tiel fotoaparátov s vysokým rozlíšením.

Mimoriadne rozlíšenie a rozostrenie pozadia

Mimoriadne rozlíšenie a rozostrenie pozadia

Jedinečné rozlíšenie dokonca aj pri maximálnej clone F1,4 vykresľuje objekt v pôsobivej kvalite. Pri nádhernom plynulom rozostrení (bokeh) sa pozadie rozplýva v umeleckej perspektíve s prirodzenými farbami a zvýraznením. Táto zriedkavá kombinácia, ktorú čiastočne priniesla nová technológia s prvkom XA, otvára nové pohľady na vizuálne vyjadrenie.

Ďalšie informácie

Prirodzené snímky bez neprirodzených farieb

Prirodzené snímky s lahodiacimi farbami

Chromatická aberácia môže znížiť kvalitu rozlíšenia aj rozostrenia Tri prvky zo skla ED (nízke rozptýlenie) výrazne prispievajú k mimoriadnemu optickému výkonu tohto objektívu a zachovaniu axiálnej chromatickej aberácie pod kontrolou, pričom sa maximalizuje čistota aj prirodzený vzhľad farieb nádherného rozostrenie pozadia.

Ďalšie informácie

Pôsobivá presnosť AF s dvoma snímačmi

Pôsobivá presnosť AF s dvoma snímačmi

Okrem bežného snímača otočenia druhý snímač zaznamenáva polohu skupiny šošoviek pri zaostrovaní. Tento systém s dvoma snímačmi dosahuje mimoriadne vysokú presnosť zaostrovania, ktorá je potrebná na úplné využitie potenciálu vysokého rozlíšenia pokročilých fotoaparátov. Kruhový ultrazvukový motorček RDSSM zabezpečuje požadovaný výkon a rýchlosť.

Ďalšie informácie

11 lamiel pre okúzľujúce rozostrenie

11 lamiel pre okúzľujúce rozostrenie

Kruhová clona od spoločnosti Sony sa obvykle skladá z 9 lamiel. Toto je prvý objektív α, ktorý má kruhovú clonu s 11 lamelami, vďaka čomu dosahuje rozostrenie (bokeh) novej kvality s plynulými prechodmi a prirodzeným zvýraznením.

Ďalšie informácie

Ilustrácia vysvetľujúca štruktúru povrchovej vrstvy Nano AR

Výnimočná čistota a kontrast

Pokročilá technológia vrstvy Nano AR vytvára na objektíve povrchovú úpravu s presne definovanou pravidelnou nanoštruktúrou účinne potláčajúcou odrazy, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce osvetlenie alebo zdvojovanie obrazu, vďaka čomu výrazne zvyšuje čistotu, kontrast a celkovú kvalitu obrazu. (1. Vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenesené svetlo)

Ďalšie informácie

Praktické ovládanie zaostrovania

Praktické ovládanie zaostrovania

Či záber získate alebo o neho prídete môžu závisieť od schopnosti reagovať na rýchlo sa meniacu situáciu pri snímaní. Prepínač režimu manuálneho a automatického zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia sú jednoducho dostupné a umožňujú praktické, profesionálne ovládanie pri snímaní celého radu objektov a prostredí.

Jednoduché vypnutie počuteľného nastavenia pri snímaní videí

Jednoduché vypnutie počuteľného nastavenia pri snímaní videí

Kým fotografi obvykle uprednostňujú dotykovú spätnú väzbu s počuteľným zastavením na jednotlivých hodnotách na prstenci clony, tí, ktorí snímajú videá, preferujú plynulú, tichú prevádzku clony bez počuteľného nastavenia hodnôt. Počuteľné nastavenie hodnôt na tomto prstenci clony je možné jednoducho zapnúť alebo vypnúť, podľa toho, či snímate fotografie alebo videá.

Ďalšie informácie

Zaistenie a uvoľnenie tienidla

Zaistenie a uvoľnenie tienidla

Mechanizmus na zaistenie tienidla bráni náhodnému odpojeniu tienidla pri presune na iné miesto a pomocou tlačidla na uvoľnenie tienidla ho kedykoľvek jednoducho odoberiete a vymeníte podľa potreby.

Vysoká spoľahlivosť v náročných podmienkach

Vysoká spoľahlivosť v náročných podmienkach

Okrem bežnej ochrany pred prachom a vlhkosťou bolo pridané ďalšie tesnenie na spojení objektívu a tela fotoaparátu, čím sa ďalej zvýšila ochrana a spoľahlivosť v náročných podmienkach. Snímajte s istotou aj pri miernom daždi alebo vetre.

Ďalšie informácie