FE 70 - 200 MM F2,8 GM OSS

Úplné špecifikácie a funkcie

SEL70200GM

MOC

3 161,10 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony E-mount
Formát
35 mm Full-frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
70 - 200 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
105 - 300 mm
Skupiny/prvky objektívu
18/23
Uhol zobrazenia (35 mm)
34° - 12° 30'
Uhol zobrazenia (APS-C)
23° - 8°
Maximálna clona (F)
2,8
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
11
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,96 m
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,25x
Priemer filtra (mm)
77 mm
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
Áno
Kompatibilita telekonvertora (x1,4)
Áno
Kompatibilita telekonvertora (x2,0)
Áno

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (Š x V x H)
88,0 x 200 mm
Hmotnosť
1 480 g (bez držiaka statívu)

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo (ALC-SH145), predný kryt objektívu (ALC-F77S), zadný kryt objektívu (ALC-R1EM), puzdro, držiak statívu
Placeholder

Funkcie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Bezkonkurenčný transfokačný teleobjektív F2,8

V sérii G Master sa použila najpokročilejšia dostupná technológia, ktorá ešte zvýšila výkon povestných objektívov G Lens od spoločnosti Sony. V tomto modeli sa spája zdokonalené rozostrenie objektívov G Lens s novou úrovňou rozlíšenia pri jedinečnej telefotografickej transfokácii s konštantnou clonou F2,8, ktorá umožňuje bezkonkurenčné vykresľovanie, rýchle automatické zaostrovanie a výnimočný výkon pri stabilizácii obrazu.

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Nádherné detaily a bokeh s jedným objektívom

Tento objektív špecificky vytvorený na spracovanie priestorových frekvencií s jedinečným kontrastom obsahuje tri asférické prvky vrátane jedného dvojstranného a jedného novo vyvinutého prvku XA (mimoriadne asférického) s presnosťou povrchu 0,01 mikrónu na účinnú reguláciu aberácie s cieľom dosiahnuť prekvapujúce rozlíšenie a pôsobivé rozostrenie.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Prirodzené snímky bez neprirodzených farieb

Chromatická aberácia, ktorá môže byť problémom v telefotografických objektívoch, je dôsledne potlačená pomocou štyroch prvkov zo skla ED (s nízkym rozptýlením) a dvoch prvkov zo skla Super ED. Rozmazanie farebných okrajov je potlačené, takže môžete objekty nasnímať maximálne ostro.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Ďalšie zdokonalenie bodového automatického zaostrovania videa

Bilineárny motorček systému zaostrovania umožňuje flexibilné ovládanie detekcie kontrastu pri automatickom zaostrovaní pri snímaní videa. Optický systém účinne minimalizuje zmeny kompozície pri zaostrovaní a tichá prevádzka mechaniky ešte zdokonaľuje zaostrovanie, ktoré je ideálne na snímanie videí aj fotografií.

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Špičkový výkon pri snímaní zblízka

Špičkový výkon pri snímaní zblízka s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,96 m a 0,25x maximálnym zväčšením je ideálny na snímanie portrétov, telefotografických makrozáberov a pod. K zdokonaleniu prispievajú prvky zo skla ED a pohyblivý mechanizmus zaostrenia na ovládanie aberácie, ktorá môže spôsobovať problémy pri snímaní zblízka.

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Rýchle automatické zaostrovanie optimalizované pre fotografie aj video

Dve skupiny ťažkých zaostrovacích prvkov rýchlo a presne ovládajú samostatné motorčeky: výkonný kruhový ultrazvukový motorček RDSSM (Ring Drive Super Sonic wave Motor) pre prednú skupinu a bilineárny motorček pre zadnú skupinu. Vyššia presnosť umiestnenia využíva spätnú väzbu v reálnom čase z viacerých snímačov polohy, ktoré umožňujú bez obmedzení využívať systém automatického zaostrovania fotoaparátu.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Výnimočná čistota a kontrast

Pokročilá technológia vrstvy Nano AR vytvára na objektíve povrchovú úpravu s presne definovanou pravidelnou nanoštruktúrou účinne potláčajúcou odrazy, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce osvetlenie alebo zdvojovanie obrazu, vďaka čomu výrazne zvyšuje čistotu, kontrast a celkovú kvalitu obrazu. (1. Vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenesené svetlo)

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Prevádzka a spoľahlivosť optimalizované pre prácu v teréne

Pevná konštrukcia s konštantnou dĺžkou objektívu pri zaostrovaní a transfokácii umožňuje jedinečnú manipuláciu v širokom rozsahu situácií pri snímaní. Tlačidlá na podržanie zaostrenia podržia bod zaostrenia aj počas priebežného automatického zaostrovania a pomocou prepínača obmedzeniu rozsahu zaostrenia môžete nastaviť rozsah zaostrovacej vzdialenosti v záujme dosiahnutia maximálnej rýchlosti automatického zaostrovania.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

11 lamiel pre okúzľujúce rozostrenie

Kruhový dizajn clony od spoločnosti Sony tradične využíva až 9 lamiel, ale tento objektív má kruhovú clonu s až 11 lamelami, ktorá posúva kvalitu rozostrenia pozadia na novú úroveň s plynulými prechodmi a prirodzeným zvýraznením.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Stabilizované pre ostré snímky bez chvenia

Vysokovýkonná stabilizácia obrazu je zabudovaná priamo do objektívu, vďaka čomu je obraz širokého radu objektov ostrý, bez rozmazania. Veľký stabilizovaný objektív poháňa lineárny motorček, ktorý zabezpečuje rýchlu a presnú stabilizáciu. Stabilizácia obrazu v piatich osiach je dostupná pri používaní fotoaparátov série α so zabudovanou stabilizáciou obrazu.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Stabilné aj pri panorámovaní

Objektív SEL70200GM umožňuje prepnúť na režim stabilizácie MODE 2, ktorá umožňuje využitie stabilizácie obrazu pri panorámovaní s cieľom dosiahnuť vyššiu výraznosť a čistotu a využiť všetky výhody systému zabudovanej stabilizácie v čo najširšom rade situácií pri snímaní.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Odnímateľný otočný držiak statívu

Tento praktický držiak statívu umožňuje rýchle odobratie fotoaparátu zo statívu v situáciách snímania, v ktorých je potrebné rýchla reakcia bez statívu. Má aj otočný mechanizmus, ktorý umožňuje rýchlu zmenu orientácie na šírku na orientáciu na výšku. Uzamykateľný mechanizmus zabraňuje náhodnému odpojeniu 

Obrázok – FE 70 - 200 mm F2,8 GM OSS

Vysoká spoľahlivosť v náročných podmienkach

Odolnosť voči prachu a vlhkosti a fluórová vrstva na prednom prvku zabezpečujú vyššiu ochranu a spoľahlivú prevádzku v náročných prostrediach.

Ďalšie informácie