FE 70 – 200 MM F4 G OSS

Úplné špecifikácie a funkcie

SEL70200G

MOC

1 755,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony E-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
70 - 200 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
105 - 300 mm
Skupiny/prvky objektívu
15/21
Uhol zobrazenia (35 mm)
34° - 12°
Uhol zobrazenia (APS-C)
22° - 8°
Maximálna clona (F)
4
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
1 - 1,5 m (AF)/1 - 1,35 m (MF) (3,28 - 4,93 stopy (AF)/3,28 - 4,43 stopy (MF))
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,13x
Priemer filtra (mm)
72 mm
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
Stabilizácia Optical SteadyShot

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (Š x V x H)
80 x 175 mm (3 - 1/4 x 7 palcov)
Hmotnosť
840 g (29,7 unce) (bez držiaka statívu)

Poznámky pod čiarou

*
Výrazy „ohnisková dĺžka ekvivalentná 35 mm (APS-C)“ a „zorný uhol (APS-C)“ sa vzťahujú na digitálne fotoaparáty s vymeniteľným objektívom s obrazovými snímačmi typu APS-C.

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo objektívu (ALC-SH133: okrúhly tvar, bajonetový typ)
  • Predný kryt objektívu
  • Zadný kryt objektívu
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Jedinečné obrazové podanie objektívu G Lens

Moderná optika v kompaktnom, ľahkom objektíve s konštantnou maximálnou clonou F4 ponúka pôsobivú kvalitu obrazu, ktorou sú známe objektívy radu G Lens. Objektívy G Lens sú vyrobené v rámci presných tolerancií a jednotlivo testované, vďaka čomu každý z nich spĺňa rovnaké normy kvality obrazu a tvorivého ovládania.

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Optimálna ostrosť a efekt bokeh v jednom objektíve

Presnosť pokročilých asférických prvkov AA, jedinečné sklo ED a povrchová vrstva Nano AR spolu tvoria pokročilú optiku zabezpečujúcu vysoké rozlíšenie po celej ploche snímky pri každej ohniskovej vzdialenosti. Kruhová clona s 9 lamelami rozširuje výrazové možnosti objektívu a vytvára mimoriadne pôsobivé rozostrenie pozadia (bokeh) s prirodzeným podaním.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Mobilita vďaka nízkej hmotnosti a plynulé ovládanie

Tento kompaktný a ľahký transfokačný objektív Full Frame s objímkou E-mount ponúka maximálnu mobilitu a jedinečnú vyváženosť pri použití s fotoaparátmi série α7. Ďalšou výhodou je vnútorné zaostrovanie, pri ktorom sa zachováva konštantná dĺžka objektívu, čo umožňuje lepšiu manipuláciu. Všetky ovládacie prvky vrátane prepínačov na podržanie zaostrenia a obmedzenie jeho rozsahu umožňujú intuitívne ovládanie, takže používateľ sa môže sústrediť na svoj záber.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Vždy ostré a čisté

Zabudované optická stabilizácia Optical SteadyShot kompenzuje chvenie fotoaparátu, ktoré môže spôsobiť rozmazanie snímok pri snímaní bez statívu. Ľahšie nasnímate ostré a čisté telefotografické snímky a pri snímaní v interiéri pri slabom osvetlení osvetlenie nemusíte zvyšovať citlivosť ISO a riskovať tak zvýšenie šumu.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Režimy na snímanie panorámy

Prvý prepínač režimu stabilizácie obrazu na objektíve G Lens umožňuje prepnúť do režimu panorámy, v ktorom zostáva optická stabilizácia Optical SteadyShot aktívna aj pri panoramatickom pohybe. Vďaka tomu môžete nasnímať dynamické horizontálne panorámy s efektívnym potlačením rozmazania spôsobeného chvením v ostatných osiach.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Konštantná maximálna clona F4

Konštantná clona F4 v rámci celého rozsahu 70 – 200 mm znamená, že môžete meniť transfokáciu a kompozíciu podľa potreby bez toho, aby ste museli myslieť na zmenu nastavenia expozície.

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Duálne lineárne motorčeky

Rýchle a presné zaostrovanie vďaka duálnym lineárnym motorčekom. Tichý a plynulý pohyb sa dokonale hodí na snímanie videí, rýchlych akcií alebo pri rýchlej a častej zmene zaostrenia. Použitím internej skupiny zaostrovacích prvkov namiesto pohyblivého predného prvku objektívu sme dosiahli kompaktný dizajn, ktorý umožňuje optimálne využitie príslušenstva, napríklad tienidiel objektívu a polarizačných filtrov.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Vrstva Nano AR

Povrchová vrstva tohto objektívu umožňuje presný prenos svetla a zároveň potláča nežiaduce odlesky, odrazy a zdvojovanie obrazu. Zachytené snímky tak získavajú lepší kontrast, jas a celkovo vyššiu kvalitu obrazu. (1. Vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenesené svetlo)

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

9-lamelová kruhová clona

Jedinečné kruhové prevedenie zložené z 9 lamiel umožňuje zachovať takmer dokonalý kruhový tvar clony aj pri korekcii o dva stupne. Môžete tak na fotografiách dosiahnuť plynulejšie a prirodzenejšie rozostrenie, vrátane umeleckého rozmazania nazývaného bokeh, a lepšie ovládať hĺbku poľa.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Spoľahlivý a praktický v každých podmienkach

Dizajn chrániaci objektív pred preniknutím prachu a vlhkosti zabezpečuje spoľahlivú prevádzku v najrôznejších podmienkach.

Ďalšie informácie