FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Úplné špecifikácie a funkcie

SEL2470GM

MOC

2 605,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony E-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
24 - 70 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
36 – 105 mm
Skupiny/prvky objektívu
13/18
Uhol zobrazenia (35 mm)
84° - 34°
Uhol zobrazenia (APS-C)
61° - 23°
Maximálna clona (F)
2,8
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,38 m
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,24 x
Priemer filtra (mm)
82 mm

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (Š x V x H)
87,6 x 136 mm
Hmotnosť
886 g

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo (ALC-SH141)
  • Predný kryt objektívu (ALC-F82S)
  • Zadný kryt objektívu (ALC-R1EM)
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Nová éra transfokačných objektívov

Nový transfokačný objektív vyrobený bez kompromisov v oblasti dizajnu alebo technológií má konštantnú clonu F2,8 a dokáže naplno využiť potenciál súčasných a budúcich fotoaparátov s vysokým rozlíšením. Tento bezkonkurenčný štandardný transfokačný objektív pokrýva ohniskovú vzdialenosť od 24 mm do 70 mm a je ideálnou voľbou tam, kde sa vyžaduje jedinečná kvalita obrazu pri snímaní portrétov, scenérií, momentiek a ďalších druhov snímok.

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Mimoriadne rozlíšenie a rozostrenie pozadia

Prvok objektívu XA (mimoriadne asférický) s výnimočnou presnosťou povrchu nielen prispieva k jedinečnému rozlíšeniu po celej ploche snímky a detailnosti v celom rozsahu transfokácie, ale zohráva kľúčovú úlohu aj pri dosahovaní plynulého, jemného rozostrenia pozadia (bokeh), ktoré môže byť účinným nástrojom fotografického vyjadrenia v celom rade situácií.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Prirodzené vykresľovanie a farby

Jeden prvok zo skla ED (nízke rozptýlenie) a jeden zo skla Super ED v optickej zostave, ktorá bola vytvorená podľa najvyšších noriem s cieľom dosiahnuť živý, prirodzený obraz bez neprirodzených farieb vďaka regulácii axiálnej a laterálnej chromatickej aberácie a maximalizácii subjektívneho rozlíšenia, ktoré vytvárajú pôsobivú štruktúru a detaily obrazu. 

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Jasný a svetelný transfokačný objektív s clonou F2,8 pri každej ohniskovej vzdialenosti

Konštantná maximálna clona F2,8 uľahčuje nemenné nastavenie expozície v celom rozsahu transfokácie pri snímaní pri slabom osvetlení alebo pri snímaní akčných scén a vysokou rýchlosťou uzávierky. Stála pôsobivá kvalita je zabezpečená pri každej clone alebo ohniskovej vzdialenosti

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Presné zaostrovanie jedinečnou rýchlosťou

Motorček Direct Drive SSM (DDSSM) ovláda objektívy s veľkou clonou s mimoriadne vysokou presnosťou pri zaostrovaní a minimalizuje neželané pohyby, kým systém pokročilého ovládania a zdokonalený algoritmus zvyšujú rýchlosť automatického zaostrovania. Motorček DDSSM pracuje plynulo a ticho, čo je výhodné pri snímaní videí aj fotografií.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

9-lamelová clona zvyšuje krásu rozostrenia pozadia

Pôsobivú krásu rozostrenia (bokeh) pomocou tohto objektívu ďalej zvyšuje 9-lamelová kruhová clona, ktorá vytvára nielen plynulý obraz, ale aj prirodzené zvýraznenie.

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Výnimočná čistota a kontrast

Originálna povrchová vrstva Nano AR od spoločnosti Sony potláča neželané odrazy, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce osvetlenie a zdvojovanie obrazu, najmä pri protisvetle. Výsledkom je konzistentne vysoký kontrast a čistota so sýtymi čiernymi odtieňmi v širokej škále situácií pri snímaní. (1. Vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenesené svetlo)

Ďalšie informácie

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Praktické ovládanie zaostrovania

Či záber získate alebo o neho prídete môžu závisieť od schopnosti reagovať na rýchlo sa meniacu situáciu pri snímaní. Prepínač režimu manuálneho a automatického zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia sú jednoducho dostupné a umožňujú praktické, profesionálne ovládanie pri snímaní celého radu objektov a prostredí. 

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Uzamknutie transfokácie zvyšuje prenosnosť

Transfokačné objektívy sa niekedy môžu počas prepravy vlastnou váhou vysunúť, čo môže zvyšovať riziko náhodného poškodenia. Prepínač uzamknutia transfokácie umožňuje jednoduché a bezpečné zaistenie mechanizmu transfokácie na bezpečnú a pohodlnú prepravu.

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Zaistenie a uvoľnenie tienidla

Mechanizmus na zaistenie tienidla bráni náhodnému odpojeniu tienidla pri presune na iné miesto a pomocou tlačidla na uvoľnenie tienidla ho kedykoľvek jednoducho odoberiete a vymeníte podľa potreby.

Obrázok – FE 24 - 70 mm F2,8 GM

Vysoká spoľahlivosť v náročných podmienkach

Využilo sa dôsledné tesnenie proti prachu a vlhkosti s cieľom zabezpečiť maximálnu ochranu a spoľahlivosť v náročnom prostredí. Snímajte s istotou aj pri miernom daždi alebo vetre.

Ďalšie informácie