MOC

369,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Obrázky – E 20 mm F2,8
Obrázky – E 20 mm F2,8
Kompaktný širokouhlý pevný objektív

Pevný širokouhlý objektív E 20 mm F2,8 (SEL20F28)

Či už snímate fotografie alebo videá, tento štíhly (20,4 mm), ľahký a plochý objektív ponúka výnimočný výkon. Môžete s ním snímať interiéry, prírodu, momentky a mnoho ďalšieho.

S fotoaparátmi α s objímkou E-mount od spoločnosti Sony ponúkajú objektívy APS-C s objímkou E-mount výkon veľkého fotoaparátu.

Kruhová clona pre plynulý efekt „bokeh“
Plynulé rozostrenie

Klasická viacuholníková clona je v prípade tohto objektívu nahradená kruhovou clonou zo 7 lamiel, ktorá zaručuje prirodzenejšie zaokrúhlené rozostrenie nazývané aj „bokeh“.

Zdokonalený optický výkon

Optický výkon zdokonaľujú aj asférické prvky objektívu, ktoré zachovávajú vysoký kontrast (dokonca aj pri široko otvorenej clone) a minimalizujú skreslenie a plochosť kompozície obrazu.

Pohotové zaostrenie

Vďaka mechanizmu zadného zaostrenia sa prstenec objektívu nehýbe, čo prináša kompaktnejší dizajn, rýchlejšie automatické zaostrenie a menšie minimálne vzdialenosti zaostrenia.

Ilustrácia znázorňujúca konfiguráciu objektívu
Konfigurácia objektívu

Pôsobivý optický výkon fotoaparátov od spoločnosti Sony a presnosť, ktorá sa postará o univerzálnosť a spoľahlivosť pri mnohých použitiach.
[1] Asférický objektív

Funkcia MTF (Modulation Transfer Function) modelu SEL20F28
Graf MTF

MTF (Modulation Transfer Function) odráža schopnosť objektívu reprodukovať jemné detaily: meria sa ako stupeň kontrastu medzi čiarami s malým rozstupom.
[1] Kontrast (%)  [2] Vzdialenosť od optického stredu objektívu (mm)  [3] Maximálna clona  [4] Clona F8  [5] Priestorová frekvencia  [6] 10 párov čiar/mm  [7] 30 párov čiar/mm  [8] Radiálne hodnoty  [9] Tangenciálne hodnoty

Pri revízii stránky boli vykonané tieto opravy: Fotoaparáty s objímkou E-mount od spoločnosti Sony boli chybne označené ako vybavené technológiou SteadyShot. Táto informácia bola odstránená.

Špecifikácie a funkcie

  • Mimoriadne štíhly (20,4 mm) a ľahký, s kovovou povrchovou úpravou

  • Asférické prvky fotoaparátu znižujú skreslenie a aberáciu

  • Kruhová clona pre atraktívny efekt rozostrenia

  • Plynulé a tiché automatické zaostrenie

  • Ekvivalent ohniskovej vzdialenosti fotoaparátu APS-C 30 mm

Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,2 m (0,66 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,12x
Priemer filtra (mm)
49 mm
Hmotnosť
69 g (2,4 unce)

Čo sa nachádza v balení

Tienidlo objektívu (ALC-SH113: v tvare krytu), Predný kryt objektívu, Zadný kryt objektívu

Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí