MOC

289,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Obrázky – E 16 mm F2,8
Ľahký objektív s nízkym profilom na každodenné použitie

Širokouhlý objektív E 16 mm F2,8 (SEL16F28)

Model SEL16F28 je kombináciou štíhleho prevedenia so širokouhlým formátom 16 mm a veľkou max. clonou F2,8. Tento objektív je ideálny rovnako na snímanie stiesnených priestorov, ako aj na zachytenie majestátnej scenérie.

S fotoaparátmi α s objímkou E-mount od spoločnosti Sony ponúkajú objektívy APS-C s objímkou E-mount výkon veľkého fotoaparátu.

Kruhová clona pre plynulý efekt „bokeh“
Plynulé rozostrenie

Klasická viacuholníková clona je v prípade tohto objektívu nahradená kruhovou clonou zo 7 lamiel, ktorá zaručuje prirodzenejšie zaokrúhlené rozostrenie nazývané aj „bokeh“.

Pohotové zaostrenie

Vďaka mechanizmu vnútorného zaostrenia sa prstenec objektívu nehýbe, čo prináša kompaktnejší dizajn, rýchlejšie automatické zaostrenie a menšie minimálne vzdialenosti zaostrenia.

Zdokonalený optický výkon

Optický výkon zdokonaľujú aj asférické prvky objektívu, ktoré zachovávajú vysoký kontrast (dokonca aj pri široko otvorenej clone) a minimalizujú skreslenie a plochosť kompozície obrazu.

Ilustrácia znázorňujúca konfiguráciu objektívu
Konfigurácia objektívu

[1] Asférický objektív

Funkcia MTF (Modulation Transfer Function) modelu SEL16F28
Graf MTF

[1] Kontrast (%)  [2] Vzdialenosť od optického stredu objektívu (mm)  [3] Priestorová frekvencia  [4] 10 párov čiar/mm  [5] 30 párov čiar/mm  [6] Maximálna clona  [7] Clona F8  [8] Radiálne hodnoty  [9] Tangenciálne hodnoty

Pri revízii stránky boli vykonané tieto opravy: Fotoaparáty s objímkou E-mount od spoločnosti Sony boli chybne označené ako vybavené technológiou SteadyShot. Táto informácia bola odstránená.

Špecifikácie a funkcie

  • Mimoriadne štíhly (22,5 mm) a ľahký dizajn

  • Kvalitná hliníková povrchová úprava

  • Vysokovýkonná optika s asférickými prvkami objektívu

  • Ideálny na snímanie fotografií aj videí

  • Ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 35 mm: 24 mm

Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,24 m (0,8 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,078x
Priemer filtra (mm)
49 mm
Hmotnosť
67 g (2,4 unce)

Čo sa nachádza v balení

Predný kryt objektívu, Zadný kryt objektívu

Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí