PLANAR T* 85 MM F1,4 ZA

Úplné špecifikácie a funkcie

SAL85F14Z

MOC

1 685,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony A-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
85 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
127,5 mm
Skupiny/prvky objektívu
7/8
Uhol zobrazenia (35 mm)
29°
Uhol zobrazenia (APS-C)
19°
Maximálna clona (F)
1,4
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,85 m
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,13x
Priemer filtra (mm)
72 mm
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
- (zabudované v tele)

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
81 x 75 mm (3 - 1/4 x 2 - 7/8 palca)
Hmotnosť
640 g (22,6 unce)

Poznámky pod čiarou

*
Výrazy „ohnisková dĺžka ekvivalentná 35 mm (APS-C)“ a „zorný uhol (APS-C)“ sa vzťahujú na digitálne fotoaparáty s vymeniteľným objektívom s obrazovými snímačmi typu APS-C.

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo objektívu (ALC-SH0002: okrúhly tvar, bajonetový typ)
  • Predný kryt objektívu
  • Zadný kryt objektívu
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Obrázok – Planar T* 85 mm F1,4 ZA

Spoľahlivá kvalita značky ZEISS pri každej clone

Tento mimoriadny objektív ponúka prirodzenú reprodukciu s jedinečnou ostrosťou a kontrastom a sýtymi čiernymi odtieňmi od najširšej clony F1,4 až po minimálnu hodnotu. Dizajn ZEISS Planar minimalizuje aj skreslenie a aberáciu, takže tvary, farby a jemné odtiene sa reprodukujú mimoriadne realisticky.

Obrázok – Planar T* 85 mm F1,4 ZA

Portréty, ktoré si ľudia zamilujú

Objektív ZEISS Planar pre digitálne fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi je model novej generácie, ktorý umožňuje snímanie jedinečných portrétov z pohodlnej vzdialenosti od snímanej osoby a súčasne vytvára dokonale čistý obraz a plynulé, prirodzené rozostrenie (bokeh), ktoré dodá vašim portrétom hĺbku.

Obrázok – Planar T* 85 mm F1,4 ZA

Jemné plynulé rozostrenie zvýrazňuje objekty

Kvalita značky ZEISS zahŕňa výnimočnú čistotu a nádherné rozostrenie pozadia (bokeh), ktoré ešte viac zvýrazní zaostrené objekty. Kruhová clona s 9 lamelami v kombinácii s maximálnou clonou objektívu F1,4 vytvára nádherne plynulé rozostrenie pozadia (bokeh) s prirodzeným zvýraznením podľa potreby.

Obrázok – Planar T* 85 mm F1,4 ZA

Jednoduché a spoľahlivé zaostrovanie a ovládanie

Manipuláciu uľahčuje tlačidlo na podržanie zaostrenia priamo na prstenci objektívu, ktoré umožňuje pohodlné ovládanie uzamknutia zaostrenia končekmi prstov, a široký zaostrovací krúžok na jednoduché a pohodlné ovládanie. Ovládanie uľahčuje aj skutočnosť, že zaostrovací krúžok sa počas automatického zaostrovania nepohybuje.

Obrázok – Planar T* 85 mm F1,4 ZA

Čisté snímky pri slabom osvetlení

Model SAL85F14Z s veľkou maximálnou clonou F1,4 je jedinečný model na snímanie bez statívu pri slabom osvetlení. Schopnosť snímať pri slabom osvetlení je ešte výraznejšia pri použití fotoaparátu so stabilizáciou SteadyShot INSIDE - zabudovaným systémom stabilizácie obrazu, ktorá účinne kompenzuje chvenie fotoaparátu v širokom rade situácií pri snímaní.

Obrázok – Planar T* 85 mm F1,4 ZA

Vrstva Zeiss T*

Objektívy ZEISS sú známe pre ich vynikajúcu reprodukciu farby a kontrastu. Vrstva ZEISS T* je dôležitým faktorom, ktorý prispieva k efektívnemu potlačeniu neželaných odrazov, ktoré môžu zhoršiť celkovú kvalitu obrazu. Zníženie nežiaduceho osvetlenia a zdvojenia obrazu umožňuje dosiahnuť lepšiu farbu a kontrast a hlboký, trojrozmerný efekt.