500 MM F4 G SSM

Úplné špecifikácie a funkcie

SAL500F40G

MOC

15 275,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony A-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
500 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
750 mm
Skupiny/prvky objektívu
10/11
Uhol zobrazenia (35 mm)
Uhol zobrazenia (APS-C)
3° 10'
Maximálna clona (F)
4
Minimálna clona (F)
32
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
4 m (13,2 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,135x
Priemer filtra (mm)
42 mm (len jedna možnosť)
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
- (zabudované v tele)
Kompatibilita telekonvertora (x1,4)
Kompatibilné
Kompatibilita telekonvertora (x2,0)
Kompatibilné v režime manuálneho zaostrovania

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
140 x 367,5 mm (5 - 5/8 x 14 - 1/2 palca)
Hmotnosť
3 460 g (122 uncí) (bez držiaka statívu)

Poznámky pod čiarou

*
Výrazy „ohnisková dĺžka ekvivalentná 35 mm (APS-C)“ a „zorný uhol (APS-C)“ sa vzťahujú na digitálne fotoaparáty s vymeniteľným objektívom s obrazovými snímačmi typu APS-C.

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo objektívu (ALC-SH118: okrúhly tvar, s príchytkou)
  • Predný kryt objektívu
  • Zadný kryt objektívu
  • pevné puzdro
  • Remienok objektívu
  • Zasúvací kruhový polarizačný filter
Placeholder

Funkcie

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Plná podpora snímačov s vysokým počtom pixelov

Súčasné obrazové snímače dosahujú rozlíšenie a celkovú kvalitu obrazu, ktorá môže konkurovať filmu, a tento objektív ponúka výkon umožňujúci využiť všetky výhody tejto presnosti zobrazenia. Najmodernejšia technológia objektívov G Lens v spojení s vylepšeným dizajnom predstavuje vrchol výkonu a ovládateľnosti objektívov α.

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Čisté snímky s ostrým kontrastom

Presný optický dizajn je doplnený povrchovou vrstvou objektívu Nano AR od spoločnosti Sony s presne definovanou pravidelnou nanoštruktúrou, ktorá efektívne potláča odrazy spôsobujúce nežiaduce osvetlenie alebo zdvojovanie obrazu. Celkovým výsledkom je najvyššia čistota a kontrast, ku ktorým sa pridáva aj úžasné rozlíšenie.

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Ostrosť po celej ploche obrazu

Tri prvky zo sklad ED (s maximálne nízkym rozptýlením) s moderným optickým dizajnom minimalizujú aberáciu a dosahujú výnimočnú ostrosť obrazu v celej jeho šírke a vytvárajú jedinečnú kombináciu vysokého rozlíšenia a jedinečného kontrastu v zaostrených oblastiach s nádherne plynulým rozostrením pozadia (bokeh), ktoré môže zvýrazniť objekt a vytvoriť hlboký priestorový dojem.

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Rýchlejšie sledovanie a lepšia odozva

Systém motorčeka automatického zaostrovania SSM od spoločnosti Sony zabezpečuje výnimočne plynulú a tichú prevádzku. Nový obvod pohonu LSI dosahuje novú úroveň výkonnosti s výrazne rýchlejším sledovaním objektu pri automatickom zaostrovaní ako pri predchádzajúcich modeloch a s vyššou citlivosťou motorčeka SSM.

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Zaostrovací motorček SSM (Super Sonic wave Motor)

Systém SSM (Super Sonic wave Motor) je piezoelektrický motorček, ktorý prispieva k plynulej a tichej prevádzke automatického zaostrovania. Vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach umožňuje okamžitú odozvu pri spustení a zastavení a tiež presné umiestnenie. Pre fotografa to znamená rýchle, tiché a presné zaostrovanie.

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Odolnosť voči prachu a vlhkosti

Niektoré z najúžasnejších snímok sú nasnímané v náročnom prostredí. Dizajn odolný proti prachu a vlhkosti umožňuje spoľahlivú prevádzku objektívu v mierne vlhkých alebo prašných podmienkach, takže môžete snímať jedinečné zábery s istotou, nech ste kdekoľvek.

Obrázok – 500 mm F 4 G SSM

Lepšia manipulácia a ovládanie

Štyri tlačidlá na podržanie zaostrenia umiestnené okolo prstenca objektívu sú ľahko dostupné bez ohľadu na spôsob držania fotoaparátu. Dôraz, ktorý kladie spoločnosť Sony na jednoduchosť ovládania, je viditeľný najmä v duálnych režimoch DMF (Direct Manual Focus), na prepínači rozsahu zaostrenia a pri funkcii na meranie vzdialenosti objektu pred zaostrením.

Tienidlo objektívu z uhlíkového vlákna

Tienidlo je dôležitou súčasťou optiky objektívu a jeho používanie pri snímaní je nevyhnutné na dosiahnutie optimálnych výsledkov. Objektív sa dodáva spolu s tienidlom z uhlíkových vláken, ktoré je ľahké a potiahnuté zamatovými vláknami, vďaka čomu efektívne absorbuje nadbytočné svetlo.

Prevedenie odolné voči vplyvom počasia spolu s tesniacimi prvkami slúži ako ochrana pred vplyvom prachu a vlhkosti, ideálne pre použitie s modelmi SLT-A77 a SLT-A99