VARIO-SONNAR® T* 24 - 70 MM F2,8 ZA SSM II

Úplné špecifikácie a funkcie

SAL2470Z2

MOC

2 555,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony A-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
24 - 70 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
36 - 105 mm
Skupiny/prvky objektívu
13/17
Uhol zobrazenia (35 mm)
84° - 34°
Uhol zobrazenia (APS-C)
61° - 23°
Maximálna clona (F)
2,8
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,34 m (1,12 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,25x
Priemer filtra (mm)
77 mm
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
- (zabudované v tele)

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
83 x 111 mm (3 - 3/8 x 4 - 3/8 palca)
Hmotnosť
974 g (34,4 unce)

Poznámky pod čiarou

*
Výrazy „ohnisková dĺžka ekvivalentná 35 mm (APS-C)“ a „zorný uhol (APS-C)“ sa vzťahujú na digitálne fotoaparáty s vymeniteľným objektívom s obrazovými snímačmi typu APS-C.

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo objektívu (ALC-SH101: v tvare kvetu, bajonetový typ)
  • Predný kryt objektívu
  • Zadný kryt objektívu
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Kvalita pevného objektívu s praktickou transfokáciou

Objektív Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II má dva asférické prvky a dva prvky zo skla ED (s maximálne nízkym rozptýlením) s presným optickým dizajnom s jedinečným rozlíšením a kontrastom. Základný optický dizajn je rovnaký ako pri pôvodnej verzii, vzhľadom k čomu sa z hľadiska kvality obrazu vo všeobecnosti považuje skôr za pevný než za transfokačný objektív.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Asférické prvky zvyšujú výkon

Výroba asférických prvkov objektívu je náročnejšia ako výroba jednoduchých sférických typov, ale pri správnom prevedení dokážu znížiť široký rad optických aberácií na mimoriadne nízku úroveň. Tento objektív obsahuje dva asférické prvky, ktoré prispievajú k mimoriadnemu celkovému optickému výkonu.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Sklo ED potláča chromatickú aberáciu

Tento objektív obsahuje dva prvky zo skla ED (s nízkym rozptýlením), ktoré výrazne redukujú chromatickú aberáciu, najmä pri väčšej ohniskovej vzdialenosti. Umožňujú dosiahnutie jedinečného kontrastu po celej ploche snímky, dokonca aj pri nastavení vysokej clony.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Nádherné výsledky pri slabom osvetlení

Jasná konštantná maximálna clona F2,8 v celom rozsahu transfokácie znamená konzistentné nastavenie expozície pri každej ohniskovej vzdialenosti a lepší výkon pri slabom osvetlení. Nemusíte si robiť starosti so zmenou expozície v súvislosti s clonou pri transfokácii a môžete získať jedinečné snímky aj pri snímaní bez statívu v interiéri alebo v ďalších podmienkach so slabým osvetlením.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Plynulé, tiché zaostrovanie s motorčekom SSM

Motorček SSM (Super Sonic wave Motor) je piezoelektrický systém pohonu, ktorý v objektíve Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II spolupracuje s mechanizmom vnútorného zaostrovania a zabezpečuje plynulé, tiché automatické zaostrovanie bez rotácie predného prvku. Vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach umožňuje okamžitú odozvu pri spustení a zastavení a tiež presné umiestnenie.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Prepínač režimu zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia

Okrem všeobecne pohodlného umiestnenia a plynulej prevádzky všetkých ovládacích prvkov je na prstenci objektívu prepínač režimu zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia, ktoré zvyšujú praktickosť zaostrovania a ovládania.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Nižšie zdvojovanie obrazu zvyšuje jeho kvalitu

Povrchová vrstva ZEISS T* (T-star) zabezpečuje ešte vyššiu redukciu zdvojovania obrazu, a tým dosiahnutie novej úrovne už aj tak vysokej kvality obrazu.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Nádherný efekt rozostrenia pozadia

Kruhová clona s 9 lamelami v kombinácii s maximálnou clonou objektívu F2,8 vytvára nádherne plynulé rozostrenie pozadia (bokeh) s prirodzeným zvýraznením podľa potreby. Plynulé rozostrenie pozadia môže skutočne zvýrazniť snímaný objekt na snímkach s takmer trojrozmernou hĺbkou.

Schopnosť snímania zblízka

Objektív Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II dokáže zaostrovať už od vzdialenosti 34 centimetrov pri 0,25x zväčšení, čo umožňuje nasnímať malé objekty a detaily vo výnimočnej kvalite.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F2,8 ZA SSM II

Odolnosť voči prachu a vlhkosti

Niektoré z najúžasnejších snímok sú nasnímané v náročnom prostredí. Dizajn odolný proti prachu a vlhkosti umožňuje spoľahlivú prevádzku objektívu v mierne vlhkých alebo prašných podmienkach, takže môžete snímať jedinečné zábery s istotou, nech ste kdekoľvek.