VARIO-SONNAR® T* 16 - 35 MM F2,8 ZA SSM II

Úplné špecifikácie a funkcie

SAL1635Z2

MOC

2 755,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony A-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
16 - 35 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
24 – 52,5 mm
Skupiny/prvky objektívu
13/17
Uhol zobrazenia (35 mm)
107° - 63°
Uhol zobrazenia (APS-C)
83° - 44°
Maximálna clona (F)
2,8
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
9
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,28 m (0,92 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,24x
Priemer filtra (mm)
77 mm
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
- (zabudované v tele)

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
83 x 114 mm (3 - 3/8 x 4 - 1/2 palca)
Hmotnosť
872 g (30,8 unce)

Poznámky pod čiarou

*
Výrazy „ohnisková dĺžka ekvivalentná 35 mm (APS-C)“ a „zorný uhol (APS-C)“ sa vzťahujú na digitálne fotoaparáty s vymeniteľným objektívom s obrazovými snímačmi typu APS-C.

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo objektívu (ALC-SH106: v tvare kvetu, bajonetový typ)
  • Predný kryt objektívu
  • Zadný kryt objektívu
  • Puzdro
Placeholder

Funkcie

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Kvalita, ktorá zachytí aj jemné detaily

Tri asférické prvky, jeden prvok zo skla Super ED (s mimoriadne nízkym rozptýlením), jeden prvok zo skla ED (s nízkym rozptýlením) a presný optický dizajn vytvárajú rozlíšenie a kontrast charakteristické pre pevný objektív. Základný optický dizajn je rovnaký ako pri pôvodnej verzii, pričom vytvára mimoriadne širokouhlý obraz so skutočne minimálnym skreslením.

Asférické prvky zvyšujú výkon

Výroba asférických prvkov objektívu je náročnejšia ako výroba jednoduchých sférických typov, ale pri správnom prevedení dokážu znížiť široký rad optických aberácií na mimoriadne nízku úroveň. Tento objektív obsahuje tri asférické prvky, ktoré prispievajú k mimoriadnemu celkovému optickému výkonu.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Sklo Super ED a sklo ED znižujú aberáciu farieb

Tento objektív obsahuje jeden prvok zo skla Super ED (s mimoriadne nízkym rozptýlením) a jeden prvok zo skla ED (s nízkym rozptýlením), ktoré výrazne redukujú chromatickú aberáciu, najmä pri väčšej ohniskovej vzdialenosti. Sklo Super ED (s mimoriadne nízkym rozptýlením) zabezpečuje lepšiu kompenzáciu chromatickej aberácie, najmä pri dlhšej ohniskovej vzdialenosti.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Jasný a s vysokou svetelnosťou pre praktické širokouhlé snímanie

Jasná konštantná maximálna clona F2,8 v celom širokouhlom rozsahu transfokácie znamená konzistentné nastavenie expozície pri každej ohniskovej vzdialenosti a lepší výkon pri slabom osvetlení. Nemusíte si robiť starosti so zmenou expozície v súvislosti s clonou pri transfokácii a môžete získať jedinečné snímky aj pri snímaní bez statívu v interiéri alebo v ďalších podmienkach so slabým osvetlením.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Plynulé, tiché zaostrovanie s motorčekom SSM

Motorček SSM (Super Sonic wave Motor) je piezoelektrický systém pohonu, ktorý v objektíve Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II spolupracuje s mechanizmom vnútorného zaostrovania a zabezpečuje plynulé, tiché automatické zaostrovanie bez rotácie predného prvku. Vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach umožňuje okamžitú odozvu pri spustení a zastavení a tiež presné umiestnenie.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Prepínač režimu zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia

Okrem všeobecne pohodlného umiestnenia a plynulej prevádzky všetkých ovládacích prvkov je na prstenci objektívu prepínač režimu zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia, ktoré zvyšujú praktickosť zaostrovania a ovládania.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Nižšie zdvojovanie obrazu zvyšuje jeho kvalitu

Povrchová vrstva ZEISS T* (T-star) zabezpečuje ešte vyššiu redukciu zdvojovania obrazu, a tým dosiahnutie novej úrovne už aj tak vysokej kvality obrazu.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Nádherný efekt rozostrenia pozadia

Kruhová clona s 9 lamelami v kombinácii s maximálnou clonou objektívu F2,8 vytvára nádherne plynulé rozostrenie pozadia (bokeh) s prirodzeným zvýraznením podľa potreby. Plynulé rozostrenie pozadia môže skutočne zvýrazniť snímaný objekt na snímkach s takmer trojrozmernou hĺbkou.

Obrázok – Vario-Sonnar® T* 16 - 35 mm F2,8 ZA SSM II

Odolnosť voči prachu a vlhkosti

Niektoré z najúžasnejších snímok sú nasnímané v náročnom prostredí. Dizajn odolný proti prachu a vlhkosti umožňuje spoľahlivú prevádzku objektívu v mierne vlhkých alebo prašných podmienkach, takže môžete snímať jedinečné zábery s istotou, nech ste kdekoľvek.