MOC

1 999,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Obrázok produktu so zobrazením pohľadu spredu zľava na objektív
Obrázok produktu so zobrazením pohľadu zľava na objektív
Obrázok produktu so zobrazením pohľadu zhora na objektív
Obrázok produktu so zobrazením pohľadu sprava na objektív
Obrázok produktu so zobrazením pohľadu spredu zľava na objektív s tienidlom objektívu
Obrázok produktu so zobrazením objektívu namontovaného na modeli ILCE-7M4
Kompaktný transfokačný teleobjektív s vysokým rozlíšením

Naša najpokročilejšia technológia objektívu prichádza v kompaktnom 70 – 200 mm F4 transfokačnom teleobjektíve G Lens™ s nízkou hmotnosťou, ktorý prináša vynikajúci optický výkon s automatickým zaostrovaním a možnosť polovičného makra v celom rozsahu transfokácie. Vďaka pôsobivej manipulácii a mobilite je skvelou voľbou pre širokú škálu používania pri fotení a nahrávaní videozáznamu.

Missing Video data!

Spoznajte náš výnimočný 70 – 200 mm F4 transfokačný teleobjektív

Pozrite si video

FE 70 – 200 mm F4 Makro G OSS Ⅱ – fotogaléria
Výnimočné vykresľovanie objektívu G Lens

Špičkové rozlíšenie po celej ploche a kontrast v celom rozsahu transfokácie sa dosahuje kombináciou prvku AA (pokročilý asférický) a asférických prvkov objektívu. Tri prvky zo skla ED (maximálne nízke rozptýlenie) a jeden prvok zo skla Super ED potláčajú chromatickú aberáciu rozmazanie farieb pre odhalenie ostrosti. Špičkové rozostrenie (bokeh) vo formáte Full Frame je vylepšené o 9-lamelový mechanizmus kruhovej clony a optimalizovanú sférickú aberáciu.

Pôsobivý výkon pri snímaní zblízka

Toto je celosvetovo prvý transfokačný objektív vo svojej triede, ktorý ponúka možnosť polovičného makra v celom rozsahu transfokácie. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 0,26 m od širokého konca a 0,42 m od telefotografického konca rozsahu transfokácie s maximálnym zväčšením 0,5x na celom obraze. Nové úrovne možnosti priblíženia zblízka ponúkajú nevídanú všestrannosť a slobodu pri snímaní fotografií a videozáznamu.

Rýchle automatické zaostrovanie s telom s vysokou rýchlosťou

Štyri originálne, výkonné lineárne motorčeky XD od spoločnosti Sony fungujú v spolupráci s presným presúvaním zaostrovacích skupín v rámci dosiahnutia extrémne rýchleho a presného výkonu zaostrovania. Efektivita výkonu sa dramaticky zlepšila, vďaka čomu došlo k zvýšeniu rýchlosti automatického zaostrovania asi o 20 % v celom rozsahu transfokácie pri snímaní fotografií. Plne sa realizuje potenciál rýchlosti vysoko výkonných tiel série α. Sledovanie so zaostrovaním pokračuje neprerušovane aj počas transfokácie, čím sa zaistí, že neprídete o dôležité momenty akcie.

Vylepšený výkon a obraz pri snímaní videozáznamu

Manuálne zaostrovanie s lineárnou odozvou zabezpečuje, že manuálne zaostrovanie reaguje priamo a lineárne aj na jemné otočenie. Funkcia kompenzácie zmeny kompozície je plne podporovaná pri použití s kompatibilnými telami radu α a znižuje neželané posuny obrazu počas zaostrovania. Zabudovaná optická stabilizácia obrazu dokáže fungovať v spojení s integrovanou stabilizáciou v kompatibilných fotoaparátoch série α, aby poskytla extrémne plynulý a stabilný záznam pri držaní v ruke.

Obrázok použitia zobrazujúci používateľa, ktorý drží objektív s namontovaným 2,0× telekonvertorom
Prvotriedny výkon v kombinácii s telekonvertormi

Objektív FE 70 – 200 mm F4 Makro G OSS Ⅱ je plne kompatibilný s 1,4x a 2,0x telekonvertormi od Sony. Okrem zvyšujúcej sa maximálnej ohniskovej vzdialenosti 2,0x telekonvertor naviac umožňuje snímať makro v životnej veľkosti 1:1 pri všetkých ohniskových vzdialenostiach pre nový kreatívny potenciál. V kombinácii s 1,4x telekonvertorom dokáže snímať maximálne 0,7x makro pri všetkých ohniskových vzdialenostiach. A pretože sa pracovná vzdialenosť s pripojeným telekonvertorom nemení, môžete sa posunúť bližšie k objektu, aby ste zachytili skutočne pôsobivé obrazy.

Obrázok použitia zobrazujúci telo objektívu, ktoré používateľ drží v dlani, čím sa zvýrazňuje jeho kompaktná veľkosť
Kompaktný, mobilný, spoľahlivý a jednoduché používanie

Tento inovatívny objektív ponúka zriedkavú kombináciu výkonu a kompaktnej mobility. Má priemer 82,2 mm (3 1/4 palca), dĺžku 149,0 mm (5 7/8 palca) na širšom konci rozsahu transfokácie a váži 794 gramov (28,1 unce)*. Dizajn rozširujúceho sa objektívu sme zvolili pre maximálnu prenosnosť a prepínač zámku transfokácie zabráni neželanému rozšíreniu objektívu počas nosenia.
*bez držiaka statívu

Konfigurácia objektívu

Dokonalý dizajn objektívu G Lens od spoločnosti Sony zvýrazňuje a zlepšuje harmóniu medzi vysokým rozlíšením a nádherným rozostrením (bokeh) pozadia, ktorá posúva predstavy umelca na novú úroveň.

[1] Pokročilý asférický objektív (AA) (%) [2] Asférický objektív [3] Sklo Super ED [4] Sklo ED (s maximálne nízkym rozptýlením)

Graf MTF

MTF (Modulation Transfer Function) odráža schopnosť objektívu reprodukovať jemné detaily: meria sa ako stupeň kontrastu medzi čiarami s malým rozstupom.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdialenosť od optického stredu objektívu (mm) [3] Pri 70 mm/max. clona [4] Pri 70 mm/clona F8 [5] Pri 200 mm/max. clona [6] Pri 200 mm/clona F8

[7] Priestorová frekvencia [8] 10 párov čiar/mm [9] 30 párov čiar/mm [10] Radiálne hodnoty [11] Tangenciálne hodnoty

Záber zblízka na kameru ILME-FX6, ktorou sa sníma video
Výhody objektívov od spoločnosti Sony pri snímaní videí

Zistite, aké štyri jedinečné výhody majú objektívy s objímkou E-mount od spoločnosti Sony pri snímaní videí. Skombinujte objektívy od spoločnosti Sony s kamerami od spoločnosti Sony a snímajte videá na vyššej úrovni.

Ovládacie prvky objektívu
Obrázok produktu zobrazujúci pohľad na ľavú stranu tela objektívu s očíslovanými štítkami: (1) Index tienidla objektívu, (2) Zaostrovací krúžok, (3) Tlačidlo na podržanie zaostrenia, (4) Prstenec transfokácie, (5) Mierka ohniskovej vzdialenosti, (6) Prepínač režimov zaostrovania, (7) Prepínač na výhradné priame manuálne zaostrovanie, (8) Obmedzenie rozsahu zaostrenia, (9) Prepínač SteadyShot, (10) Prepínač režimu SteadyShot

Obrázok produktu zobrazujúci pohľad na ľavú stranu tela objektívu s očíslovanými štítkami: (1) Index tienidla objektívu, (2) Zaostrovací krúžok, (3) Tlačidlo na podržanie zaostrenia, (4) Prstenec transfokácie, (5) Mierka ohniskovej vzdialenosti, (6) Prepínač režimov zaostrovania, (7) Prepínač na výhradné priame manuálne zaostrovanie, (8) Obmedzenie rozsahu zaostrenia, (9) Prepínač SteadyShot, (10) Prepínač režimu SteadyShot

Obrázok produktu zobrazujúci pohľad sprava na telo objektívu s očíslovanými štítkami (11) objímka na pripevnenie statívu, (12) prepínač uzamknutia transfokácie

11. Objímka na pripevnenie statívu / 12. Prepínač uzamknutia transfokácie

Kompatibilita s objektívom FE 70 – 200 mm F4 Makro G OSS Ⅱ

Podrobnejšie informácie o kompatibilite objektívov/tiel nájdete pomocou prepojenia uvedeného nižšie.

Špecifikácie a funkcie

  • Výkonný transfokačný teleobjektív radu G

  • Mimoriadne asférické prvky AA a sklo ED na vysoké rozlíšenie v rámci celej fotografie

  • Špičkové rozostrenie (bokeh) vo formáte Full Frame je vylepšené o 9-lamelový mechanizmus kruhovej clony

  • Štyri výkonné lineárne motorčeky XD pre rýchly a presný výkon zaostrovania

  • Intuitívne ovládanie, vrátane fyzických prepínačov na zaostrovanie a režimy OSS a nastavenia

Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,26 – 0,42 m (0,86 – 1,38 stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,5
Priemer filtra (mm)
72
Hmotnosť
794 g (28,1 unce)
Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí