FE 16 – 35 MM F2,8 GM II

Úplné špecifikácie a funkcie

SEL1635GM2

MOC

2 719,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Špecifikácie objektívu

Objímka
Objímka Sony E-mount
Formát
35 mm Full Frame
Ohnisková vzdialenosť (mm)
16 - 35
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná 35 mm (APS-C)
24 - 52,5
Skupiny/prvky objektívu
12 - 15
Uhol zobrazenia (35 mm)
107°-63゚
Uhol zobrazenia (APS-C)
83° – 44°
Maximálna clona (F)
2,8
Minimálna clona (F)
22
Lamely clony
11
Kruhová clona
Áno
Minimálna vzdialenosť zaostrenia
0,22(W,T) m (0,73(W,T) stopy)
Maximálny pomer zväčšenia (x)
0,32
Priemer filtra (mm)
82
Stabilizácia obrazu (SteadyShot)
- (zabudovaný v tele)
Systém transfokácie
Ručné
Kompatibilita telekonvertora (x1,4)
-
Kompatibilita telekonvertora (x2,0)
-
Typ tienidla
V tvare kvetu, bajonetový typ

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (H x D)
87,8 x 111,5 mm (3-1/2 x 4-1/2 palca)
Hmotnosť
547 g (19,3 unce)

Čo sa nachádza v balení

  • Tienidlo (model): ALC-SH177
  • Predný kryt objektívu: ALC-F82S
  • Zadný kryt objektívu: ALC-R1EM
  • Mäkké puzdro
  • Puzdro a remienok
Placeholder

Funkcie

Obrázok ukážky s pohľadom nahor na strechu vo vnútri budovy, veľký detailný kruhový sklenený luster vo vysokom rozlíšení

Úchvatné rozlíšenie objektívu G Master

Vysoké priestorové rozlíšenie zaistí detailné zachytenie dynamických širokouhlých scén po celej ploche obrazu v rozsahu transfokácie 16 – 35 mm, aj s úplne otvoreným objektívom. Medzi piatimi asférickými prvkami sa nachádzajú tri XA prvky (mimoriadne asférické) a aberácia sa kontroluje pre špičkovú súhru vysokého rozlíšenia a úžasného rozostrenia (bokeh).

Ďalšie informácie o objektíve XA

Ukážka portrétu zaostrenej ženy s výrazným rozostrením (bokeh) širokouhlého pozadia, zobrazuje sa možnosť dosiahnutia širokouhlého pohľadu a rozostrenia (bokeh).

Mimoriadne rozlíšenie a rozostrenie pozadia

Plynulé rozostrenie (bokeh), ktoré očarí a dodá hĺbku rozlíšeniu tohto vynikajúceho objektívu, umožňuje obrovská maximálna clona F2,8, inovatívny optický dizajn a pokročilá jednotka s 11-lamelovou clonou. Úžasné kruhové rozostrenie (bokeh) dokáže zaujať a dodať výraz širokej škále obrázkov.

Viac o kruhovej clone

Ukážka lupeňa kvetu zblízka s rozmazaním okolitej oblasti

Prekvapujúci výkon pri snímaní zblízka

Objektív FE 16 – 35 mm F2,8 GM II ponúka vynikajúci výkon pri snímaní zblízka s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,22 metra (0,73 stopy) v celom rozsahu transfokácie a maximálne 0,32-násobné zväčšenie. Vďaka tomu sa môžete priblížiť a získať dynamické perspektívy, zatiaľ čo hlboké rozostrenie (bokeh) dodá výraznejší výraz.

Ukážka, ktorá nádherne vyjadruje svetlo potlačením nežiaduceho osvetlenia a zdvojovania obrazu

Čistota s minimálnym nežiaducim osvetlením a zdvojením obrazu

Nežiaduce osvetlenie a zdvojovanie obrazu sa môže vyskytnúť, aj keď sa na snímke nachádza slnko alebo iné silné zdroje svetla. Originálna povrchová vrstva Nano AR II od spoločnosti Sony vytvára na povrchu objektívu jednoliatu antireflexnú povrchovú vrstvu, čím účinne potláča nežiaduce osvetlenie a zdvojovanie obrazu v náročných svetelných podmienkach. Sú potlačené aj vnútorné odrazy, ktoré môžu znížiť čistotu.

Ďalšie informácie o povrchovej vrstve Nano AR II

Ukážka zobrazujúca rýchlosť, ktorú širokouhlý objektív dokáže poskytnúť

Navrhnutý na vylepšený obraz videozáznamov

Najnovšie technológie objektívov minimalizujú zmenu kompozície pri zaostrovaní, posuny zaostrenia a posuny osí pri transfokácii. Pohyb obrazu a obmeny zorného uhla sa minimalizujú s cieľom zabezpečiť plynulý videozáznam bez rušenia. Lineárne motorčeky XD (extrémne dynamické) a pokročilá jednotka clony znižujú šum a vibrácie, ktoré rušia nahrávanie videozáznamu.

Viac o lineárnych motorčekoch XD

Obrázok použitia so snímaním kamery FX3 na stabilizátore s pripojeným objektívom FE 16 – 35 mm F2,8 GM II

Dokonalé vyváženie pre video

Okrem nízkej hmotnosti bol objektív FE 16 – 35 mm F2,8 GM II navrhnutý na ideálne vyváženie s minimálnym predĺžením pri transfokácii. Ťažisko, ktoré sa len mierne mení, prispieva k agilnej a stabilnej manipulácii pri snímaní z ruky a eliminuje potrebu opätovného nastavovania po zmene nastavenia transfokácie pri používaní stabilizátora.

Diagram zobrazujúci umiestnenia akčných členov vo vnútri objektívu FE 16 – 35 mm F2,8 GM, 4 skupiny a 2 prvky

Automatické zaostrovanie, ktoré je presné a rýchle

S mechanizmom floating focus, ktorý obsahuje štyri XD (extrémne dynamické) lineárne motorčeky, a s presným ovládaním objektívu dosiahne model FE 16 – 35 mm F2,8 GM II približne až 2-násobne vyššiu rýchlosť AF pri sériovom snímaní vysokou rýchlosťou pri až 30 sn./s, čo je možné s telom fotoaparátu α1 od spoločnosti Sony.

Viac o lineárnych motorčekoch XD

počas pomalého kráčania po schodoch s namontovaným objektívom FE 16 – 35 mm F2,8 GM, remienok Sony ovinutý okolo pravého zápästia.

Plynulé a tiché automatické zaostrovanie pre filmy

Zaostrovanie je kľúčové hlavne pri snímaní spomaleného pohybu alebo videa s rozlíšením 4K/8K. Objektív FE 16 – 35 mm F2,8 GM II spolupracuje s telami radu α, aby spoľahlivo zaostroval a sledoval aj rýchlo sa pohybujúce objekty vďaka štyrom XD lineárnym motorčekom a pokročilej technológii ovládania, ktoré dosahujú výnimočne plynulý, tichý a presný výkon automatického zaostrovania pre snímanie videozáznamu.

Viac o lineárnych motorčekoch XD

Obrázok produktu zobrazujúci otáčanie zaostrovacieho krúžku so symbolom obojsmernej šípky, ktorý označuje manuálne zaostrovanie s lineárnou odozvou

Prirodzená lineárna odozva manuálneho zaostrovania

Lineárna odozva Linear Response MF zabezpečuje, že zaostrovací krúžok priamo a lineárne reaguje aj na jemné otočenie pri manuálnom zaostrovaní. Otáčanie zaostrovacieho krúžka sa priamo premieta do zmien úrovní zaostrenia, vďaka čomu je ovládanie pri snímaní fotografií alebo videozáznamov okamžité a presné.

Viac o lineárnej odozve Linear Response MF

Obrázok osoby zblízka, ktorá nesie fotoaparát v pravej ruke, pomaly kráča po schodoch s namontovaným objektívom FE 16 – 35 mm F2,8 GM

Malý, ľahký a všestranný

Aj keď je model FE 16 – 35 mm F2,8 GM II najmenší a najľahší F2,8 16 – 35 mm transfokačný objektív na svete, prináša špičkovú kvalitu obrazu vďaka prvkom XA a sklu Super ED v pokročilom optickom dizajne. Ľahké XD lineárne motorčeky taktiež prispievajú k nízkej hmotnosti len 547 gramov (19,3 unce) – je o 20 % ľahší než objektív FE 16 – 35 mm F2,8 GM. Celková dĺžka je len 111,5 mm (4-1/2 palca).

Vľavo: Obrázok produktu, zobrazuje sa ľavá strana tela objektívu s grafickým zeleným obdĺžnikom, ktorý zvýrazňuje prepínač cvakania clony

Univerzálne ručné ovládanie clony

Objektív FE 16 – 35 mm F2,8 GM II obsahuje prepínač zap./vyp. cvakania a prepínač zámku clony pre rýchle a flexibilné ovládanie clony. Ak mechanické zastavovanie prstenca clony ZAPNETE, získate pri snímaní fotografií haptickú spätnú väzbu, ak ho VYPNETE, získate pri snímaní videozáznamov plynulé a tiché ovládanie clony.

Viac o prepínači odozvy clony

Vľavo: Obrázok produktu, zobrazuje sa ľavá strana tela objektívu s grafickým zeleným obdĺžnikom, ktorý zvýrazňuje tlačidlo na podržanie zaostrenia Vpravo: Obrázok produktu zobrazujúci polohu tlačidla pridržania zaostrenia na objektíve

Prispôsobiteľné tlačidlá na podržanie zaostrenia

Dve prispôsobiteľné tlačidlá na podržanie zaostrenia na jednoduchý prístup a pohodlné ovládanie pri snímaní v horizontálnej alebo vertikálnej polohe. Tlačidlám na podržanie zaostrenia je možné priradiť jednu funkciu z ponúk tela.

Viac o tlačidle na podržanie zaostrenia

Ilustratívny diagram s umiestnením všetkých kruhových tesnení na tele objektívu, ktoré sú navrhnuté, aby boli odolné voči prachu a vlhkosti, označené červenou farbou

Dizajn odolný proti prachu a vlhkosti

FE 16 – 35 mm F2,8 GM II ponúka vylepšenú odolnosť proti prachu a vlhkosti. Všetky spoje sú štruktúrne utesnené, tlačidlá a spínače sú vybavené silikónovými gumovými tesneniami a držiak objektívu tesní gumový krúžok. Všetky tieto vylepšenia spolupracujú, aby minimalizovali možnosť prenikania prachu a vlhkosti v náročnom vonkajšom prostredí.

Viac o vyhotovení odolnom proti prachu a vlhkosti

Pohľad zblízka na predný prvok objektívu, zobrazuje sa fluórová povrchová vrstva, ktorá odpudzuje prach, vlhkosť a iné nečistoty

Fluórová povrchová vrstva na prednom prvku

Predný prvok objektívu má fluórovú povrchovú vrstvu, ktorá odpudzuje vodu, olej a iné nečistoty a umožňuje jednoduchšie čistenie, ak sa takéto nečistoty alebo odtlačky prstov dostanú na povrch objektívu.

Viac o fluórovej povrchovej vrstve

Záber zblízka na tienidlo objektívu.

Kompaktný dizajn tienidla objektívu

Nové tienidlo objektívu dodávané s objektívom FE 16 – 35 mm F2,8 GM II nielen účinne blokuje nežiadúce svetlo, ale je menšie než tienidlo objektívu dodávané s modelom FE 16 – 35 mm F2,8 GM, vďaka čomu sa praktickejšie používa a lepšie sa vojde do tašky na fotoaparát.