ŠPIČKOVÉ KOMPAKTNÉ

RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8

DSC-RX10M2
Obrázok – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8

MOC

1 199,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8
Obrázky – RX10 II s 24 – 200 mm objektívom s clonou F2,8

Funkcie

Snímač Exmor RS® CMOS typu 1,0 s (efektívnym) rozlíšením 20,2 Mpx

Prvý vrstvený obrazový snímač CMOS typu 1,0 na svete s čipom DRAM umožňuje úžasný až 40x spomalený pohyb a rýchlosť uzávierky až 1/32 000, ktorá je za hranicou ľudského vnímania. Rozšírené obvody poskytujú vyššiu kapacitu spracovania signálu a viac ako päťnásobne rýchlejšie načítanie ako pri konvenčných modeloch.

Procesor BIONZ X™ pre dokonalé detaily a štruktúru

Digitálne fotoaparáty konvertujú svetlo zachytené snímačom na digitálny obraz. Systém na zabezpečenie tejto konverzie je rovnako dôležitý ako objektív a snímač, preto je fotoaparát RX10 II vybavený vysokorýchlostným procesorom BIONZ X, ktorý vytvára pri snímaní fotografií a videí prirodzenejšie detaily, realistickejší obraz, sýtejšie odtiene a nižší šum.

Jasný transfokačný objektív Zeiss® Vario-Sonnar® T* F2,8

Transfokačný objektív ZEISS Vario-Sonnar® T* ponúka konštantnú veľkú clonu F2,8 v celom rozsahu transfokácie 24 – 200 mm. Tento objektív so 7 asférickými prvkami nasníma nádherné snímky zblízka a zmení videá a fotografie na umelecké dielo. Profesionálny prstenec manuálneho ovládania umožňuje ovládanie transfokácie a clony (s počuteľným posunom alebo v tichej prevádzke) atď.

Nahrávanie videí priamo v rozlíšení 4K len pomocou fotoaparátu

Fotoaparát RX10 II dokáže nahrávať vysoko presné videá v rozlíšení 4K priamo na vloženú pamäťovú kartu, pričom potláča deformácie a moiré. Primárny obvod LSI, ktorý spracováva veľký objem údajov pri načítaní všetkých pixelov pri vyššej rýchlosti, umožňuje potlačiť skreslenie obrazu pohybujúcich sa objektov spôsobené pohybom uzávierky.

Mimoriadne spomalený pohyb s maximálnym 40x spomalením

Pomocou voliča na výber režimu HFR jednoducho vytvoríte videá s mimoriadne spomaleným pohybom, ktoré zachytia akcie trvajúce zlomok sekundy. Vyberte snímkovú frekvenciu 960/1 000 sn./s, 480/500 sn./s alebo 240/250 sn./s (NTSC/PAL) podľa rýchlosti pohybujúceho sa objektu. Kvalita obrazu je blízka rozlíšeniu Full HD pri rýchlosti 240/250 sn./s a rozlíšeniu HD pri rýchlosti 480/500 sn./s v režime priority kvality. Režim spustenia po ukončení akcie umožňuje zaznamenať 2 alebo 4 sekundy pred stlačením tlačidla videozáznamu, vďaka čomu nezmeškáte rozhodujúci moment.

Uzávierka s minimálnym skreslením 1/32000 s

Uzávierka s minimálnym skreslením a rýchlosťou 1/32000 s minimalizuje skreslenie obrazu spôsobené pohybom uzávierky. Mimoriadne vysoká rýchlosť uzávierky súčasne umožňuje vytvárať fotografie s rozostrením pozadia pomocou širokého nastavenia clony, dokonca aj v mimoriadne jasných podmienkach pri maximálnej hodnote 19 EV .

Presné automatické zaostrovanie už za 0,09 s

Automatické zaostrovanie modelu RX10 II dosahuje rýchlosť už od 0,09 s. Prispôsobiteľný objektív je vybavený aj rýchlym a spoľahlivým motorčekom Super Sonicwave Motor (SSM) s priamym pohonom na plynulé a vysoko presné nastavenie zaostrovacieho mechanizmu, ktoré vám spolu s funkciou rýchleho inteligentného automatického zaostrovania umožní bezchybne zaznamenať aj nečakané momenty.

Sériové snímanie s rýchlosťou až 14 sn./s s obmedzením prerušení

Fotoaparát má vďaka novému mimoriadne rýchlemu obrazovému snímaču vyššiu rýchlosť načítania aj napriek vysokému počtu pixelov pri rozlíšení 20,2 Mpx a dosahuje sériové snímanie rýchlosťou až 14 sn./s . Vďaka tomu zaznamenáte letmé momenty alebo výrazy tváre.

Jasný hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™ na snímanie plné inšpirácie

Elektronický hľadáčik (EVF) s vysokým kontrastom vytvára vysoké rozlíšenie zodpovedajúce 2 359 000 bodom. Jedinečné rozlíšenie a vlastné podsvietenie umožňujú zobraziť najmenšie detaily a dosiahnuť presnú kompozíciu.

Profesionálne ovládanie a funkcie

Spoľahnite sa na profesionálnu obsluhu pomocou prstenca manuálneho ovládania a na päticu Multi Interface (MI) Shoe na ďalšie rozšírenie pomocou rôzneho príslušenstva pre pokročilých fotografov. Pevná konštrukcia z horčíkovej zliatiny s dizajnom všetkých prevádzkových častí vrátane ovládacích prvkov a tlačidiel odolným voči prachu a vlhkosti je ideálna na používanie v náročných vonkajších podmienkach.

Pripojte sa k smartfónu alebo tabletu jedným dotykom

Preneste fotografie alebo videozáznamy v zlomku sekundy do smartfónu alebo tabletu so systémom Android™ jeho jednoduchým priložením k fotoaparátu, a to vďaka aplikácii Imaging Edge Mobile dostupnej na prevzatie a zabudovaným technológiám Wi-Fi a NFC™ (Near Field Communication). Jedným dotykom tiež môžete aktivovať aplikáciu Smart Remote Embedded na diaľkové ovládanie fotoaparátu z mobilného zariadenia a spustenie a zastavenie nahrávania videa.

Ďalšie informácie

Podpora služby PlayMemories Camera Apps (PMCA)

Vychutnajte si fotoaparát, ktorého funkčnosť rastie s časom. Vyberte si z rozrastajúcej sa ponuky aplikácií v službe PlayMemories Camera Apps v oblasti diaľkového ovládania, efektov pre fotografie a videá a mnohých ďalších funkcií. Inštalácia je jednoduchá pomocou pripojenia Wi-Fi® na vašom počítači alebo priamo na fotoaparáte.

Pozrite si podrobnosti

Vyberte si nahrávanie videozáznamu v profesionálnom formáte XAVC S alebo vo formáte AVCHD

Formát XAVC S určený najmä pre zanietených kameramanov poskytuje nižšiu kompresiu s vysokou kvalitou videozáznamu a minimálnym šumom aj v scénach plných pohybu. K dispozícii je aj formát AVCHD na jednoduchú úpravu a zdieľanie. Fotoaparát využíva kodek 4K na podporu nahrávania videozáznamu s rozlíšením 4K, rýchlosťou až 100 Mb/s a okrem toho umožňuje nahrávanie vo vysokom rozlíšení Full HD.

Rôzne funkcie videa na profesionálne použitie

Medzi rôzne dostupné funkcie videa patria profil obrazu (určuje charakter videa zmenou základných parametrov, napríklad chromogénnych efektov a nastavenia gradácie), formát S-Log2 gama (rozširuje dynamický rozsah záznamu a znižuje výskyt prepálenia svetlých oblastí a príliš tmavé podanie obrazu), TC/UB, ovládanie nahrávania, duálne nahrávanie videa atď.

Snímajte takmer kdekoľvek vďaka širokému rozsahu citlivosti ISO

Možnosť rozšírenia citlivosti až na ISO 12800 na dosiahnutie ostrejšieho obrazu aj pri mimoriadne veľmi slabom osvetlení. Nechajte automatický režim ISO určiť najvhodnejšie nastavenie alebo manuálne rozšírte dolnú hranicu citlivosti na úroveň ISO 80. Fotoaparát umožňuje aj nastavenie nižšej rýchlosti uzávierky pri automatickom nastavení citlivosti ISO.

Nastaviteľné tlačidlo s praktickým kreatívnym využitím

Nastaviteľné tlačidlo (C) umožňuje naprogramovať jednu z viac ako 40 možných funkcií, aby ste čo najlepšie prispôsobili možnosti fotoaparátu vášmu štýlu snímania. Pridanie často používanej funkcie alebo preferovaného nastavenia k tomuto tlačidlu umožňuje ich rýchle vyvolanie. Získate praktický prístup podľa vlastného výberu a rýchlejšie a intuitívnejšie ovládanie fotoaparátu.

Funkcia dvojitého nahrávania na snímanie fotografií počas nahrávania videa

Snímajte fotografie s rozlíšením 17 Mpx počas nahrávania videozáznamu. Fotoaparát umožňuje zaznamenať pôsobivé fotografie vysokej kvality dokonca aj počas nahrávania videozáznamu. Nová funkcia automatického dvojitého nahrávania umožňuje automatické snímanie fotografií počas nahrávania videozáznamu. Vyberte frekvenciu automatického dvojitého nahrávania - vysokú, štandardnú alebo strednú.

Zdokonalené funkcie uzávierky

Zdokonalili sa funkcie súvisiace s uzávierkou. Funkcia samospúšte napríklad teraz podporuje snímanie so stupňovaním nastavení, takže môžete túto cennú funkciu využiť dokonca v situáciách, kedy nemôžete sami stlačiť spúšť. Počet záberov so stupňovaním nastavenia expozície sa rozšíril na deväť.

Monitorovanie jasu

Túto funkciu, ktorá napríklad zvyšuje jas obrazu, je možné priradiť nastaviteľnému tlačidlu, čo umožní jednoduchý prístup k nej pri snímaní oblohy s hviezdami alebo iných tmavých scén.

Funkcie podpory manuálneho zaostrovania a vystupňovania na lepšie zaostrenie

Tieto funkcie pomáhajú jemne doladiť zaostrenie presne podľa vašich predstáv. Podpora manuálneho zaostrovania zväčšuje oblasť zaostrenia, vďaka čomu je možné presnejšie nastavenie, zatiaľ čo funkcia vystupňovania zvýrazňuje najviac zaostrené oblasti pomocou vášho výberu farieb, vďaka čomu určíte, či je potrebná ďalšia úprava zaostrenia.

Automatické zaostrovanie so zameraním pre lepšie možnosti snímania

Jednoduchým stlačením tlačidla spúšte do polovice zapnete automatické zaostrovanie so zameraním. Automaticky upraví veľkosť cieľového rámca AF tak, aby zodpovedala veľkosti objektu, zlepšuje výkon sledovania a umožňuje naplno využiť každú fotografickú príležitosť.

Podpora aplikácie Remote Camera Control

Po pripojení fotoaparátu k počítaču môžete využiť funkciu diaľkového ovládania fotoaparátu na snímanie fotografií alebo zmenu nastavení fotoaparátu z počítača pripojeného prostredníctvom portu USB. Stačí len prevziať aplikáciu Remote Camera Control vo verzii podporovanej počítačom.

Kompatibilné s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilný s aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.

Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Pozdvihnite svoje fotografovanie na vyššiu úroveň s balíkom počítačových aplikácií Imaging Edge. Poskytuje funkciu Remote na diaľkové ovládanie snímania. Aplikácia Viewer umožňuje rýchle zobrazenie ukážok, hodnotenie a výber fotografií z veľkých knižníc dokumentov. Pomocou aplikácie Edit môžete zase premeniť svoje údaje vo formáte RAW na vysokokvalitné fotografie. Získajte zo súborov Sony RAW maximum a spravujte svoju produkciu efektívnejšie.

Ďalšie informácie

Technické údaje

Fotoaparát RX10 II je vďaka novému vrstvenému snímaču CMOS s pripojenou pamäťou, ktorý poskytuje špičkové rozlíšenie 4K, mimoriadnej rýchlosti uzávierky 1/32 000, úžasne spomalenému pohybu a ďalším funkciám určený pre skutočných fotografov na cestách. Objektív s veľkou clonou, rozsiahlou transfokáciou a ďalšími cennými funkciami je prevzatý z modelu RX10.
  • Vrstvený obrazový snímač CMOS typu 1,0 s rozlíšením 20,2 Mpx s čipom DRAM

  • Objektív ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 - 200 mm s clonou 2,8

  • Procesor BIONZ X zaručí špičkové detaily a zníženie úrovne šumu

  • 4K, Ultra HD – štvornásobok detailov vysokého rozlíšenia Full HD

  • Úžasný až 40x spomalený pohyb

Typ snímača
Snímač Exmor RS® CMOS formátu 1,0 (13,2 mm x 8,8 mm)
Počet pixelov (efektívny)
20,2 Mpx
Citlivosť ISO (fotografia)(odporúčaný index expozície)
Automaticky: (ISO 100 - ISO 12800, voliteľný horný/dolný limit), 100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (rozšíriteľné na ISO 64/80); Redukcia šumu Multi-Frame NR: Automaticky (ISO 100 - 12800), 100/200/400/800/1600/3200/6400/12800/25600

Čo sa nachádza v balení

Súprava nabíjateľných batérií NP-FW50, Sieťový adaptér (AC-UB10C/UB10D), Kábel Micro USB, Popruh na plece,Kryt objektívu, Kryt pätice, Tienidlo objektívu, Manžeta okuláru, Prevádzková príručka

Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí