ŠPIČKOVÉ KOMPAKTNÉ

RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou

DSC-RX100M4
Obrázok – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou

MOC

729,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Obrázky – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou
Obrázky – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou
Obrázky – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou
Obrázky – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou
Obrázky – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou
Obrázky – RX100 IV – majster v rýchlosti s vrstveným snímačom CMOS typu 1.0 s pripojenou pamäťou

Funkcie

Objektív ZEISS® Vario-Sonnar T* pre vysokú úroveň vykreslenia

Objektív ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm F1,8 - 2,8 s veľkým priemerom umožňuje širokouhlé snímanie až po úroveň 24 mm. Svetlosť maximálnej clony F2,8 pri telefotografickom snímaní umožňuje snímanie záberov bez vplyvu chvenia fotoaparátu a rozmazania spôsobeného pohybom objektu a fotografií (napr. portrétov) s nádherným rozostrením pozadia. Povrchová úprava ZEISS T* redukuje odlesky a zdvojovanie obrazu.

Snímač Exmor RS® CMOS formátu 1,0 s (efektívnym) rozlíšením 20,1 Mpx

Prvý vrstvený obrazový snímač CMOS formátu 1,0 na svete s čipom DRAM umožňuje úžasný až 40x spomalený pohyb a rýchlosť uzávierky až 1/32 000, ktorá je za hranicou ľudského vnímania. Rozšírené obvody poskytujú vyššiu kapacitu spracovania signálu a viac ako päťnásobne rýchlejšie načítanie ako pri konvenčných modeloch.

Procesor BIONZ X™ pre dokonalé detaily a štruktúru

Digitálne fotoaparáty konvertujú svetlo zachytené snímačom na digitálny obraz. Systém na zabezpečenie tejto konverzie je rovnako dôležitý ako objektív a snímač, preto je fotoaparát RX100 IV vybavený vysokorýchlostným procesorom BIONZ X, ktorý vytvára pri snímaní fotografií a videí prirodzenejšie detaily, realistickejší obraz, sýtejšie odtiene a nižší šum.

Mimoriadne spomalený pohyb s maximálnym 40x spomalením

Pomocou voliča na výber režimu HFR jednoducho vytvoríte videá s mimoriadne spomaleným pohybom, ktoré zachytia akcie trvajúce zlomok sekundy. Vyberte snímkovú frekvenciu 960/1000 sn./s, 480/500 sn./s alebo 240/250 sn./s (NTSC/PAL) podľa rýchlosti pohybujúceho sa objektu. Kvalita obrazu je blízka rozlíšeniu Full HD pri rýchlosti 240/250 sn./s a rozlíšeniu HD pri rýchlosti 480/500 sn./s v režime priority kvality. Režim spustenia po ukončení akcie umožňuje zaznamenať 2 alebo 4 sekundy pred stlačením tlačidla videozáznamu, vďaka čomu nezmeškáte rozhodujúci moment.

Uzávierka s minimálnym skreslením 1/32000 s

Uzávierka s minimálnym skreslením a rýchlosťou 1/32000 s minimalizuje skreslenie obrazu spôsobené pohybom uzávierky. Mimoriadne vysoká rýchlosť uzávierky súčasne umožňuje vytvárať fotografie s rozostrením pozadia pomocou širokého nastavenia clony, dokonca aj v mimoriadne jasných podmienkach pri maximálnej hodnote 19 EV .

Sériové snímanie s rýchlosťou až 16 sn./s s obmedzením prerušení

Fotoaparát má vďaka novému mimoriadne rýchlemu obrazovému snímaču vyššiu rýchlosť načítania aj napriek vysokému počtu pixelov pri rozlíšení 20,1 Mpx a dosahuje sériové snímanie rýchlosťou až 16 sn./s . Vďaka tomu zaznamenáte letmé momenty alebo výrazy tváre.

Jasný hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™ na snímanie plné inšpirácie

Zasúvateľný elektronický hľadáčik (EVF) s vysokým kontrastom vytvára vysoké rozlíšenie zodpovedajúce 2 359 000 bodom. Jedinečné rozlíšenie a vlastné podsvietenie umožňujú zobraziť najmenšie detaily a dosiahnuť presnú kompozíciu. Okulár hľadáčika EVF s povrchovou úpravou ZEISS T* na zníženie neželaných odrazov umožňuje zreteľnú viditeľnosť po celej ploche.

Ovládací prstenec na pokročilé snímanie

Pohodlný ovládací prstenec na objektíve umožňuje používať profesionálne manuálne ovládanie na výber rýchlosti uzávierky, clony a ďalších funkcií na zvýšenie vašej kreativity – je to ďalšia funkcia, vďaka ktorej je tento fotoaparát ideálny pre tých, ktorí to myslia s fotografovaním vážne.

Displej LCD nakloniteľný v uhle 180˚ pre flexibilnejšiu kompozíciu

Nakloniteľná obrazovka formátu 3,0 s vysokým rozlíšením je ideálna na snímanie autoportrétov a inak nedosiahnuteľných záberov z výšky alebo z nízkeho uhla. Využite ju pri snímaní vo vysokých a nízkych polohách s väčšou flexibilitou pri vytváraní kreatívnych kompozícií.

Rýchla odozva automatického zaostrovania, ktorá umožní zaznamenať rozhodujúce momenty

Fotoaparát je vybavený rýchlym inteligentným automatickým zaostrovaním s detekciou kontrastu a vysokou presnosťou. Zdokonalením systému automatického zaostrovanie použitého v modeloch série α7 sa pri zaostrení minimalizuje nadbytočný pohyb objektívu, predpokladá sa rozsah automatického zaostrovania a zvyšuje sa rýchlosť motorčeka objektívu, čím sa zlepšuje rýchlosť reakcie, takže môžete zachytiť ešte viac neočakávaných okamihov.

Nahrávanie videí priamo v rozlíšení 4K , , len pomocou fotoaparátu

Model RX100 IV dokáže zaznamenať údaje z videa v rozlíšení 4K s vysokou presnosťou . Vďaka načítaniu údajov bez zlučovania pixelov alebo preskakovania riadkov súčasne vytvára vysoko presný obraz v kvalite 4K s potlačením deformácie a moiré.

Pripojte sa k smartfónu alebo tabletu jedným dotykom

Preneste fotografie alebo videozáznamy v zlomku sekundy do smartfónu alebo tabletu so systémom Android™ jeho jednoduchým priložením k fotoaparátu, a to vďaka aplikácii Imaging Edge Mobile dostupnej na prevzatie a zabudovaným technológiám Wi-Fi® a NFC™ (Near Field Communication). Jedným dotykom tiež môžete aktivovať aplikáciu Smart Remote Embedded na diaľkové ovládanie fotoaparátu z mobilného zariadenia a spustenie a zastavenie nahrávania videa.

Ďalšie informácie

Podpora služby PlayMemories Camera Apps (PMCA)

Vychutnajte si fotoaparát, ktorého funkčnosť rastie s časom. Vyberte si z rozrastajúcej sa ponuky aplikácií v službe PlayMemories Camera Apps v oblasti diaľkového ovládania, efektov pre fotografie a videá a mnohých ďalších funkcií. Inštalácia je jednoduchá pomocou pripojenia Wi-Fi® na vašom počítači alebo priamo na fotoaparáte.

Pozrite si podrobnosti

Snímajte takmer kdekoľvek vďaka širokému rozsahu citlivosti ISO

Možnosť rozšírenia citlivosti až na ISO 12800 na dosiahnutie ostrejšieho obrazu aj pri mimoriadne veľmi slabom osvetlení. Nechajte automatický režim ISO určiť najvhodnejšie nastavenie alebo manuálne rozšírte dolnú hranicu citlivosti na úroveň ISO 80. Fotoaparát umožňuje aj nastavenie nižšej rýchlosti uzávierky pri automatickom nastavení citlivosti ISO.

Nastaviteľné tlačidlo s praktickým kreatívnym využitím

Nastaviteľné tlačidlo (C) umožňuje naprogramovať jednu z viac ako 40 možných funkcií, aby ste čo najlepšie prispôsobili možnosti fotoaparátu vášmu štýlu snímania. Pridanie často používanej funkcie alebo preferovaného nastavenia k tomuto tlačidlu umožňuje ich rýchle vyvolanie. Získate praktický prístup podľa vlastného výberu a rýchlejšie a intuitívnejšie ovládanie fotoaparátu.

Funkcia dvojitého nahrávania na snímanie fotografií počas nahrávania videa

Snímajte fotografie s rozlíšením 17 Mpx počas nahrávania videozáznamu. Fotoaparát umožňuje zaznamenať pôsobivé fotografie vysokej kvality dokonca aj počas nahrávania videozáznamu. Nová funkcia automatického dvojitého nahrávania umožňuje automatické snímanie fotografií počas nahrávania videozáznamu. Vyberte frekvenciu automatického dvojitého nahrávania - vysokú, štandardnú alebo strednú.

Zdokonalené funkcie uzávierky

Zdokonalili sa funkcie súvisiace s uzávierkou. Funkcia samospúšte napríklad teraz podporuje snímanie so stupňovaním nastavení, takže môžete túto cennú funkciu využiť dokonca v situáciách, kedy nemôžete sami stlačiť spúšť. Počet záberov so stupňovaním nastavenia expozície sa rozšíril na deväť.

Monitorovanie jasu

Túto funkciu, ktorá zvyšuje jas obrazu, je možné priradiť nastaviteľnému tlačidlu, čo umožní jednoduchý prístup k nej pri snímaní oblohy s hviezdami alebo iných tmavých scén.

Funkcie podpory manuálneho zaostrovania a vystupňovania na lepšie zaostrenie

Tieto funkcie pomáhajú jemne doladiť zaostrenie presne podľa vašich predstáv. Podpora manuálneho zaostrovania zväčšuje oblasť zaostrenia, vďaka čomu je možné presnejšie nastavenie, zatiaľ čo funkcia vystupňovania zvýrazňuje najviac zaostrené oblasti pomocou vášho výberu farieb, vďaka čomu určíte, či je potrebná ďalšia úprava zaostrenia.

Automatické zaostrovanie so zameraním pre lepšie možnosti snímania

Jednoduchým stlačením tlačidla spúšte do polovice zapnete automatické zaostrovanie so zameraním . Automaticky upraví veľkosť cieľového rámca AF tak, aby zodpovedala veľkosti objektu, zlepšuje výkon sledovania a umožňuje naplno využiť každú fotografickú príležitosť.

Vyberte si nahrávanie videozáznamu v profesionálnom formáte XAVC S alebo vo formáte AVCHD

Formát XAVC S určený najmä pre zanietených kameramanov poskytuje nižšiu kompresiu s vysokou kvalitou videozáznamu a minimálnym šumom aj v scénach plných pohybu. K dispozícii je aj formát AVCHD na jednoduchú úpravu a zdieľanie. Fotoaparát využíva kodek 4K na podporu nahrávania videozáznamu s rozlíšením 4K rýchlosťou až 100 Mb/s a okrem toho umožňuje nahrávanie vo vysokom rozlíšení Full HD.

Rôzne funkcie videa na profesionálne použitie

Medzi rôzne dostupné funkcie videa patria profil obrazu (určuje charakter videa zmenou základných parametrov, napríklad chromogénnych efektov a nastavenia gradácie), formát S-Log2 gama (rozširuje dynamický rozsah záznamu a znižuje výskyt prepálenia svetlých oblastí a príliš tmavé podanie obrazu), TC/UB, ovládanie nahrávania, duálne nahrávanie videa atď.

Podpora aplikácie Remote Camera Control

Po pripojení fotoaparátu k počítaču môžete využiť funkciu diaľkového ovládania fotoaparátu na snímanie fotografií alebo zmenu nastavení fotoaparátu z počítača pripojeného prostredníctvom portu USB. Stačí len prevziať aplikáciu Remote Camera Control vo verzii podporovanej počítačom.

Kompatibilné s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilný s aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.

Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Pozdvihnite svoje fotografovanie na vyššiu úroveň s balíkom počítačových aplikácií Imaging Edge. Poskytuje funkciu Remote na diaľkové ovládanie snímania. Aplikácia Viewer umožňuje rýchle zobrazenie ukážok, hodnotenie a výber fotografií z veľkých knižníc dokumentov. Pomocou aplikácie Edit môžete zase premeniť svoje údaje vo formáte RAW na vysokokvalitné fotografie. Získajte zo svojich súborov Sony RAW najvyššiu kvalitu obrazu a spravujte svoje produkcie ešte efektívnejšie.

Ďalšie informácie

Technické údaje

Model RX100 IV je stvorený pre serióznych fotografov na cestách vďaka novému vrstvenému snímaču CMOS s pripojenou pamäťou, ktorý prináša jedinečné spomalenie pohybu, vysokorýchlostnú uzávierku 1/32 000, rozlíšenie 4K a ďalšie možnosti. Vďaka unikátnemu spojeniu funkcií je ideálny pre profesionálov, ktorí hľadajú druhý fotoaparát na doplnenie modelov s vymeniteľným objektívom.
  • Vrstvený obrazový snímač CMOS formátu 1,0 s rozlíšením 20,1 Mpx8 s čipom DRAM

  • Objektív ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 - 70 mm s clonou F1,8 - 2,8

  • Procesor BIONZ X zaručí špičkové detaily a zníženie úrovne šumu

  • Úžasný až 40x spomalený pohyb

  • Uzávierka s minimálnym skreslením — výnimočne vysoká rýchlosť uzávierky 1/32 000

Typ snímača
Snímač Exmor RS® CMOS formátu 1,0 (13,2 mm x 8,8 mm), pomer strán 3:2
Počet pixelov (efektívny)
20,1 Mpx
Citlivosť ISO (fotografia)(odporúčaný index expozície)
Automaticky (ISO 125 – 12800, voliteľný horný/dolný limit), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (rozšíriteľné na ISO 80/100), Redukcia šumu Multi Frame NR: Automaticky (ISO 125 - 12800), 200/400/800/1600/3200/6400/12800/25600
Citlivosť ISO (video)
Automaticky (ISO 125 - ISO 12800, voliteľný horný/dolný limit), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800

Čo sa nachádza v balení

Súprava nabíjateľných batérií NP-BX1, Sieťový adaptér AC-UB10C/UB10D, Kábel Micro USB, Remienok na zápästie, Prevádzková príručka

Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí