DSC-RX1 a RX1R

Full Frame.
Zmestí sa do dlane.

Spoločnosť Sony predstavuje prvý kompaktný digitálny fotoaparát s 35 mm snímačom Full Frame na svete Profesionálna kvalita obrazu, pohodlné rozmery a nadčasový dizajn – to prináša rad kompaktných fotoaparátov RX1 s nekonečnými možnosťami.

ŠPIČKOVÉ KOMPAKTNÉ

RX1R Profesionálny kompaktný fotoaparát s 35 mm snímačom

DSC-RX1 / DSC-RX1R
Obrázok – RX1R Profesionálny kompaktný fotoaparát s 35 mm snímačom

RX1 (s dolnopriepustným filtrom)

DSC-RX1

MOC

3 190,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

RX1R (bez dolnopriepustného filtra)

DSC-RX1R

MOC

3 190,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Výnimočné fotografie

Či už fotografujete módu, portréty kamarátov alebo čokoľvek medzi tým, objektív ZEISS® a 35 mm snímač Full Frame Exmor® CMOS s rozlíšením 24 megapixelov modelov radu RX1 sú zárukou dokonale ostrých detailov, prirodzeného prechodu farieb a pôsobivého zvýraznenia snímaného subjektu rozostrením pozadia v každom zábere.

Snímač Full Frame 35 mm Exmor® 24 Mpx

Iné fotoaparáty vás nútia vybrať si medzi kvalitou a prenosnosťou, no model RX1 vám ponúkne oboje. Využíva rovnaký 35 mm snímač Exmor® CMOS Full Frame s rozlíšením 24 Mpx ako napríklad profesionálna digitálna zrkadlovka Sony SLT-A99.

Profesionálny objektív ZEISS®

Vďaka legendárnym skúsenostiam značky ZEISS® dokáže tento objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a jasnou maximálnou clonou F/2,0 snímať všetko od spontánnych snímok z ulice až po kompozície z prírody.

Výkonný procesor na spracovanie obrazu

Najnovší obrazový procesor Sony BIONZ™ s verným spracovaním snímok zachytí každý detail scény aj pri sériovom snímaní až 5 snímok za sekundu, kým 14-bitová konverzia do formátu RAW umožňuje snímky neskôr spracovať podľa vašich predstáv.

Tri výdobytky v jednom skvelom balení

Spoločnosť Sony vypracovala objektív, snímač aj obrazový procesor s precíznosťou presahujúcou sektor fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi. Pevný objektív umožnil tieto prvky dokonale vyladiť, aby sa vzájomne dopĺňali a prinášali skvelé výsledky.

Pozrite si svetlo

Tento dômyselný objektív značky Zeiss® s veľkou clonou (max. F/2,0) je nesmierne jasný a pritom si zachováva kompaktné rozmery.

Snímajte aj v tme

Pozrite si všetko vďaka hľadáčiku OLED Tru-Finder™ (XGA) a 100 % zornému poľu.

Spracovanie na profesionálnej úrovni

Nesmierne podrobný 14-bitový výstup RAW vkladá fotografom do rúk absolútnu kontrolu potrebnú na optimálne vyladenie kontrastu, expozície, sýtosti, vyváženia bielej a ďalších aspektov.

Pridajte príslušenstvo. A inšpiráciu.

Jedna objímka, mnohé možnosti

Rozšírte možnosti modelu RX1 pomocou pokročilého príslušenstva, ktoré sa pripája do pätice Multi Interface Shoe (štandardná pätica rozšírená o možnosť prenosu údajov). Vďaka pätici Multi Interface Shoe si môžete vychutnať široké možnosti práce s údajmi pomocou doplnkov od spoločnosti Sony alebo môžete použiť aj širokú škálu príslušenstva od iných výrobcov.

Sledujte príbeh

Zobraziť vybraté príslušenstvo

Vyladená precíznosť

Vďaka krúžku clony na objektíve máte kontrolu neustále vo rukách.

Vždy ostré zábery

Strategicky umiestnené ovládanie zaostrenia umožňuje v okamihu vybrať ten správny režim.

Veľký a jasný

Veľký, jasný displej dokonale zobrazí snímanú scénu v ľubovoľných podmienkach.

Od vízie k snímke, v okamihu

Päť tlačidiel si môžete sami prispôsobiť tak, aby umožnili ovládanie funkcií, ktoré používate najčastejšie.

Dokonalé rozlíšenie

Precízne detaily pre náročných fotografov

Dosiahnite ešte vyššiu úroveň ostrosti a maximálne rozlíšenie snímača vďaka odstráneniu štandardného optického dolnopriepustného filtra, ktorý model RX1 obsahuje a model RX1R nie.

RX1R, dolnopriepustný filter odstránený
RX1R, dolnopriepustný filter odstránený
RX1, vybavený dolnopriepustným filtrom
RX1, vybavený dolnopriepustným filtrom
Skladby na dosah
RX1R

Model RX1R ponúka rovnaké pokročilé funkcie a technológie ako model RX1, no bez filtra funkcie anti-aliasing. Vďaka tomu môžete naplno využívať extrémne rozlíšenie a ostrosť, pre ktoré bol tento fotoaparát stvorený.

Hudba bez obmedzení
RX1

Vďaka zabudovanému optickému dolnopriepustnému filtru (anti-aliasing) model RX1 ponúka dokonale ostré zábery pomocou automatického potlačenia moiré a farebných artefaktov.

Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Imaging Edge™ Viewer a Edit

Zdokonaľte svoje fotografie počítačovými aplikáciami Imaging Edge. Viewer umožňuje rýchle zobrazenie ukážok, hodnotenie a výber fotografií z knižníc snímok. A Edit umožňuje zmeniť údaje RAW a dodať vysokokvalitné fotografie. Získajte zo súborov Sony RAW maximum a spravujte svoju produkciu efektívnejšie.

Capture One Express (pre Sony) je bezplatný softvér s nástrojmi na úpravu, spracovanie formátu RAW a jednoduchú správu. Zakúpiť sa dá aj softvér Capture One Pro (pre Sony) s ešte väčšou ponukou týchto nástrojov a možnosťou prepojenia pri snímaní.

iMovie
Kompatibilné s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilný s aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.

Špecifikácie a funkcie

  • Snímač Exmor® CMOS Full Frame 24,3 Mpx

  • Objektív ZEISS 35 mm f2,0 Sonnar T*

  • Úplné manuálne ovládanie pre kreatívne fotografovanie

  • Stabilizácia SteadyShot znižuje rozmazanie pri slabom osvetlení

  • Podpora videa vo vysokom rozlíšení zaručí nádherné videozáznamy

Typ snímača
Snímač Exmor® CMOS 35 mm Full Frame (35,8 mm x 23,9 mm), pomer strán 3:2
Počet pixelov (efektívny)
Pribl. 24,3 megapixela
Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí

Recenzie a ocenenia

Odborníci hovoria