Obrázky – Vertikálna úchytka
Obrázky – Vertikálna úchytka
Obrázky – Vertikálna úchytka
Obrázky – Vertikálna úchytka
Obrázky – Vertikálna úchytka
Obrázky – Vertikálna úchytka
Obrázky – Vertikálna úchytka

Funkcie

Rovnaké držanie a ovládanie ako model α9 III

Vertikálne držadlo VG-C5 bolo navrhnuté tak, aby poskytovalo rovnako pevné držanie a prístup k ovládaniu ako horizontálne držadlo fotoaparátu, a poskytlo vynikajúce pohodlie a možnosť ovládania počas dlhého snímania. Držadlo a tlačidlo spúšte majú rovnaké ergonomické prevedenie ako telo fotoaparátu.Prístup k ovládaniu je tiež podobný, obsahuje nezávislé predné tlačidlo na priradenie funkcie (C5), predný ovládací prvok a zadné ovládacie prvky L a R s funkciou zablokovania na tlačidle R. Používanie je rovnaké pri snímaní v horizontálnej a vertikálnej orientácii.

Efektívne využívanie dvoch batérií pre dlhšie snímanie

Do vertikálneho držadla VG-C5 sa vojdú dve batérie NP-FZ100 a vylepšenia obvodov podporujú paralelné napájanie pre možnosť dlhšieho snímania v porovnaní s vertikálnym držadlom VG-C4EM. Zostávajúci čas oboch batérií sa súčasne zobrazuje na displeji fotoaparátu, aby používateľ s istotou mohol pokračovať v snímaní.

Súčasť odolného a spoľahlivého systému

Vertikálne držadlo VG-C5 s rovnakým prevedením s odolnosťou voči prachu a vlhkosti ako telo fotoaparátu funguje ako súčasť spoľahlivého systému, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť aj v náročných podmienkach. Je taktiež vytvorené na ráme zo špeciálnej horčíkovej zliatiny pre vynikajúcu odolnosť.

Ďalšie funkcie

Vertikálne držadlo VG-C5 poskytuje zásuvku na batériu s jednoduchým prístupom, konektor na pripojenie statívu, body na pripojenie remienku na fotoaparát, tlačidlá zapnutie AF/AEL/C1/C2/C5, multifunkčný volič a zadný zámok ovládacieho prvku R a podporuje napájanie a nabíjanie cez konektor USB Type-C®.

Recyklovateľné, iné ako plastové materiály

Sony mieri k používaniu iných ako plastových obalov, ktoré poskytujú dostatočnú ochranu proti nárazu a tlaku. Na výrobu balení produktov sa používajú rastlinné netkané textílie. Všetko z uvedeného pomáha minimalizovať zaťaženie prostredia.

Informácie o kompatibilite

 

Prejsť na stránku podpory

Technické údaje

  • Rozmery (Š x V x H): Približne 136,1 x 108,9 x 68,3 mm (5 3/8 x 4 3/8 x 2 3/4 palca)

  • Hmotnosť: Približne 236 g (8,3 unce)

  • Typ batérie: NP-FZ100

Získajte ďalšie informácie o funkciách na úsporu energie a našom záväzku voči životnému prostrediu s ohľadom na trvalo udržateľnejšiu budúcnosť Navštívte našu ekologickú webovú lokalitu