Xperia™ Ear

Dôležitá úspora zdrojov

Mobilné produkty dokážu ľuďom vďaka inovatívnym funkciám a dizajnu meniť život aj spôsob práce a vyhliadky na budúcnosť robia svetlejšími. Jedným z nich je aj Xperia™ Ear. Zistite, ako i napriek rastu trhu neprestávame brať ohľad na životné prostredie.

Inovatívne produkty si zaslúžia byť ohľaduplnejšie k životnému prostrediu

Bezproblémový výkon vrátane odolnosti proti nárazom je nevyhnutným predpokladom mobilných zariadení, ktoré chcete používať a nosiť stále so sebou. Použitý materiál sa preto musí vyznačovať tými správnymi kvalitami. Predstavujeme vám nové zariadenie Xperia™ Ear, ktoré využíva exkluzívny recyklovaný plast SORPLAS™ od spoločnosti Sony.

Xperia Ear a smartfón

Čo je Xperia™ Ear?

Ide o nové inteligentné zariadenie, ktoré sa nosí na uchu a slúži na komunikáciu bez pomoci rúk. Hovorte s digitálnym asistentom a používajte e-mail, telefonujte alebo kontrolujte či upravujte si program bez toho, aby ste museli vytiahnuť telefón. 

Dôkazy pre naše tvrdenia

Iba chcieť nestačí. Kľúčom je stanoviť si ciele a pracovať na ich dosiahnutí. Aby sme splnili tie, ktoré sme si určili v oblasti spotreby plastov, museli sme sa najskôr pozrieť na to, kde sa ich používa najviac.

Využitie väčšieho množstva recyklovaných plastov

Nabíjacie puzdro zariadenia Xperia™ Ear. Na základe spôsobu používania tohto produktu sa spoločnosť Sony rozhodla pre typ plastu SORPLAS™, ktorý ponúka optimálnu odolnosť proti nárazom a priľnavosť farby vonkajšieho krytu. Opakovaným testovaním a vylepšovaním sa zaistila dostatočná kvalita pre naše produkty, pričom spotreba recyklovaných plastov dosiahla 45 %. Xperia™ Ear okrem toho využíva typ plastu SORPLAS™, ktorý sa vyrába z materiálov, akými sú vyradené optické disky z tovární a spotrebiteľmi recyklované fľaše na vodu, čím prispieva k podpore recyklovania.

Odolnosť proti pádu

Odolnosť proti pádu

Vonkajší obal musí byť dostatočne pevný, aby chránil vstavanú nabíjačku puzdra a slúchadlá, ktoré sú v ňom uložené. Opakovaným testovaním pádov a zmenami dizajnu zlepšujúcimi absorbovanie nárazu sa dosiahla dostatočná odolnosť proti nárazom.

Krása, ktorá pretrvá

Krása, ktorá pretrvá

Farebná povrchová úprava musí byť takisto odolná, keďže puzdra sa dotýkame nakrémovanými rukami, máme ho voľne uložené v taške a prenášame ho z miesta na miesto. Z týchto dôvodov sa kontrolovala a overila aj priľnavosť farby a chemická odolnosť.

Nový pohľad na obal

Navrhli sme obal, ktorý zapôsobí na zmysly, no je aj praktický a šetrí zdroje potrebné na výrobu. Súčasťou toho bola zmena jeho štruktúry s cieľom znížiť spotrebu papiera. Je to obal, ktorý urobí dojem.

Zníženie hmotnosti o približne 30 %

Väčšina balení sa vyrába z kartónu, aby bola počas prepravy zabezpečená dostatočná ochrana. Balenie zariadenia Xperia™ Ear využíva recyklovaný papier s vlnitou štruktúrou, čím sa v porovnaní s bežne používanou lepenkou z recyklovaného papiera výrazne znižuje hmotnosť, no zároveň sa zachováva potrebná pevnosť. Výsledkom toho je zníženie hmotnosti a aj výrazné zníženie množstva použitého papiera.

Atraktívna a odolná povrchová úprava

Ryhovaný povrch vytvorený vlnitou štruktúrou je na vonkajšej strane prekrytý vysoko potlačiteľnou papierovou vrstvou. Táto nová technika bola vyvinutá s cieľom vytvoriť zárezy papiera v prehyboch, čím vznikol obal s pútavou potlačou na povrchu a ohnutými okrajmi.

Balenie zariadenia Xperia

Prísne kontrolované chemické látky a menej obáv

Spoločnosť Sony stanovila svoje vlastné globálne štandardy týkajúce sa využívania chemických látok v komponentoch a materiáloch a uplatňuje ich rovnako po celom svete. Vezmime si napríklad brómované spomaľovače horenia (BFR). Niektoré sú škodlivé pre ľudské zdravie, zostávajú v životnom prostredí a hromadia sa v živých organizmoch. Spoločnosť Sony Mobile Communications bola prvou na trhu, ktorá v roku 2002 zakázala ich používanie v mobilných telefónoch (v doskách plošných spojov, kábloch a puzdrách). Prijatím týchto opatrení, ktoré sa použili už pri výrobe smartfónov a tabletov Xperia™, sme dosiahli nulovú spotrebu látok BFR v zariadení Xperia™ Ear.

O krok bližšie k nulovému vplyvu mobilnej sféry na životné prostredie

Road to Zero (Smerujeme k nule) je jedinečná stratégia spoločnosti Sony tykajúca sa dlhodobo udržateľného sveta. S cieľom naplniť svetový environmentálny plán spoločnosti Sony sme sa pri vytváraní nového inteligentného zariadenia rozhodli pre úsporu zdrojov založenú na vyššom používaní recyklovaných plastov a nižšej spotrebe papiera. Spoločnosť Sony pokračuje v rozširovaní svojich environmentálnych iniciatív aj pri nových produktoch a kategóriách produktov.

Dostupnosť modelov sa môže líšiť v závislosti od oblasti a krajiny.
[Informácie k januáru 2017 na základe prieskumu spoločnosti Sony.]

Produkty Xperia radu Smart

Produkty radu Smart

Zobraziť viac produktov Sony s funkciami šetrnými k životnému prostrediu