Projektory pre budúce generácie

Dokonalá projekcia s výraznejším dosahom na publikum a menším dosahom na životné prostredie. Laserovým projektorom od spoločnosti Sony stačí minimálna údržba, ponúkajú najlepšiu efektivitu a odozvu a sú tiež praktické.

Pohľad na budúcnosť

Uspokojivý výkon by nebolo možné dosiahnuť, ak by spoločnosť Sony pri vývoji produktov nepremyslela aj tie najmenšie detaily. Laserový svetelný zdroj, ktorý si v podstate nevyžaduje žiadnu údržbu, pomáha minimalizovať spotrebu zdrojov a okamžité spustenie systému 3LCD šetrí čas aj energiu.

[1] Model s bežnou lampou [2] Laserové modely od spoločností Sony   [3] Čas

Bez nutnosti výmeny lampy
Bez nutnosti výmeny lampy 

Keďže tieto projektory používajú laserový svetelný zdroj, ktorý vydrží až 20 000 hodín, a nevyžadujú si výmenu lampy, sú praktické a cenovo výhodné. Vďaka tomu sa spotrebuje menej zdrojov a inštalácia na strop či podobné ťažko dostupné miesta už vzhľadom na to, že lampa si nevyžaduje údržbu, nebude taká nepraktická.

Rýchle spustenie šetrí čas aj energiu

Vďaka laserovému svetelnému zdroju Z-Phosphor™ od Sony projektor spustíte za niekoľko sekúnd a vypnete okamžite, čo šetrí čas i energiu. Tú ďalej šetrí aj režim automatického stlmenia svetla (až o 95 %), ktorý znižuje svetelný výstup, keď je projektor zapnutý, no nepoužíva sa, no a režim automatického obrazu upravuje úroveň svetla podľa podmienok projekcie.

Rýchle spustenie šetrí čas aj energiu

[1] Jas [2] Uplynutý čas
[3] Laserové modely od spoločnosti Sony [4] Model s bežnou lampou

Laserový svetelný zdroj bez ortuti

Laserový svetelný zdroj Z-Phosphor™ od Sony na rozdiel od iných výkonných projektorov s bežnými lampami, ktoré treba meniť a vhodne likvidovať, neobsahuje ortuť. Pritom si zachováva pozoruhodnú kvalitu obrazu, jednoducho sa používa a menej zaťažuje životné prostredie.

Najnovšia generácia laserovej projekcie

Najnovšie laserové projektory s technológiou 3LCD od spoločnosti Sony ponúkajú jas a kvalitu obrazu, ktoré sú porovnateľné s bežnými projektormi s UHP lampami, no zároveň sa vyznačujú dlhšou životnosťou lampy, jednoduchšou údržbou a rýchlejším spúšťaním aj vypínaním.

Technológia laserovej projekcie
Technológia laserovej projekcie

Jednoducho povedané, laserový svetelný zdroj pomocou jasného modrého lasera aktivuje fosforový materiál, ktorý následkom toho vytvorí plnospektrálne svetlo. Výsledkom sú konzistentné a žiarivé RGB farby.

Svetlejšia budúcnosť laserovej projekcie
Svetlejšia budúcnosť laserovej projekcie

Panel LCD novej generácie BrightEra™ vyvinutý spoločnosťou Sony vydrží až 20 000 hodín prevádzky.

Cuneharu Nomura
Návrhy budúcnosti

Cuneharu Nomura

vedúci inžinier svetelných zdrojov, návrh projektorov

Štandardné firemné projektory s vysokým výkonom sa dlhé roky spoliehali na lampy obsahujúce ortuť. V porovnaní s nimi sa polovodičové laserové svetelné zdroje spúšťajú okamžite a vydržia roky používania bez nutnosti výmeny.
Pri vývoji sa vždy pýtame, čo chcú zákazníci, a podľa toho postupujem aj ja. Do úvahy nemôžeme brať len priania zákazníkov, ktorí túžia po bleskovom spúšťaní či po lampách, ktoré netreba vymieňať. Musíme dbať aj na životné prostredie, lebo na ňom koniec-koncov záleží aj zákazníkom, hoci to priamo nevyslovia.
Pri vyvíjaní nových technológií a produktov vždy natrafíme na prekážky, no zároveň s tým, ako laserové projektory čoraz flexibilnejšie reagujú na očakávania zákazníkov, chcem pri vyvíjaní ďalších produktov myslieť aj o životné prostredie.

Projektory s technológiou 3LCD a laserovým svetelným zdrojom
Projektory s technológiou 3LCD a laserovým svetelným zdrojom

Ďalšie informácie o technológiách spoločnosti Sony