Získajte viac informácií o nariadeniach vo vašej krajine relevantných pre produkty od spoločnosti Sony.
Informácie o ekodizajne externých zdrojov napájania:
„Informácie o požiadavkách na ekodizajn pre externé zdroje napájania v súlade s bodom 2 b) prílohy II k NARIADENIU KOMISIE (EÚ) 2019/1782 z 1. októbra 2019, ktorým sa stanovujú požiadavky na ekodizajn externých zdrojov napájania podľa smernice Európskeho parlamentu a Rady 2009/125/ES a ktorým sa zrušuje nariadenie Komisie (ES) č. 278/2009, nájdete na prepojení odkazujúcom na lokalitu, kde môžete vyhľadať informácie o externom zdroji napájania podľa názvu modelu externého zdroja napájania:
Ako chápať energetické štítky EÚ
Energetické štítky predstavujú abecedne zoradené hodnotenie v rozmedzí od A++ (najúčinnejšie) po F (najmenej účinné). Na základe smernice EÚ 1062/2010 musia byť energetickým štítkom označené všetky televízory predávané v predajniach a online. Energetické štítky sa už používajú. Limity tried energetickej účinnosti Európska komisia priebežne upravuje.
Spotreba energie XYZ kWh/ročne vychádza z energetickej spotreby televízora spusteného 4 hodiny denne počas 365 dní. Skutočná spotreba energie bude závisieť od spôsobu používania televízora
V spoločnosti Sony sa neustále snažíme vyvíjať a vyrábať produkty, ktoré sú z roka na rok energeticky úspornejšie než predchádzajúce modely. Prevažná väčšina našich televízorov má energetické označenie A++ až A, pričom žiadny model nemá nižšie označenie ako B.
Likvidácia odpadov z elektrických a elektronických zariadení (OEEZ), odpadov z batérií a odpadov z obalov
Elektrické a elektronické zariadenia, batérie, akumulátory a obaly sa nemajú pri likvidácii považovať za domáci odpad, ale majú sa vrátiť do samostatného systému na zber odpadu. Informuje vás o tom symbol prečiarknutej smetnej nádoby na elektrickom alebo elektronickom zariadení. Na niektorých batériách môže byť tento symbol kombinovaný s chemickou značkou olova (Pb), ak batéria obsahuje viac ako 0,004 % olova.
Zabezpečením správnej likvidácie produktov, batérií a obalov pomôžete predchádzať možným negatívnym dôsledkom na životné prostredie a ľudské zdravie, ku ktorému by došlo pri nesprávnej manipulácii s odpadom. V závislosti od oblasti je možné likvidovať prostredníctvom špecializovaných systémov zberu odpadu aj iný ako baliaci papier, napríklad návody na použitie alebo disky CD a DVD. Recyklácia týchto materiálov prispeje k zachovaniu prírodných zdrojov.
Podrobnejšie informácie o vrátení a recyklácii produktov, batérií alebo obalov vám poskytne miestny obecný úrad, miestna služba likvidácie domového odpadu alebo predajňu, kde ste produkt alebo batériu zakúpili. V prípade produktov, ktoré z dôvodu bezpečnosti, výkonnosti alebo zachovania integrity údajov vyžadujú stále pripojenie k zabudovanej batérií, majú túto batéria vymieňať len kvalifikovaní servisní pracovníci.
V záujme zabezpečenia správnej manipulácie s batériami a elektrickými a elektronickými zariadeniami odovzdajte tieto výrobky na konci ich životnosti na príslušné zberné miesto pre recykláciu elektrických a elektronických zariadení. V prípade všetkých ostatných batérií si prečítajte návod na použitie, kde nájdete postup, ako bezpečne vybrať batérie z výrobku. Vyberte batériu a odovzdajte ju na príslušnom zbernom mieste pre recykláciu batérií.
Elektroniku nikdy nevyhadzujte do domového odpadu, musí sa recyklovať samostatne
Batérie nikdy nevyhadzujte do domového odpadu, musia sa recyklovať samostatne
Registrácia, hodnotenie, autorizácia a obmedzovanie chemických látok
Okrem našej snahy obmedziť používanie škodlivých látok sa na nás vzťahuje nariadenie Európskej únie č. 1907/2006 o registrácii, hodnotení, autorizovaní a obmedzovaní chemických látok (REACH), ktorá požaduje, aby všetky spoločnosti pôsobiace v EÚ vrátane spoločnosti Sony postupovali v súlade s rôznymi právnymi požiadavkami vrátane informovania zákazníkov o použití „látok vzbudzujúcich veľmi veľké obavy“ (SVHC) uvedených na takzvanom „zozname kandidátov REACH” v našich produktoch.